Ushqimet më alergjike për të njeriut


Në ditët e sotme gjithnjë e më shumë njerëz vuajnë nga alergjitë. Dhe një rol në këtë sëmundje të luajë produkte. Ushqimet më alergjike për njerëzit, janë gjetur në çdo hap dhe të japë një reagim negativ në trup. Supozoni se ju jeni të paturit e një reaksion alergjik pasi të hahet, por nuk e di se cilat produkte të shkaktuar. Provoni një procesin e eliminimit për të përcaktuar se çfarë ndikimi negativ. Për shembull, zgjidhni më të mëdha dhe të dyshimtë e produkteve alergjen përdorura, fruta, produkte qumështi, gruri, proteina vezë, vaj badiava.


Vetëm mos të përdorin metodën e festave të përjashtimit dhe gjatë festave të ardhshme. Le të thonë me saktësi se një nga alergeneve të mëdha janë qumështi dhe produktet e qumështit. Nëse ju nuk bëni aktualisht dyshime të tjera, pastaj të fillojë për të përjashtuar produktet e qumështit. Po! Ju nuk do të jetë e lehtë. Ky produkt ka shumë forma interesante dhe të ndryshme, të tilla si kos, djathë, salcë kosi, koktej, akullore, kos, qumësht i thartuar pjekur, dhe më shumë. Megjithatë, duhet të mbahet mend se proteina e qumështit të lopës është alergjen e parë. Përpiqen për të eliminuar plotësisht nga dietën tuaj të produktit, dhe në qoftë se me kalimin e kohës rezultati nuk do të jetë e nevojshme për të lëvizur për të ardhshëm.


Për shembull, një person mund të jetë një reagim të fortë alergjik ndaj rrushit. Nuk u nxito në fytyrë, duar. Njerëzit ndihen kruajtje në gojë, fyt, në të gjitha mukozës. Nëse rrush të ngrirë, pastaj më të ulëta nën ujë të nxehtë dhe të lajë atë allerhetyk menjëherë ndjehen duart itchy, shuplakat. Duart e mbuluar me njolla të kuqe, dhe një reagim i ngjashëm nuk do të marrë kohë. Ju do të duhet të marrë drogë protyvoalerhenni. Ky reagim mund të shkaktojë agrume dhe domate, sidomos të freskëta, të kuqe, me vetëm shtretër.

Ju duhet të bëni një tabelë të alergjive ushqimore. Nga produkt ju dëbohet, shkoni për të ardhshëm dhe pastaj të ardhshëm, derisa ju të gjeni një të tillë që është agjent shkaktar të alergjisë.

Kur ushqimet më alergjike nga kundërt zbuluar fajtor, ju shihni qartë se kjo nuk është një rastësi parëndësishëm. Si për të provuar? Është e nevojshme për të futur gradualisht në dietën tuaj off produkt, i cili, sipas mendimit tuaj, shkaktojnë reaksione alergjike. Prezanton produktet në dietë në pjesë të vogla dhe të rritet gradualisht sasinë, rreth çdo 3-4 ditë. Ajo do të jetë më e lehtë për të parë dhe të ndjekë fillimin e simptomave dhe shenjave të alergjisë.

Nëse alergji është manifestuar në fëmijët, kjo nuk vlen shumë panik. Reagimi më i zakonshëm alergjik mund të ndodhë me moshën. Ratsyonnoy duhet të ndjekin një dietë, mos hani ushqime që shkaktojnë alergji, kjo është situata shumë më e lehtë dhe për të shpëtuar njerëzit nga ndikimi negativ që mund të ketë produkte alergjike.

Nëse ju keni një reaksion alergjik të rëndë, që është - teshtitjes, ftohjet e shpeshta, skuqje, peshë të ulët është shtuar, ka dhimbje barku, gjumë i shqetësuar, ka zgjuar shpeshta natë. Ne duhet të eliminojnë të gjitha këto produkte janë të paktën një ose dy javë dhe të presin derisa të ndodhin ndryshime. Kur ndryshimet e njoftimit të filloni të shkruani produkteve të përjashtuar një nga një.

Shpesh alergji shkaktojnë: manaferrat, hikërror, kanellë, çokollatë, kakao, fruta agrume, kajsi, mollë, avokado, asparagus, elb, brokoli, rrepa, karrota, misri, proteina vezë, produkte qumështi, arra, mustardë, bizele, mish derri, vaj badiava , molusqet dhe krustaceve.
Nëse ti e kupton që janë të prirur për alergji, ju duhet të përfshijnë në dietën tuaj ato ushqime që pak alergjike. Gjegjësisht, lulelakër, datat, mjaltë, Kastrati, mish pule, mish qengji, marule, qepë, mangoes, tërshëra, papaja, dardha, pjeshkë, POI, rrënjë Taro, oriz, rrush të thatë, soje, kënaqur, sheqer, grurë, maja, thekër , vaj safflower, salmon, kungull i njomë, kungull, vaj luledielli, patate e ëmbël, patate e ëmbël, gjeldeti, mish viçi.


Kur të blesh një produkt të veçantë në supermarket, lexoni atë që është shkruar në etiketë. Ushqimet që shkaktojnë alergji zakonisht tregohet në etiketë, paketimin e mallrave. Paketimin mund të shkruhet - proteina vezë, albumin. Pra, pyetja është nëse për të blerë produktin? Përzierje e thatë kakao ushqim të shpejtë, lëng mishi, patate pure dhe salcat mund të përmbajnë qumësht. Vezë mund të jenë të përfshira në makarona dhe petë. Gruri gjendet në supave konservuar, supave gjithashtu përmbajnë produkte të mbushëse qumështit. Buka përmban produktet e qumështit, por buka është një kategori që është bërë pa to. Në margarinë është hirrë. Desserts, salcice, sallamet nuk përmbajnë produktet e qumështit të cilat përmbajnë Caseinate natriumi.

Për të identifikuar ushqimet më alergjike për njerëzit është e nevojshme për të bërë një tabelë të alergjive ushqimore. Nëse rregullisht dhe duhet të mbajë shënime, atëherë ajo është e lehtë për të përcaktuar nëse ekziston një lidhje mes reagimit tuaj alergjik dhe të produkteve janë të pranishme në dietë. Përpiqen për të përcaktuar burimin që shkakton alergji. Turn off ushqime alergjike dhe gatuaj ushqim me ato përbërësit që nuk dëmtojnë trupin tuaj.

Nëse jeni të prirur për alergji, fokusuytesya në shenja. Nëse ju keni një skuqje, diarre ose kapsllëk, probleme në sistemin e frymëmarrjes, shikoni në produktet e saj tryezë që keni marrë, në ditët kur ajo ishte shkaktuar nga një reaksion alergjik. Mbajtjen e shënimeve të produkteve të përdorura është shumë e rëndësishme. Në mënyrë të qartë thekson se shenjat dhe simptomat manifestuar në përdorimin e çdo produkt. Në qoftë se ju ndiqni të gjitha këto rregulla, efekti trajtimi do të jetë i dukshëm dhe i prekshëm. Kujtoj çdo gjë që ju hani gjatë ditës dhe rekord rezultati nuk do të pres. Alergjia mund të ndikojë në sezon. Avocados, grurë, oriz, elb, grurë dhe deleje mund të ndikojë pozitivisht në trupin e njeriut, këto produkte do të ketë një efekt i dobishëm në një sezon.