Alergji për të pikturuar, Simptomat dhe Trajtimi


Alergji për ngjyra, bojra, duke shkaktuar suva të freskët është mjaft e shpeshtë dhe e zakonshme. Alergji - një mbindjeshmëri e sistemit imunitar për ndikimin e alergeneve të ndryshme nga mjedisi.
Duke pasur parasysh rritjen e alergjive dhe rëndësinë në rritje të banesave ekologjike, shumë prodhues të prodhuar ngjyra ekologjike, e cila quhet bojë të gjelbër.
Për ngjyra ekologjike karakterizuar nga fakti se në punë ata nuk emetoj dëmshme si merkuri, plumbi, zinku bardhë, komponimet kadmium, fenolet klor nuk janë pjesë e. Dhe këto riparime gjelbër bojë janë të rekomanduara për dhoma dhe dhoma e njerëzve të fëmijëve që vuajnë nga alergjitë. Çdo prodhues ka shenjën e vet për mjedisin produkt miqësore, e cila duhet t'i kushtojë vëmendje.


Disa gra vuajnë nga manikyrin e thonjve dhe këto simptoma të ngjashme si alergjitë për të pikturuar
Alergji të bojës - Simptomat
Ka simptoma të tilla si vjellje, dhimbje koke, marramendje, sytë e përlotur, mbytje, dhimbje në sy, të ftohtë të rëndë. Disa kohë bezdisshëm era e bojë ndjekur personi. Këto simptome mund të shkaktojnë sëmundje të tilla si ekzema, astma kolapsit të qarkullimit të gjakut (kolaps).
Alergji për të pikturuar manifestohet në mënyra të ndryshme, por më shpesh në formën e kruarje dhe flaking, skuqje e lëkurës dhe shfaqjen e ënjtje, blisters, skuqjen. Manifestimi më serioze e alergjive - është shfaqja e shok anafilaktik, e cila është karakterizuar nga vështirësi në frymëmarrje, humbje të vetëdijes, konfiskimet, presionit të ulët të gjakut. Anaphylaxis mund të ndodhë brenda 15 minuta pas ekspozimit ndaj ngjyra. Kontakt të zgjatur me sëmundje alergjen merr një kronike dhe nganjëherë zhvillon një aftësi të kufizuara. Në mungesë të kujdesit mjekësor në kohë të dhënë në periudhën e reagimit alergjik vdekjes të rënda të mundshme.

Për trajtimin e suksesshëm të alergjive është e rëndësishme për të identifikuar alergjen dhe të përpiqet për të korrigjuar atë. Në qoftë se e vështirë për të gjetur shkakun, atëherë trajtim simptomatik duhet të fillojë. Lirimin e substancave kimike nga trupi i njeriut të quajtur histamine dhe mjekët përshkruajnë këto raste antihistamines.
Zgjedhja e barnave mjekësore, vuajnë nga alergjitë është proces shumë i vështirë dhe personale që ka një efekt pozitiv me trajtimin e duhur.
Alergji të ngjyros flokët janë gjithashtu mjaft të shpeshta. Në mënyrë për të parandaluar një reaksion alergjik është i nevojshëm për të bërë një test paraprak në sipërfaqe të lëkurës. Më të bëni atë në kërrabë e bërryl. Një sasi e vogël e bojës aplikuar në lëkurë dhe të monitorohet për dy ditë. Nëse ngjyra e lëkurës mbetur e njëjtë dhe nuk duket skuqje, skuqje, djegie dhe dukuri të tjera të pakëndshme, është e mundur që të përdorin këtë bojë. Aktualisht, sipas statistikave pesë për qind e produkteve të bojës shkaktojnë reaksione alergjike.

Alergji të ngjyros flokët manifeston si kruarje dhe flaking, skuqje e lëkurës dhe shfaqjen e ënjtje, blisters, skuqjen. Ajo gjithashtu ndodhja e shok anafilaktik.

Çka e shkakton një reaksion alergjik? Shpesh acarim ndodh pas parafenilendiaminu aplikimit në përgatitjeve të ngjyrosura. Ky medikament është e nevojshme për të konsoliduar ngjyra. Disa ngjyra denoting atë si PPD. Të gjitha ngjyra përmbajnë fiksimin dhe vetëm disa përmbajnë atë. Për të përfshirë këtë perimeve, ato janë të sigurta, por shpejt larë larg dhe vetëm ju vendosni se çfarë bojë për të zgjedhur. Efektive dhe zgjidhja më e mirë është për të ndaluar në shtëpi dhe të marrin pikturuar mbi me cilësi të lartë ndihmë profesionale për profesionistët

Alergji për të pikturuar - Mjekimi
Simptomat e alergjive janë era e bojës pas shkon jashtë (ajër të pastër), dhe në qoftë se long're në shtëpi, ajo komplikon situatën dhe një kimike palë depërtojnë më thellë përmes mushkërive dhe të lëkurës në trup. Për trajtim të mëtejshëm e rekomanduar për të kërkuar ndihmë nga një allergist.
Kryerja pikturë të ndryshme dhe vepra arti duhet të punojnë vetëm në një dhomë të ventiluar, dhe doreza prania e kërkuara.
Alergji për të pikturuar, llak, shpesh kaplon ata që vuajnë nga reaksione të tjera alergjike. Prandaj është e rëndësishme që të reagojnë dhe të kërkoni këshilla mjekësore.

Në rast të reaksioneve alergjike të heqë dorë bojë. Në situata kur nuk ka mundësi për të kryer testin apo pas flokëve ngjyrosur keni një reaksion alergjik, ju duhet të shqyrtojë me kujdes komponentët e drogës. Ju mund të shihni ato substanca të cilat kanë shkaktuar më parë alergjik. Nëse ju e dini se si të ndihmojnë veten e tyre, pastaj do të vazhdojë. Me asnjë njohuri se çfarë të bëni në një situatë të tillë, përdorni locion me kamomil. Në rastet më të ndërlikuara duhet të kontaktoni menjëherë mjekun. Trajtimi përfshin alergjik për të pikturuar anti-alergji drogës terapi dhe hormonet. Dhe më e rëndësishmja të jenë të kujdesshëm në zgjedhjen e drogës për alergji, të mos dëmtojë trupin tuaj përgjithmonë

Më shumë artikuj mbi këtë temë:
1. Alergji për Alergjia ftohtë 2. për macet