Alergji proteina, simptomat dhe trajtimi


Alergji të proteinave gjatë disa dekadave të fundit ka marrë shumë të gjerë, mund të themi edhe kërcënuese përhapur, edhe pse jo shumë kohë më parë, kjo formë e reaksioneve alergjike janë takuar rrallë. Në ditët e sotme, alergji ushqimore është duke u bërë më i përhapur, dhe kjo do të thotë se një pjesë e qumështit, mishit dhe disa specieve bimore fiton statusin e alergjen proteinave vetëm provokimin. Kjo është për shkak se trupi i njeriut është në thelb një lloj i sistemit multi-proteina dhe të gjitha proteinat pavarësisht nga sensybylyzyruyutsya tyre burim, trupi merr dhe e klasifikon ato. Në varësi të gjendjes aktuale të sensibilizimit të mbrojtjes imunitar mund të jetë i ngadalshëm, i shpejtë apo aktive.


Alergji të proteinave - në një reaksion alergjik ndaj një proteine ​​të huaj pushtuar, por të ngjashme në strukturën molekulare të proteinave
Alergji të proteinave - Simptomat
Manifestimet klinike të alergji ndaj proteinave praktikisht i padallueshëm nga simptomat e çdo format e tjera të alergjisë. Zakonisht gjithçka fillon me paraqitjen e simptomave të lëkurës. Njeriu fillon të ankohen për lëkurë itchy, ai ka përgjithësuar apo shtyer lokale, ënjtje, lezione. Alergji proteina në fëmijët oprelostyamy manifestuar në folds natyrore, me luspa, lëkurë të thatë, gneiss.

Në mënyrë tipike, dermatit atopik (alergji të lëkurës) është shoqëruar gjithmonë nga lezionet mukozale, manifestuar më shpesh nga rinitit alergjike. Në rast të lezioneve të rënda të frymëmarrjes mund të zhvilluar astmë. Shumica e pacientëve të zhvillojnë konjuktivit, e cila manifeston kruarje, rërë dhe dhimbje në sy, hyperemia dhe lacrimation sclera.
Për shkak se më të zakonshme në alergjen njeriut hyn nëpër traktin e tretjes, në raste shumë të rralla e alergji të proteinave shoqëron enterocolitis, një klinikë e cila dominon sindromi pesimist që shfaqet ulur oreksin, simptomat dhimbje, vjellje, vanitet dhe diarre. Në fëmijë të vegjël simptomat alergjike e sistemit të tretjes shfaqet në formën e diarre përshpejtuar që mund të zëvendësuar flokët gjata

Alergji të proteinave - llojet dhe trajtimi
• Më e zakonshme në parashkollore dhe foshnjore gjetur alergjik ndaj proteinave të qumështit, paraqitja e të cilit është për shkak të papjekurisë së traktit të tretjes, e cila manifestohet në sasi të pamjaftueshme të prodhuara enzimet proteolitike. Si rezultat - fragmente të proteinave të huaja hyjnë në gjak, duke shkaktuar sensibilizim.
Trajtimin e alergjive të proteinave të qumështit siguron konsumin plotë përjashtimit të produkteve të qumështit dhe molokovmisnyh. Nëse qumështi rastësisht ende mori trupin, duhet të marrë Enterosgel, efekti i të cilave është proteina të detyrueshme në zorrë dhe parandalimin kontaktyrovanyyu e saj të qelizave imunokompetent. Menjëherë pas shfaqjes së simptomave alergjike ka treguar antihistamines trajtimit simptomatike. Alergji ndaj proteinave të qumështit në 99% të rasteve është plotësisht deri në shtatë vjet. Në 1% e njerëzve janë alergjik në proteina për fat të keq vazhdon gjatë gjithë jetës së mëvonshme, e cila përfshin një refuzim të plotë të të gjitha ushqimet që përmbajnë proteina qumështi. Shpesh mund të jetë ndër-sensibilizimi për proteinat e viçi dhe viçi, i cili kërkon përjashtimin nga dietën e këtyre llojeve të mishit


• alergji të bardhë veze. Ky lloj i reaksion alergjik ndaj proteinave ndodh shpesh shpjegon përbërjen shumë komplekse e proteinave vezë të bardhë. Pjesë Mukoproteyidy e kjo është një alergeneve shumë agresive, mbahen gjatë në zorrë, duke shprehur veti antigjenike
• Alergji për ushqim deti dhe peshk të bardhë. Ky reaksion alergjik është zakonisht karakteristike e të rriturve, por ndonjëherë mund të ndodhë në të rinjtë / fëmijët. Më agresive peshku alergjen - sarkoplazmы parvalbumyn përfshira në qeli si lumë dhe peshk deti. Alergji selektiv proteina për lloje të caktuara të peshkut gjenden në 10% të rasteve, ndërsa pjesa e mbetur 90% është vërejtur tek njerëzit alergjike për të gjitha llojet e tyre. Me moshën, alergjik ndaj proteinave peshkut nuk kalon, dhe madje edhe pas gatimit pronat alergjike e proteinave janë ato që bën nënshtrohen këtij lloj të alergjisë një person përgjithmonë vidyazykatysya e këtyre produkteve. Shpesh alergjik ndaj proteinave peshkut është e kombinuar me një alergji për ushqim deti të tilla si mish gaforre, karkaleca, oysters, etj

• Alergji të arra. Proteina është alergjen më agresive badiava, në mënyrë të konsiderueshme më pak sensibilizimi proteina për lajthi, bajame, arre. Alergji të proteinave arra në shtet të ndodhë në çdo moshë, dhe reagimi i tyre në trup është mbajtur për jetën që kërkon vidyazyka të plotë gjatë gjithë jetës, si shumica e arra dhe produkteve që përmbajnë ato edhe në sasi minimale (edhe çokollatë kanë fshirë).
Arra, peshk, vezë dhe qumësht janë shprehur allerhezyruyuschymy produkte. Kjo kategori mund të përfshijë shumë bishtajore dhe drithërat, kakao dhe çokollatë, fruta dhe manaferrat. Të gjitha këto produkte bimore të përbëra që përmbajnë molekula organike që kur tendenca shpesh shkaktohet nga një reaksion alergjik

Më shumë artikuj mbi këtë temë:
1. Shtatzënia 2. Alergjia Alergjia në pluhur