Pllakat nga alergjitë e lëkurësHome / Shëndeti / Medicines dhe droga / pilula për alergji në lëkurë
Skuqje alergjik të lëkurës është shumë shpesh në të rriturit dhe fëmijët. Shkaqet e alergjive janë shumë të ndryshme, por në çdo rast ajo është alergjen e sigurt, duke treguar se ju mund të zgjidhin problemin.
Le të marrin një vështrim nga afër se pilula alergji në lëkurë mund të ndihmojë të mposhtur Sëmundjet keqe.
Fazat trajtimin e alergjisë në lëkurë:
Ne duhet të identifikojnë, eliminuar apo dobësojnë efektin e alergjenit në trup;
Pastaj ju duhet të trajtohen me pilula për alergji në lëkurë. Paralele të përdoret dhe mjete të tjera të veçanta që janë lëshuar në formën e xhel ose ointments për aplikim aktuale.


Nëse ju gjeni veten në lëkurën e një skuqje të lëkurës alergjik ju duhet së pari të konsultoheni me një mjek allergist ose dermatolog. Mjeku shqyrtuar me kujdes pacientit, jepi rekomandime për trajtimin e përshkruajnë mjete efektive për të luftuar alergji të lëkurës. Për trajtim të suksesshëm duhet të kryhet në bashkëpunim të përgjithshëm, trajtim lokal dhe simptomatike.
Në përgjithësi, trajtimi i alergji në lëkurë marrë drogë që veprojnë në tërë trupin në të njëjtën kohë. Me këtë trajtim rrit sistemin imunitar, rrit imunitetin bëhet më e lehtë për të luftuar sëmundjen. Ndikimi i përgjithshëm të ketë vitamina, adjuvants dhe immunomodulators.

Të përfshijnë imunomodulator vitamina komplekse dhe immunomodulators krem. Këto krem ​​duhet të aplikohet në lëkurën e dëmtuar, kur kundërindikuar përdorimin e ointments kortikosteroide.
Gjithashtu mund të forcojë sistemin imunitar duke përdorur zakalyvanyy, mjetet juridike popullore dhe dieta të veçanta.


Si tableta trajtimit alergji në lëkurë?


Manifestimet alergjike mund të ndodhë për disa alergeneve të njëjtën kohë. Ndonjëherë ka situata në të cilat alergji përbashkët zhvillon në urtikaria, Angioedema apo edhe, ekzemë ose dermatit atopic.

Përgatitjet Alergji ënjtje të përkryer hequra indeve, kruajtje, nuk i japin përhapur në të gjithë puçrra trupit, nuk i japin formë voldыryam, parandaluar infeksionin me komplikime rozchuhuvanni dhe të mundshme.
Pllakat nga alergji në lëkurë duhet të acarimit të parë dhe për të parandaluar shfaqjen e lezioneve të reja. Prandaj, prodhuesit kur krijuar drogë për alergjitë duke u përpjekur për të përdorur vetëm përbërësit e natyrshme.
Të alergji më të njohur të drogës janë Hystan. Ajo eshte ne formen e tabletave, kapsulave ose ose si nje vaji. Hystan përbëhet nga vitamina dhe ekstraktet e bimëve medicinale.

Për të hequr simptomat alergji të lëkurës është gjithashtu e rëndësishme për të marrë antihistamines. Për shembull, tavegil, fenystyl, Claritin, zirtek, Telfast dhe të tjerët.
Në raste shumë të rënda ndonjëherë duhet të mbështetet në përdorimin e kortikosteroideve.
Rregulli më i rëndësishëm në trajtimin e skuqjen alergjike është se të gjitha tableta kanë alergji të lëkurës të emërojë një përvojë vetëm pas një shqyrtimi të kujdesshëm të pacientit. Kurrë nuk duhet të vetë-mjekoj në mënyrë që të mos dëmtojnë shëndetin e tyre.