Alergjik ndaj Chocolate - simptomat dhe trajtimi


Alergji për çokollatë - lloji gjenden gjerësisht në ditët e sotme alergjive ushqimore, e cila shpesh prek fëmijët, pasi ata janë konsumatorët më të mëdhenj të këtij ushqime të shijshme. Përgjigja në pyetjen se çfarë e shkakton provokojnë zhvillimin e kësaj sëmundjeje në sipërfaqe, praktikisht të gjitha komponentët e çokollatë - është alergeneve obligativë që kanë aktivitet shumë të lartë sensibilizues
Alergji për çokollatë - Shkaqet
Pavarësisht nga fakti se përbërës kryesor në çokollatë është kakao, takohen një person me alergji është për këtë komponent mund të jetë mjaft e rrallë, edhe pse alergjik ndaj çokollatë shumë më tepër. Kjo është për shkak se çokollata është një produkt kompleks multi ëmbëltore e cila edhe pse e bëra nga fruta kakao, por ka përbërësit shumë të tjera të përdorura në industrinë ushqimore. Këto shtesa janë më shpesh shkaku i reaksioneve alergjike ndaj çokollatë.


Për një përfaqësim më të vizual të asaj shtesë mund të shkaktojnë simptoma alergjike, më poshtë ne shqyrtojmë përbërjen e çokollatë dhe teknologjinë e përgatitjes së saj.
Baza e çdo lloj të mallrave në dyqanet e çokollatë është kakao. Përmbajtja e tij në çokollatë me qumësht - 35%, në çokollatë e errët - më shumë se 40%, dhe 50% më shumë të hidhur. Gjalpë kakao dhe kakao pluhur me 55% përbëhet nga vaj perimesh dhe 10% e strukturave të proteinave. Trupi i njeriut është shpesh përgjegjëse për këto komponente sensibilizimin, manifestohet alergjik në çokollatë. Pavarësisht nga kjo, lista e alergeneve në komponentët e çokollatë Përbërësit dhënave të zënë një nga vendet e fundit.

Industria ushqimore moderne për të ulur koston e kostos së produktit dhe për këtë arsye të rritur fitimet, mësuar për të ndryshuar produktet origjinale recetë, duke zëvendësuar homologët e lirë komponentë të shtrenjta. Deri më sot, prodhuesit më të çokollatë të reduktojnë ndjeshëm koston e përdorimit vajra bimore të lirë të tilla si badiava, kokosit apo palme. Kjo listë është vetëm një gjalpë badiava fuqishëm alergjen!
Sipas procesit të prodhimit konvencionale e çokollatë në të gjitha varietetet e saj janë shtuar në qumësht, të cilat shpesh provokon zhvillimin e alergjive tek çokollatë, edhe pse në fakt ajo është një reaksion alergjik ndaj proteinave të qumështit. Alergjia në qumësht, dhe në komponentët e saj janë reagim mjaft të zakonshme për produktet e trupit të fëmijës përmbajnë proteina qumështi, kështu që nëse të prirur për këtë lloj të fëmijës alergji pasi të hahet një copë çokollatë ishin reaksione alergjike - nuk habitur veçanërisht e vlefshme.

Duke u përballur me pothuajse çdo çokollatë në përbërjen e tij duhet të përmbajë vajra arrë, arra (kikirikë, bajame, lajthi), lecithin soje, vanilje, kafe, rrush, preservatives, stabilizant, ngjyra dhe shije. Alergeneve më të rrezikshme në këtë listë shërbejnë arra dhe proteina soje, edhe pse të gjitha shtojcave të tjera ushqyese të trupit mund të reagojë zhvillimin e alergjive të çokollatë.
Një tjetër alergjen të përfshira në çdo bar të çokollatë është chitin, i cili, në mënyrë paradoksale tingëllon, është komponenti kryesor i exoskeleton e insekteve. Ku çokollatë marrë këtë polysaccharide? Në fakt, çdo gjë është shumë e thjeshtë - fasule kakao është një trajtojnë të preferuar të jetojnë në të gjitha qoshet e globit cockroaches që përkundër të gjitha pengesave të ngritura në frontin e tyre janë ende në gjendje për të marrë në ruajtjen e frutave. Ndërmarrjet që prodhojnë pluhur kakao dhe gjalpë kakao janë thjesht të paaftë për të ndarë fasule kakao nga cockroaches dhe insektet tjera të bërë rrugën e tyre, në mënyrë që produkti përfundimtar është një çokollatë gjithmonë të marrë pjesën e tyre të blinduar. Shumica allergists chitin është referuar si komponenti kryesor, i cili zhvillon alergjik në çokollatë. Për fat të keq, të shpëtoj prej chitin nuk është e mundur, si edhe një grimca çokollatë luksoze paraqesin një insektet apriori

Alergjik në çokollatë - Simptomat
Pas akumulimi i një sasi mjaft të madhe të alergjen në reaksion alergjik të ndjeshëm ndaj kësaj personi shpesh shfaqet skuqje itchy kuqe, nganjëherë shkon në blisters. Simptomat e alergjive të çokollatë shpesh zhvillohet brenda gjysmë ore pas konsumimit të çokollatë, por në shumicën e rasteve e reaksioneve alergjike duhet përdorimi sistematik i ëmbëlsirat. Simptomat më të shpeshta të alergjive në çokollatë:
• Skin nxituar. Këto simptoma shfaqen si të vogël skuqje të kuqe itchy në stomak, mbrapa, armëve dhe këmbët

• urtikaria. Shfaqen në lëkurë shoqëruar nga kruhet blisters kuqe flakë, të cilat janë të kombinuara me krehje një zonë të gjerë. Zakonisht njolla duket në stomak, mbrapa, armëve dhe këmbët, por ndonjëherë njolla të kuqe mund të ndodhin në fytyrë. Zakonisht simptomat e urtikaria vetëm të ketë pasoja për dymbëdhjetë orë, dhe pas marrjes antihistamine një orë më vonë

• Angioedema. Kjo reaksione alergjike janë më të rrezikshme, siç është zhvilluar me shpejtësi, i shoqëruar nga ënjtje të indeve. Ënjtje e laring paraqet rrezikun më të madh, sepse ndonjëherë mund të shkaktojë asfiksisë dhe vdekje pasuese

Në rast të sëmundjes së rëndë, alergjik ndaj çokollatë mund të çojë në probleme të frymëmarrjes, dhe në prani të sëmundjeve të njeriut të tilla si astma bronkiale, reaksion alergjik të çokollatë mund të shkaktojë një sulm të rëndë të saj. Në raste të rralla, shoku anafilaktik mund të zhvillohet
Alergji për çokollatë - trajtim
Gjatë debutimin e acarimit apo trajtim simptomatik realizohet, ndërsa duke marrë masat e nevojshme për tërheqjen nga traktin gastrointestinal provokuar alergjen. Zakonisht trajtimi i alergji për çokollatë zgjat më shumë se një muaj dhe përfshin:

• zorrët e pastër dhe të gjakut. Në disa raste një reaksion alergjik zhvillohet duhur ose gungë dhe slagging organizëm. Për të eliminuar këta faktorë janë sorbents caktuar, më e zakonshme e cila është qymyr të zakonshëm. Megjithatë, pavarësisht nga fakti se sorbents pastruar zorrët, shpesh për shkak të shkeljes së microflora marrjen e tyre mund të çojë në kapsllëk. Prandaj, hapi i dytë është pranimi nalazhyvayuschyh lactobacilli normale gastrointestinal traktit. Pastrimi i gjakut me plasmapheresis kryhet vetëm në raste shumë të rënda

• Marrja e antihistamines. Këto medikamente janë përdorur për të reduktuar prodhimin e histaminës dhe heqjen e kruarje lokale. Në rastin e foto të mëdha klinike, prania e manifestimeve të tilla si konjuktivit, rinitit dhe enterocolitis, aplikimi sistematik treguar këto barna. Nëse prania e dermatitis alergjik të paktën mund antihistamines vetëm ditës, në formën e vajrave ose krem
• Ushqimi. Një hap i rëndësishëm në trajtimin e alergjive në çokollatë janë zgjedhur si duhet për dietën çdo pacient, e cila përjashton të gjithë periudhën e trajtimit upotreblenyeya sheqer, çokollatë, fruta të kuqe, kafe të mirë dhe çaj

Alergji për çokollatë në fëmijët trajtohen me të njëjtin rast klasik, vetëm antihistamines duhet të merret në doza minimale. Përveç kësaj, rëndim, duhet të mbrojnë fëmijën nga çdo ëmbëlsirat, ata madje mund të përbëhet nga përbërësit natyral.
Pacientët me reaksion alergjik ndaj çokollata, jashtë periudhës së rëndim, për të përcaktuar se komponenti sensibilizimi shkaku i këtij produkti duhet të testohen në një alerhotsentri specializuar. Pas identifikimit alergjen provokimin e pacientit bëhet hyposensybylyzyruyuschaya immunotherapy të veçantë, e cila në shumicën e rasteve heqje një person të vidyazyka në këtë delikatesë. Fëmijët zakonisht rritet më shpejt sëmundjen pranishëm vetëm, pa ndonjë trajtim të veçantë

Më shumë artikuj mbi këtë temë:
1. 2. proteina alergji Alergji ndaj ushqimit