Një sëmundje alergji ushqimore të zakonshme


Shumë njerëz në botë e dinë përbashkët ushqimit sëmundje alergji. Ndonjëherë kjo nuk është aq e lehtë për të kuptuar për çfarë produkte dhe ato përmbajnë një substancë trupi reagon. Shumë njerëz të ditur në prani të alergjisë për të ngatërruar atë me një reagim të thjeshtë negativ ndaj ushqimeve.
Çfarë është një alergji ushqimore?
Alergji ndaj ushqimit është një reagim i parashikueshëm për disa ushqime dhe grupit të tyre. Sistemi imunitar reagon ndaj proteinave që gjenden në ushqim dhe të çojë në formimin e papritur e kimikateve që shkaktojnë simptome alergji. Ata mund të shfaqet si një disa minuta, dhe dy orë pas ngrënies. Simptomat janë të shprehur në mënyra të ndryshme, janë shprehur dobët (kruarje, skuqje, ënjtje) ose kërcënojnë jetën njerëzore (gulçim, tumoret fyt dhe fytin).


Shpesh izoluar plotësuar alergji të tjera. Në rastet e tjera, ajo është një sëmundje e zakonshme gjatë kohës. Njerëzit të cilët janë alergjik ndaj proteinave të qumështit të përfshira në alergji të qumështit të lopës mund të ndodhin në llojet e tjera të proteinave të qumështit (qumësht dhie, pije soje).

Të alergji më të zakonshme ushqimore
90% e të gjitha alergjive ushqimore shkaktohen nga tetë ushqime: qumësht, vezë, kikirikë, lajthi, soje, gruri, peshkut dhe midhjeve. Në rastin e të rriturit dhe adoleshentët më të rrezikshme janë kikirikë, peshk, butak dhe lajthia, siç mund të jenë të rrezikshme për jetën.


Çfarë duhet të shikoni për kur zgjedhin produktet?
Ajo duhet të lexoni me kujdes etiketat e produktit, të mësojnë listat e përbërësve. Ju duhet të dini të gjitha kushtet e ushqimit që aplikohen për lloje të veçanta të alergjive. Kështu, nëse një person ka një alergji ushqimore për proteina qumështi, ajo duhet të shmangur ushqimet që janë bërë nga qumësht, kos, djathë, krem ​​dhe të tjerët - ose që përmban hirrë, cek qumësht pluhur, kazeinë, laktoglobulin, lopë proteina Nuhu qumësht, kos, laktabumyn, caseinate natriumi. Gjithashtu, ju duhet të shikoni me kujdes në margarinë, gjalpë, akullore, puddings, ëmbëlsira, breads, sorbets, perimet me salcat dhe supave.

Njerëzit të cilët janë të njohur me këtë sëmundje të zakonshme, mund të përdorë dietat që përdorin produkte maloobrabotannыe sepse ato përmbajnë më pak aditivë që janë shkaktuar probleme.

Diagnoza e alergji ushqimore
Aktualisht, këto teste janë zhvilluar për të alergjive ushqimore si testeve alergjike të lëkurës, analizat e gjakut, faza ngurta ELISA testi dhe provë radioallerhosorbentnyy. Ata mund të zbulojë praninë e karakteristike të gjakut njerëzor të këtij lloji të imunoglobulinave ushqimit E.

Trajtimi i Alergjia

Për fat të keq, droga që plotësisht të mund të shpëtoj nga alergjitë ushqimore nuk është shpikur ende. Mënyra më e rëndësishme për të kuruar këtë sëmundje të përbashkët - përjashtimin nga ushqimet dietë që shkaktojnë atë. Shmangni përdorimin e të gjitha produkteve, të cilat përfshijnë alergji të çojë në shfaqjen e përbërësve duhet të studiojnë me kujdes etiketën. Kështu, lista e përbërësve të qumështit mund të shënohen si kazeinë apo hirrë, vezë - si albumyn. Në çdo rast, në qoftë se përbërja e një produkti është një person dyshon vidyazykatysya më të mirë të tij.

Sipas hulumtimit të kohëve të fundit, disa probiotics mund në një farë mase të zbutur simptomat e alergjive ushqimore. Për të mësuar nëse do të përfshijë këto bakteret "miqësore" në dietë, ju duhet të konsultoheni me një mjek.

Çfarë është dallimi në mes alergji ushqimore dhe intolerancës?
Shumë prej nesh gabimisht besojnë se disa intolerancës ushqimore dhe ushqimit alergji - të njëjtën gjë. Por fakti që intolerancës ushqimore nuk ka të bëjë me reagimin e sistemit imunitar dhe nuk është për proteinat dhe komponentëve të tjerë. Një shembull i mirë se si ne e ngatërruar alergji dhe intolerances janë produktet e qumështit. Alergjive ushqimore të qumështit ndodh kur një person është alergjik ndaj tillë vërejtur se një pjesë e proteinave të qumështit, si hirrë, kazeinë, laktambumyn. Dhe intolerancës ndodh kur ai është në gjendje të tretet lactose, pra karbohidratet e qumështit, duke rezultuar në vuani nga diarre, bloating, fryrje, dhimbje, por kurrë - nga të vjella dhe skuqje të lëkurës.


Analiza mund të zbulojë intolerancës?
Dyshuar një person ka intolerancë lactose, mjeku përshkruan një analizë frymë hidrogjen. Intolerancës gluten ose gluten, duke konfirmuar test të gjakut. Me përjashtim nga dietën e një produkti dhe kthimin e tij të mëvonshëm në përputhje me planin e përshkruar nga mjeku juaj ju ndihmon të konfirmuar diagnozën e intolerancës ushqimore.

Çfarë ndodh nëse dyshohet alergji në fëmijët?
Kur prindërit dyshojnë alergji në fëmijën, ata kanë disa ditë për të shënuar në ditarin gjitha ushqimet që ai ha, koha e përdorimit të tyre, si dhe simptoma lindin. Kjo terapist ditar shkakton përcaktuara dhe reagim tipik.


Çfarë mund të bëj për të parandaluar alergji në fëmijët?
Në fakt, shkaku i alergjive ushqimore ende nuk përcaktohet saktë dhe nuk është kuptuar. Ekziston një supozim se kjo sëmundje e zakonshme është natyra e trashëguar. Sipas statistikave, në fëmijët e të cilëve njëri prind është alergjik, pamja yyazytsirnist i kësaj sëmundjeje është 20% më e lartë sesa në fëmijët e tjerë. Dhe në qoftë se ju vuani nga alergji të dy prindërit, ky rrezik rritet në 40%.
Besohet se nëse porsalindur merr qumështin e nënës, ajo mund të ndihmojë në parandalimin e alergjive, veçanërisht në qoftë se dhënia e gjirit të vazhdojë për një kohë të gjatë.