Alergjia ndaj ushqimeve, ushqime shkaktojnë alergji


Alergjia ndaj ushqimeve apo reaksion alergjik të ushqimit zë një pozitë udhëheqëse në mesin e të gjitha sëmundjeve të alergjike tek fëmijët, sidomos të vegjëlit moshë të hershme. Alergeneve potencial janë të gjitha ushqimet, disa prej të cilave kanë një veprim shumë më të madhe alergjike janë: disa lloje të frutave dhe perimeve, çokollatë, kërpudha, gaforret, peshk, arra, produktet e qumështit, ushqim për t'u ngjyrosur dhe preservatives.
Nëse jeni alergjik ndaj ushqimeve manifestuar në një kohë kur ushqimi është në gojën e njeriut, për të identifikuar dhe të përjashtuar nga përdorim të mëtejshëm provokuese të produktit nuk është shumë vështirësi. Por shpesh nuk është një reagim i vonuar, e cila në masë të madhe komplikon zbulimin e shpejtë të alergjen provokimit.


Alergjia ndaj produkteve të qumështit mori të çojë në zinxhir të njohur të sëmundjeve alergjike dhe zhvillohet si rezultat i rritjes së ndjeshmërisë së organizmit ndaj proteinave të qumështit të lopës. Në foshnjat alergji shpesh zhvillohet pas futjes së ushqimeve plotësuese, i cili bazohet në qumështin e lopës ose pas transferimit të tyre në të ushqyerit artificial

Ushqimet që shkaktojnë alergji


Produktet provokator alergji mund të jetë absolutisht të gjitha ushqimet, por shpesh në fajtor të saj të një grupi tepër të vogël të alergeneve. Ndonjëherë shprehin deklaratë se kanceret më të zakonshme alergjike me luleshtrydhe dhe domate, si dhe deklaratat e alergji absolute të ushqimit, kur pacienti është alergjik ndaj të gjithë pa përjashtim. Pra, - kjo nuk është e vërtetë. Në raste shumë të rralla, madje edhe me alergji të rënda ndaj ushqimeve mund të përjetojnë një reaksion alergjik në disa ushqime, por për këta pacientë të bëjë asnjë dietë alergji nuk është shumë vështirësi.

Alergji për çdo ushqime? Shumica zhvilluar alergji shkakton ushqime të tilla: pule, vezë, çokollatë dhe kakao, peshk dhe vezë, fruta dhe perime të kuqe gaforret, qumësht, arra, rakia, mjaltë. Të tilla si arra, kikirikë, bajame dhe arrat inde janë alergeneve shumë të fortë. Foshnjat alergjik ndaj ushqimeve shpesh zhvillon në proteina qumështi, mish pule dhe vezë e bardhë, mish lope, soje, proteina gruri gluten dhe ndonjëherë edhe në disa drithëra. Në të rriturit dhe fëmijët më të vjetër, alergji ndaj ushqimeve shpesh provokojnë butak (lobsters, gaforret, karkaleca), peshku dhe arra.

Shpesh fajtorët e reaksioneve alergjike është kontribut në aditivëve kimike të përpunuara dhe ushqime të rafinuar të ndryshme. Kjo është ajo që shumë hulumtues ia atribuojnë rritjen e rasteve të reaksioneve alergjike në dekadat e fundit. Literaturë mjekësore përmend rreth 170 ushqimet bazë, të cilat mund të zhvillojnë alergji. Përveç produkteve të mësipërme, të cilat janë nxitësit kryesorë të këtij përgjigje dhe zënë rreth 90% të të gjitha rasteve, pjesa e mbetur 10% të përfshijë materialet e mëposhtme dhe produktet: Latex, Sulfites, acid tartaric, fasule, bizele, fara (lulekuqe, pambuk, luledielli) dhe susam. Alergeneve të mëdha - absolutisht të padëmshme dhe të sigurt në proteinat e para që nuk janë të ekspozuar ndaj rënies në trajtim të ngrohjes e ushqimit. Pas rënies në traktin gastrointestinal, ata nuk shpërndajë edhe nën ndikimin e enzimeve shumë agresive dhe acidet. Pas këtyre të dhënave proteina të hyjnë në gjak, ku mbrojtja e tyre imunitar dhe njeh si agjentë të huaj. Përgjigjja imune dhe zhvillimi i simptomave alergjike manifestuar, manifestimi termi i cili varet mbi gjendjen aktuale të gastrointestinal traktit dhe përshpejton tretjes.

Shpesh, në qoftë se një ushqim është në gjendje për të provokuar më tej alergji në ushqim, ajo mund të shkaktojë kruamje butë, ende duke marrë në gojë që ka ardhur për njeriun paralajmëruar faktor. Shenjat paralajmëruese të tjera njerëzit zakonisht nuk ndihen. Si tretje të shfaqet ndryshe në dhimbje forcë në bark, vjellje zhvillon, mund të ketë diarre shpesh ul presionin e gjakut. Nëse depërtimi produkti histamine reagimi në sistemin bronkopulmonale mund të zhvillojnë sulm astmë. Norma e reaksioneve alergjike pas ndjesi të butë kruarje në gojë të sulmeve të frymarrje dhe lëkurës skuqjen mund të shkojnë nga disa minuta deri në disa orë.

Simptomet e alergjive ushqimore nuk janë të kufizuara në probleme të traktit gastrointestinal që janë të lidhur me asimilimin e ushqyesve. Një reaksion alergjik ndaj proteinave të qumështit të lopës shpesh shkaktojnë urtikaria, rinitit dhe astmë. Simptomat zakonisht ndryshon në intensitet dhe shumë e larmishme. Çfarë shkakton një alergji ushqimore mund të shkaktojë një ndjesi shpimi gjilpërash lehtë kalon shpejt në gojë, dhe kërkon hospitalizimin shoku anafilaktik horizontale. Reagimi anafilaktik zakonisht ndodh në njerëz të cilët janë të vetëdijshëm për reagimet e mundshme alergjike nga ana e trupit tuaj, por nuk e di se çfarë lloj i ushqimit që reagojnë mirë. Zakonisht njerëzit e tillë kontaktoni me alergjen është në gabim, pakujdesi, injoranca ose mungesa e informacionit të plotë në etiketë.

Ndonjëherë ka varësisë për allergenic ushqime të tilla si vezë dhe qumësht, por shumica e rritjes së ndjeshmërisë do të vazhdojë gjatë gjithë jetës, sidomos kikirikë, ushqim deti dhe peshk

Alergjia ndaj ushqimeve - trajtim


Trajtimi i alergjive ushqimore përfshijnë ilaçe dhe jo-ilaçe metoda, si dhe dietë të detyrueshme.
Ushqimi është kontrolli i rreptë i numrit të ngrënies, duke respektuar intervale të rekomanduara mes tyre, domosdoshmërisht përjashtuar nga dietë të dy alergeneve reale dhe potenciale. Në vetë monoton dietë të paekuilibruar shpesh një shkas për zhvillimin e alergjive, kështu dietë ditore duhet domosdoshmërisht të jetë e larmishme dhe plot. Të plotësoj ushqyesve që trupi erdhi nga produktet në të cilat kishte vidyazykatysya, të zëvendësojë ato kanë homologët ngjashme hypoallergenic ushqyese. Zgjidhni ushqimin e nevojshme dhe të lejuara për të rregulluar cilësinë dietë vetëm mjek diete gjendje apo allergist kualifikuar.

Alergji Ilaçet për ushqime hyn në zgjedhjen e saktë të antihistamines të përshtatshme (Claritin, Perytol, Hysmanal, Fenkarol, tavegil etj). Për fëmijët, disa prej këtyre medikamenteve për të lehtësuar pranimin e nxjerrë në formën e shurup. Kursi i trajtimit zgjat antihistamines për simptome akute të tërheqjes (zakonisht 5 deri në 10 ditë). Një të marrë afat-gjatë të ashtuquajturit "membranostabylyzatorы" që të parandaluar lirimin e histamine dhe përçarje qelizë, ajo Intal dhe Zadyten (Ketotifen). Trajtimit këto barna shtrirë për disa muaj.

Në faljen (mungesë të simptomave klinike) ndonjëherë allergist përshkruajnë një kurs të injeksioneve histahlobulinu. Gjithashtu në këtë periudhë tregon një korrigjim përdorur Biologics dhe dysbiosis zorrëve. Kurse mundshme enterosorbents (Karbovyt, Karbolonh, Enterosgel, etj).
Alergjia ndaj ushqimeve njësi është mjaft e rrallë dhe zakonisht recurs. Prandaj, për të shmangur pasojat e mundshme të rënda zhvilluar një reaksion alergjik, ju duhet të monitorojnë me kujdes dietën e tyre dhe gjithmonë të mbajnë një çantë e ndihmës së parë me alergji personale sulm kupyruyuschymy mjetet e nevojshme.

Më shumë artikuj mbi këtë temë:
1. Alergjive ushqimore 2 alergji proteina