Push anti-alergji plep


Summer erdhi, dhe push parë plep tashmë duke u rrethuar qytetin, si bora. Por për fat të keq, disa nga kjo bukuri nuk sjell lumturi, dhe i jep një shumë probleme dhe parehati, sepse ata duhet të luftojmë alergjik ndaj push plep. Është lehtë hyn në dhomë. Grimcat e tij të vogël janë irrituese për syrin mukozës, e cila është arsyeja pse ata të fillojnë të gris. Megjithatë, për shkak të itchy poshtë një person fillon të rrjedhë nga hunda, duke tërhequr në fyt, gjithmonë duan të kollë dhe teshtimë.
Sëmundja ndodh mjaft shpesh. Çdo banor i katërt i planetit është duke përjetuar siklet lidhur me fillimin e sezonit të ngrohtë. Por disa janë tashmë të përgatitur për të verës, të fillojë për të hapur dritaret hapur, duke krijuar kështu një projekt, dhe pastaj ankohen për gjendje e sëmurë e shkaktuar nga gjoja një push plep.Megjithatë, kjo push alergji plep vuan një numër shumë të madh të njerëzve. Shenjat e para të sëmundjes shfaqen në moshë të re 12-16 vjet, atëherë sëmundja manifestohet në një periudhë në mes të 30 dhe 35 vjet. Nëse sëmundja manifestuar, lufta kundër tij do të jetë e vështirë dhe do të shoqërojë jetën alergjik pacientit. Prandaj, duke gjetur simptomat e para të sëmundjes duhet të kontaktoni menjëherë një specialist i cili do të ju përshkruajë trajtimin dhe parandalimin e skemës së alergjive. Është e rëndësishme për të kuptuar se, në qoftë se koha nuk fillon trajtim, sëmundja mund të çojë në probleme më të rënda në trup. Mungesa e zgjatur e trajtimit të çon në inflamacion që mund të shkojnë në sinusit, bronkit, pneumoni dhe të tjerët.


Si për të dalluar alergjik ndaj plep push të ftohtë
Dallimi kryesor - është kohëzgjatja e simptomeve. Është e rëndësishme të mbani mend se ftohtë zakonisht zgjat rreth një javë. Në qoftë se shenjat e alergjisë ka një kohë të gjatë, të paktën një javë, ose nëse ato ndodhin në mënyrë periodike çdo vit apo muaj, ajo është një rast për të adresuar te mjeku.

Ju duhet të kuptojnë se alergji është shkaku nuk push, dhe spore, polen dhe pluhur bimë që lulëzojnë në këtë kohë të vitit. Ata irritojë mukozës dhe të çojë në inflamacion. Pranvera fillojnë të lulëzim pemëve halore dhe qumeshtit dhe të lulëzuar barërat e këqija të verës. Ky është shkaku i alergjive. Në qoftë se në këtë kohë të vitit që po kollitjes, teshtitjes, atëherë ju patjetër duhet të shihni një mjek dhe në çdo rast jo për të vetë-mjekoj. Luftimi dhe trajtim alergji duhet të koordinohet me specialistin.


Si për të parandaluar alergji ndaj push plep
Ideal për sufferers alergji - është për të lënë për të lulëzuar bimët në një vend tjetër. Nëse për ndonjë arsye kjo nuk është e mundur, ju duhet të përpiqen të jetojnë me anë të kësaj periudhe, duke respektuar të gjitha rekomandimet e mjekut tuaj.

Para së gjithash, ajo duhet të jetë sa më pak të jetë e mundur për të shkuar jashtë, veçanërisht në mot të thatë ose me shi. Sa më shpejt që ju vijnë në shtëpi, pastaj menjëherë të marrë një dush dhe të lajë rrobat në të cilat ju ishin. Shmangni dritare të hapur, kështu që ju më mirë të përdorni të ajrit të kondicionuar. Ajo është gjithashtu një mënyrë e mirë për të mbrojtur kundër polen - është instalimi i rrjetave të veçanta mbrojtëse që të parandaloj hyrjen e grimcave të vogla. Në fëmijën topi duhet mushkonjë, dhe makina duhet të përdorin vetëm ajër të kondicionuar.


Luftuar alergji duke përdorur metodat tradicionale
Well ndihmë fasha infuzion e syve lule misri. Për të përgatitur atë, ju keni marrë 1 tbsp lule e lule misri derdh 250 ml ujë të vluar. Mbajeni këtë infuzion, rreth 25 minuta, pastaj tendosje përmes lule napë.

Është e dobishme për të përdorur një mumje zgjidhje, e cila është e përgatitur si më poshtë. 1 g drogës shpërndajë 1 litër ujë të valë. Mjet rezultuar përdoret 1 herë në ditë për 100 ml sigurisht që e marrin këtë drogë duhet të zgjasë 20 ditë.

Ndihmë e mirë në luftën kundër simptomat e bagëtive alergji supë. E tij të marrë 2-3 vjet në vend të kafe ose çaj.

Gjatë rëndim të rëndësishme për të ndjekur një dietë të veçantë, vidyazykatysya e vezëve, çokollatë, ushqim deti, perime, e kuqe. Nëse mjeku juaj ka përcaktuar se alergji lidhur me kullosa lulëzuar, atëherë ju keni nevojë vidyazykatysya të kënaqur mbështjellë, kafe, kvas bukë, produkte miell, tymosur.
Është gjithashtu e rekomanduar për të përjashtuar nga dietë halva, fara, shalqi, pjepër, mustardë, majonezë, nëse shkaku i alergjive tuaja janë bërë barërat e këqija.

Në reagim ndaj pranisë së spore fungale dhe mikroorganizmave të ndaluara për t'u përdorur brumë maja, djathë, kvas, sheqer, sorbitol, lakër turshi, fruktoza.

Në mënyrë që të përshpejtojë procesin e shërimit dhe të reduktuar ndjeshmërinë e organizmit mund të përdorni antihistamines, duke lejuar procedurën e trajtimit sa më shpejt të jetë e mundur. Mjetet më të zakonshme janë: suprastin, ebastin, diphenhydramine, loratadine, kestyn dhe të tjerët.
Rrufë dhe teshtitjes Nëse ju jeni një dukuri e zakonshme, është e nevojshme për të parandaluar alergji për push plep. Nja dy javë para kohës së fillimit të përdorimit pika lulëzuar dhe sprays që kanë një lloj acidi kromohlytsyevuyu.