Metodat e pazakontë e që kanë të bëjnë me alergji


Alergji - një sëmundje e cila është e vështirë për të luftuar dhe nga i cili pothuajse e pamundur për të hequr qafe. Të prirur për të alergjive janë duke u bërë më të, dhe sëmundja përhapet për shkak të shfaqjes së llojeve të reja. Alergjia mund të shfaqet dhe simptoma të pazakonta që jo gjithmonë lejojnë kohë të njohin sëmundjen dhe të fillojnë trajtimin. Së bashku me të njohur dhe popullore mjete, të cilat janë të njohura, janë metoda të pazakonshme për të luftuar alergji. flasim për ta në këtë artikull për të kuptuar se si për të lehtësuar gjendjen në manifestimin e kushteve alergjike të rrezikshme.Copes me alergji speleotherapy. Zakonisht kjo metodë është përdorur për të trajtuar ato me astmë diagnostikuar. Gjetja e një dhomë kripë lehtëson frymëmarrjen, soothes mukozës, duke hequr ndezjen. Këto metoda të pazakonshme të luftës do të sjellin efikasitet vetëm nëse ato janë përdorur rregullisht. Prandaj është e rekomandueshme për të vizituar një dhomë kripë 2 herë në javë për 2-3 orë.
Për shekuj me radhë alergji mund të trajtohen me vezë trembem. Pronat e tyre antiallergic u zbuluan nga mjekët popullore japoneze. Ata më pas i zhvilluar për të luftuar ilaçe alergji në formë të pilulës që janë bërë e vezëve trembem thata ose të ngrira.


Një mënyrë e mirë për t'u marrë me alergji është musht molle uthull. Pronat e dobishme e saj jo të gjithë e dinë. Për lehtësimin e simptomave që dhimbje tolerohet për shkak të alergjive dhe të japë një shumë shqetësim çdo ditë është e rekomanduar për të pirë një gotë me ujë të thjeshtë holluar me 2 tbsp të Uthulla e Molles. Veçanërisht i mirë në qoftë se ju jeni gatim uthull molle zaymetesya veten e tyre dhe jo të blerë në dyqan. Këto metoda të pazakonshme të luftës të ju lejojnë të shpejt të hequr kongjestion i hundës dhe të reduktuar ënjtje e mukozës.

Alergjia janë të njohur për të manifestohet jo vetëm kongjestion i hundës apo acarim, por kruarje në lëkurë. Nuk mund ta luftuar atë nëpërmjet pilula ose krem. Ju pastaj mund të përdorni recetë popullore: në një banjë me ujë të ngrohtë holluar një gotë me sode. Duhet të qëndrojnë në banjë për 20-30 minuta. Mënyra të tilla të pazakonta për lehtësimin siklet në lëkurë, kruajtje dhe në përgjithësi të lehtësuar ndihmë të mirë në shtete të ndryshme të lëkurës.

Ftohtë e zakonshme, simptomat e alergjive, ju mund të përdorni këtë metodë popullor. Për 2 tbsp leh kulpër duhet të marrë një gotë me ujë të zier, të sjellë një çiban, të lënë për ngrohje të ulët për 30 minuta. Pas kësaj do të thotë 30 minuta këmbëngul, filter. Është e rekomanduar për të pirë fituar me anë të 2-3 për ditë pas një vakt. Kjo metodë nuk është duke luftuar me alergji, por në mënyrë efektive ndihmon kongjestion luftuar hundës.

Metodat e pazakontë e që kanë të bëjnë me simptomat e pakëndshme e alergjive mund të plotësohet dhe ilaç të tillë popullore. 1 tbsp lule të thata Hithër ujë të zier në ndonjë enë të mbyllura fort, atëherë zakutuyetsya mirë dhe të lënë për gjysmë ore. Pas infuzion të tendosje, dhe pastaj pi një gjysmë gotë disa herë gjatë ditës. Ditë nuk është e rekomanduar për të pirë më shumë se tri gota e infuzion hithër.

Me selino të freskët mund të jetë gjithashtu një mjet efektiv për të luftuar alergji. Ju duhet të marrë një selino të freskët, shtrydh lëng nga ajo, atëherë pini 1 lugë 3 herë në ditë. Ju mund të përdorni rrënjë selino në një mënyrë të ndryshme: 2 tbsp rrënjë grirë derdh një gotë me ujë të ftohtë, pastaj thahet. Të pish kupën e tretë para ngrënies. Selino është i njohur për efikasitetin e saj në dermatit alergjik, urtikarie, dhe është përdorur si laksativ nuk është shumë i fortë.

Lufton të mira alergji çaj me gjethe lulushtrydhe. Për të përgatitur atë, ju keni nevojë për 200 gram gjethe të thata pluhur derdh 400 mg ujë, të sjellë një çiban dhe kuzhinier deri vëllimi origjinal është përgjysmuar.

Mjekësinë popullore rekomandon për të luftuar alergji hani dhjamë derri, por ajo nuk duhet të jetë shumë i kripur.
Për të rregulluar inflamacion të rëndë alergjik të lëkurës, përzierje në proporcione të barabarta grimcuar rrënjët e luleradhiqe dhe rodhe. Çdo gjë është e përzier, shtoi 3 gota ujë të ngrohtë, të lënë të mbush për 10-12 orë. Në mëngjes do të thotë për të vlim për 10 minuta dhe të lënë për të njëjtën gjë. Pirja e kuruar një gjysmë gotë me ushqim për të paktën 5 herë gjatë ditës.

Këto metoda të pazakonshme të luftës do të, në qoftë se nuk të shpëtoj nga alergji, por të paktën të lehtësuar gjendjen dhe për të eleminuar simptomat të pakëndshme që të ndërhyjnë me jetën normale.