Alergji për simptomat e ëmbël, trajtim


Alergji të ëmbël - natyrën alergjike e sëmundjes, e cila më së shpeshti ndodh në fëmijët, edhe pse të rriturit zakonisht nuk e kujdesit. Të ballafaquar me këtë problem menjëherë të përcaktojë se cili produkt është shkaku i reaksioneve alergjike nganjëherë shumë të vështira, si "alergeneve ëmbël" një numër mjaft i madh.
Shkaku i alergji fermentimi ëmbël nuk është plotësisht tretet mbetje të ushqimit, e cila shkaktoi sukroze. Nëse tendenca e njeriut për të reaksioneve të ndryshme alergjike pas marrjen e produkteve të dekompozimit të gjakut janë në dispozicion vetëm alergji rrit. Saharoze, e cila është provokator i drejtpërdrejtë i reaksioneve alergjike të përfshira në disa fruta dhe perime, në çdo ëmbëltore dhe prodhimet furrë, shurupe dhe ëmbëlsirat


Alergji të ëmbël - Simptomat


Në mënyrë që me besim të dallojnë këtë lloj alergji intolerancës për ndonjë ushqim apo me simptomat e sëmundjeve të tjera duhet të dini saktësisht se simptomat e alergjisë ëmbël. Ndoshta manifestimi më karakteristike të këtij lloji të alergjisë është pamja e këmbëve, të armëve, qafës dhe fytyrës kruarje dhe skuqje të lëkurës. Megjithatë, të jenë të vetëdijshëm se këto shenja mund të zhvillohet menjëherë, por me një vonesë. Në disa raste, alergji të ëmbël mund të shkaktojnë reaksione të rënda që pa ndërhyrje urgjente mjekët një person mund të vdesë, kjo është - mbytje, hyn edemë dhe shoku anafilaktik.

Nëse nuk janë alergjik në të ëmbël, plotësisht të heqë dorë nga të gjitha llojet e ëmbëlsirave nuk është e nevojshme, pasi që glukoza normale trupi është një komponent kyç. Njeriu i cili ka vendosur të kufizojë tërësisht veten për të ëmbël gjithmonë tenton për të fjetur, nuk është rritur lodhje, ai bëhet nervoz, nervoz, ose anasjelltas prirur për depresion. Këto manifestime të ndodhë për shkak të mungesës së glukozës në trup. Prandaj duhet të identifikojë menjëherë dhe pastaj të eliminuar nga dieta shkakton zhvillimin e produktit alergji.

Alergji të ëmbël më shpesh shihet në njerëzit që përdorin produkte të tilla si karamele saharoze pasur, biskota, ëmbëlsira dhe pasta të tjera. Një produkt më të fuqishme është konsideruar mjaltë alergjike, dhe në këtë rast një reaksion alergjik nuk zhvillohet në të njëjtën saharoze, dhe ajo përmban polen. Megjithatë, pavarësisht nga kjo, mjaltë nuk mund të kontribuojë në zhvillimin e alergjisë - kjo varet nga i cili polen është pjesë e këtij ëmbëlsi natyrore. Nëse përdorimi i mjaltit në një reaksion alergjik nuk ka, produkti është përdorur shpesh si një ilaç kundër alergjisë ëmbël. Megjithatë, para se të trajtimit të mjaltit duhet të jetë njëqind për qind i sigurt se produkti nuk është intolerancës. Në fëmijët, një formë e alergjisë janë alergjik ndaj ëmbël përfshira në lactose qumështit.

Shpesh, në shtëpi, prindërit e fëmijëve të cilët ishin disa skuqje të trupit, thonë - "në fëmijën tim përsëri diatez". Termi "diatez " Të gjithë prindërit janë të klasifikuara skuqje të lëkurës, shpesh vërehet pasi konsumojnë një numër mjaft të madh të ëmbëlsirat. Edhe në qoftë se një fëmijë krejtësisht të shëndetshëm në një ulur hani një çokollatë, me një pjesë të madhe yyazytsirnosti atë në të gjithë trupin mund të zhvillojë një skuqje të lëkurës. Megjithatë, ka karakteristikat e mëposhtme që e dallojnë ëmbël nga alergjitë ndaj manifestimeve të tjera të reaksioneve alergjike është:

• Recall ekzemnye flaking fushat e lëkurë të thatë në këmbë
• shoqërohet me skuqje të rënda kruarje në frontin e qafës, klavikul dhe mjekër
• spote itchy trëndafili në duar
Në rastin e organizmit sensibilitet ndaj reaksioneve alergjike, duke filluar nga minuta e parë e kontaktit me alergjen, manifestimet mund të bartin karakter të mprehtë stuhishme. Në raste të tilla, një reaksion alergjik shoqërohet shpesh me edemë të rënda, më të rrezikshme të cilat janë konsideruar refuzon frymë Angioedema.


Ndoshta kushti më i rrezikshëm ndonjëherë zhvillohet në paraqitjen e alergjive është shoku anafilaktik. Ky manifestim zakonisht ndodh në rastin kur komponente ëmbëlsirat provokuar një alergjen, zakonisht origjinën e proteinave. Kjo gjendje është jashtëzakonisht e vështirë, si një lloj të fillojë një reaksion zinxhir në të cilën tregon më të komplikuara të tjerët. Në shok anafilaktik zhvilluara duhet të telefononi menjëherë kujdesit emergjent, si edhe vonesa çastit mund të rrezikojnë vdekjen e pacientit.

Si është alergjik ndaj ëmbël? Pavarësisht nga forca e mbrojtjes imun dhe gjendjen aktuale të shëndetit, alergji në fëmijët e ëmbël mund të jetë shkallë e simptomave të ndryshme. Në disa raste, mund të ketë disa skuqje itchy në brendësi të parakrah, qafës dhe cheeks, i cili disa orë / ditë janë edhe pa asnjë ndërhyrje. Në raste të tjera, madje edhe i vogël karamele mjaft ngrënë që shfaq një numër të shfaqjeve negative të skuqje dhe kruarje pa ndjenja. Kjo është arsyeja pse ajo është shumë e rëndësishme vëzhgim vigjilent të fëmijës dhe në rastin e kruarje të shkaktuar ankth dhe skuqje të lëkurës, për të identifikuar provokuar alergjen duhet menjëherë të marrë fëmijën për të analizuar ushqimin, duke u fokusuar në ëmbëlsirat

Trajtimi i alergji ëmbël


Veprimi i parë, në qoftë se ndonjë nga simptomat e mësipërme, një refuzim të plotë për të konstatuar arsyet për përdorimin e produkteve që mund të shkaktojnë zhvillimin e reaksioneve alergjike. Vetëm në rastin e përjashtimit të plotë të produkteve përdorimi allerhennoopasnыh edhe pa ndihmën e barnave plotësisht mund të shpëtoj prej simptomave negative.
Për të lehtësuar situatën e tanishme tregon trajtimin simptomatike me qëllim për të hequr edemë, kruarje dhe skuqje të lëkurës. Në mënyrë tipike, përdorimi i antihistamines katërt të gjeneratës së. Në rast të alergjisë rëndë rrjedhës shfaqje e ëmbël e terapisë detoxification, efekti i cili ka për qëllim largimin e toksinave toksike të trupit.

Për të shmangur ndërlikimet dhe efektet negative mbi trajtojnë alergjitë ëmbël duhet të bëhet nën mbikëqyrjen dhe kontrollin e një allergist kualifikuar.
Një tjetër kategori e materialeve Allergology
• alergji të polen • alergjive ushqimore