Alergjia mund grevë çdo person


Alergjia mund të prekë çdo person dhe kështu shkaktojnë alergji është histamine kur molekulat e substancës në sasi të mëdha të lëshuar në gjak, dhe çdo alergjen, të tilla si polen, mund të shkaktojë një përgjigje imune.
Reagimi i duhur ndaj këtyre stimujve ndodhin papritmas dhe mund të shkojnë aq shpejt, por të fillojnë të rriten enët e gjakut, skuqje të lëkurës, fyt ashpër, ënjtje, hundë i lëngshëm rënda, sytë e përlotur, skuqjen e lëkurës dhe madje edhe humbjen e vetëdijes.


Alergjia mund të prekë çdo njeri dhe kjo rrit lodhjen, reduktuar imunitetin, ka nervozizëm, mund të zhvillojnë anemi hemolitike, ekzemë dhe astma dhe alergji më të rrezikshme, është shoku anafilaktik.
Alergjia janë shoqëruar shpesh me një rënie në presionin e gjakut, vështirësi në frymëmarrje, wheezing dhe odыshkamy, këto fenomene mund të kalojë të tyre, por më së shumti për të marrë masa për përcaktimin e shpejtë të alergjen dhe për të eleminuar atë.
Prandaj, paraqitja e alergjive të shkaktojë paraqitja e saj për të gjetur në patologji gastrointestinal ose funksion të dobët të mëlçisë, kur ajo kryen funksionin e tij e keqe pastrimi, sidomos pas pësimit të një hepatiti, giardiasis ose cholecystitis, këto sëmundje të pengojë gjakun dhe të çojë në rënda slagging gjithë trupin.


Për më tepër, shkaku mund të jetë alergji dhe sëmundje të veshkave, kur ata nuk mund të përballen me funksionet e tyre.
Alergjia mund të grevës çdo person, madje edhe foshnjat mund dhe duket nëse nëna ndalon gji herët dhe shkon për të ushqyerit artificial. Në këtë rast, mund të bashkohen dhe mangësi enzimë, për shkak të faktit se fëmija nuk ka formuar ende mekanizmin e mastering më shumë ushqim i fortë, dhe ai i ka dhënë ushqime të ndryshme.
Megjithatë, në të rriturit, alergji të fëmijës mund të shkaktohet nga dysbiosis, ndërsa vetë-helmimit trupi i tij i reziston peshën e ndotësve që prodhojnë patogjene zorrëve.


Shkaku kryesor i sëmundjeve alergjike kanë një predispozitë gjenetike, madje edhe kur një ose të dy prindërit vuajnë nga astma, ekzema, ethe hay, alergji ushqimore apo migrenë, në këtë rast, alergji do të jetë një fëmijë.
Shkaku i alergjive foshnjeve ndodh në rast se nëna e tij nuk i përmbahet dietës gjatë shtatzënisë, ata hanë shumë çokollatë, kafe, agrume, vezë, fëmija mund të jetë alergjik ndaj këtyre produkteve.
Veçanërisht e rëndësishme për çdo grua që të dini se alkoolin dhe duhanin gjatë shtatzënisë shkaktojnë fëmijës një bandë e tërë e sëmundjeve të tjera se sa alergji, mund të jetë sëmundje të zemrës, defekte të ndryshme në zhvillimin e sistemit nervor qendror.

Lajm i keq është se shumë njerëz nuk e ushqej me gratë e tyre, dhe për këtë arsye fëmijët duhan kur gratë shtatzëna që bëhen duhanpirës pasiv që rezultojnë ndikon në shëndetin e fëmijës, i cili është alergjik dhe sensibilitet për ftohjet dhe infeksioneve të ndryshme .
Alergji ndaj ushqimit është shkaktuar kur hahet, e cila është alergjen i padurueshëm, ndërsa fëmijët e vegjël mund të jenë soje, vezë, vezë, dhe në të rriturit është butak, lajthi, kikirikë.

Vend i madh i zënë për të shkaktuar alergji kimikate shtëpiake dhe duke përdorur këto kimikate, shfaqet në formën e skuqjen alergjike në duart apo pjesë të tjera të trupit, dhe mund të pyes veten organet e frymëmarrjes, duke çuar në alergji të rënda.

Kjo ndodh kur alergji mund të ndikojnë në trup, ndërsa hairdressers, fabrika punëtorët e plehrave dhe detergjenteve të ndryshme të punës.
Simptomat e alergjive dhe shfaqja e re varet nga shumë faktorë të shëndetit, është rraskapitëse punë, mungesa e gjumit, gjumë të dobët, pirja e duhanit, alkoolit, stresi, ushqimi me cilësi të dobët dhe ujë.
Kjo shpesh mund të jetë alergjik në sëmundje apo plagosje dhe, pas operacionit, duke çuar në shëndet të dobët dhe reduktimin e rezistencën, në mënyrë që sistemi imunitar nuk mund të luftuar alergene.


Nëse nuk vjen një alergji e vërtetë, ajo është e mjaftueshme vetëm një molekulë e një substancë që manifestohet si skuqje të lëkurës, hundë i lëngshëm dhe madje edhe tronditje mund të ndodhë.
Prandaj, çdo alergji, alergjen zbuluar, duke treguar se problemet e sistemin tuaj imunitar dhe të gjitha varet nga "alergjen tuaj që duhen vendosur për të hequr qafe alergji.
Gjithashtu kryer një studim diagnostik të pacientëve me alergji, me status të përcaktuar imunitar të pacientit, të kryejë teste të lëkurës me ushqim, shtëpiake, polen dhe epidermik alergeneve.

Gjithashtu kryer një provë për të përcaktuar intolerancën e drogës, e anestezike, antibiotikët për të hequr qafe e reaksioneve alergjike gjatë trajtimit. Kur ri alergji, i shoqëruar nga kruarje të rënda të lëkurës, lacrimation, dhe dhimbje në zemër dhe fenomeneve të tjera, duhet të fillojë trajtimin me tableta Lyuffel dhe për të marrë 3 herë në ditë, sidomos gjatë bimëve lulëzuar.

Përveç kësaj nuk është një metodë e trajtimit të çdo lloj alergji përdorimit autolymfotsytoterapyy, kjo metodë jep një efekt të mirë klinik edhe në raste shumë të rënda të sëmundjeve alergjike.

Aplikoni mjekim dhe trajtim alergji metodën e përdorur ymmunkorrektorov dhe drogë antiallergic gjeneratës së fundit që nuk shkaktojë marramendje, ajo klemastyn ose tavegil, fenyramyna maleati, bromfenhydramyna maleati, hlorfeniraminu maleati.
Kur antihistamines administruara mund të përjetojnë efekte anësore, kështu që ju duhet të kërkoni kujdes mjekësor për paraqitjen e tyre.