Alergjive ushqimore te fëmijët, faktorët e rrezikut të simptomeve


Alergji - një sëmundje e kohës sonë. Të merren me të, çdo vit bëhet më e vështirë dhe më e vështirë. Shkuarja në supermarket për bukë apo kos, sytë e drejtuar nga të gjithë diversitetin e dhe madhështi. Ne nuk bëjmë edhe dyshuar, blerja e produkteve që ata kanë një shumë të preservatives dhe mbushëse që shumë allerhyzyruyut trup, dhe ende është. Dhe si të mos zhvillojë alergji ushqimore? Të rriturit e vështirë për të jetuar me këtë murtajë që të flasim për fëmijët. Në kuadër të këtij neni, unë dua të flas më në detaje se çfarë përbën një alergji ushqimore te fëmijët, faktorët e rrezikut për simptomat, sidomos futjen e ushqimeve plotësuese.


Alergjive ushqimore - refuzimi nga ana e organit disa ushqimeve në kushte të caktuara. Rreth mend të saj në traktatet e tij edhe Galen, ai e quajti alergji ushqimore "origjinalitet".

Faktorët e rrezikut që çojnë në zhvillimin e alergji ushqimore në fëmijët nën një vit:
Reaksionet alergjike janë mjaft të zakonshme në fëmijë, ka shumë faktorë të rrezikut që çojnë në të:
- Predispozitë trashëguar, faktor shumë i fuqishëm rreziku për zhvillimin e alergjive ushqimore në fëmijët;
- Ushqyer fëmijën me formulë qumështi artificial përshtatur;

- Të gjitha nëna shtatzënë u zhvendos sëmundje gjatë shtatzënisë (SARS, mëllenjë, infeksionet pishtari, etj);
- Një kusht që zhvillohen gjatë shtatzënisë nënën që çoi në hipoksi intrauterine të fetusit (abort kërcënuar, shkeljen e utero-placentar rrjedhjen e gjakut, etj);
- Përkeqësimi i sëmundjeve kronike të nënës gjatë shtatzënisë;
- Çdo sëmundje fëmija transferohet në një vit (ARI, infeksionet e zorrëve, infeksionet bakteriale) - faktor jo i parëndësishëm rreziku për zhvillimin e alergji ushqimore tek fëmijët nën një vit, sidomos nëse fëmija në aspektin e trajtimit të marrë terapi me antibiotikë;

- Dysbiosis;
- Papjekuria e traktit gastrointestinal, aktiviteti i pamjaftueshëm i enzimeve ndihmon tretjen e ushqimit;
- Struktura e lëkurës, mukozës në fëmijën kanë karakteristikat e tyre, ata janë alergjen shumë depërtueshëm dhe shpejt hyn në gjak;
- Nënë pleqsh shkelje dietë - ngrënë ushqime të larta në alergeneve gjatë gji gji fëmijën (çokollatë, luleshtrydhet, butë, etj);
- Zakone të këqija nënë (pirja e duhanit, alkoolizmi, varësia e drogës).

Simptomet e alergji ushqimore te fëmijët nën një vit

Para se të kthyer në trajtimin e alergjive ushqimore në fëmijën, duhet të dinë se si të njohin. Unë do të citoj vetëm simptomat e saj kryesore:
- Fryrje (rritje fryrje) dhe bloating, si rezultat, dhe fëmija bëhet i shqetësuar;
- Hundë i lëngshëm, hundë të zihet fryma me shkarkimin qartë nga hunda;
- Shfaqja e plagët mbi melkotochechnoy faqeve në fëmijën (diatez) - Simptomë më e zakonshme e alergjive ushqimore në fëmijët;
- E kuqe, sytë e përlotur;
- Shpeshta dispepsi - paraqitja e stol të lirshme për asnjë arsye të dukshme, shpesh nuk mund të ketë gunga tretur ushqimin dhe zhul. Ndonjëherë diarre alternuara me kapsllëk. Të vjella Chance, burping jetë. Shpesh fëmija refuzon të hajë për shkak të shqetësimit në bark;

- Rash rreth anusit gjithashtu tregon praninë e alergji ushqimore në fëmijët;
- Fëmijët të bëhet nervoz dhe i mbytur në lot - një simptomë nuk është karakteristikë vetëm për alergjive ushqimore. Ajo është e lidhur shpesh me kruarje, fryrje, kushtet e përgjithshme të fëmijës pakëndshme;
- Nuk u nxito në lëkurë e një fëmije që të dallohen nga sëmundjet dermatologjike;
- Probleme të frymëmarrjes janë shumë të rralla, ato paraqiten si bronchospasm;
- Manifestimet më të rrezikshme të alergji ushqimore janë Angioedema dhe anaphylaxis.


Features futjen e ushqimeve plotësuese në fëmijët nën një vit e alergjive ushqimore
Futja ushqime të ngurta duhet të jenë pjesë të vogla, duke rritur sasinë e përditshme të ushqimit pak më shumë se 2 javë pushim nuk e bëjnë. Idealisht, hera e parë sasia e ushqimit nuk duhet të kalojë 1 lugë çaji dhe çdo ditë të shtoni deri në 12 lugë Kjo hyrje parimi i ushqimeve plotësuese për të trajtuar të gjitha produkte të reja ushqimore që do të futet në dietën e përditshme të fëmijës.

Ai fillon ushqime të parë, është e nevojshme jo për të përzënë para se fëmija është 6 muaj. Filloni këshillueshme me pure perimesh nga një produkt të vetëm: kungull i njomë, kungull, svetlookrashennaya kungull, lulelakër apo lakër. Më vonë produkte mund të jenë të përziera së bashku. Mundësisht pure përgatisë veten në shtëpi, kështu që pak yyazytsirnist prekje fëmijë preservatives janë mjaft edhe në ushqim për fëmijë.

Më thjesht, mund të shtohet në racionin ditor të qumështit pa fëmijë drithëra, por jo para se fëmija të kthehet 7 muaj. Bollgur përdorni përmbajtje pa gluten në to (hikërror, misër, oriz), e cila mund të shkaktojë alergji ushqimore në fëmijën. Gradualisht, drithëra mund të shtoni vaj perimesh.

Enët e mishit futur jo më herët se fëmija është 8 muaj. Nuk përdoret mish yndyrshëm: Mish, mish qengji, lepuri, pule.
Frutat dhe purees fruta me 9 muaj të gjelbër ose të verdhë.

Qumështi i lopës është i kundërindikuar në fëmijët nën dy vjet, edhe në qoftë se ata nuk kanë alergji ushqimore! Produktet e qumështit mund të jetë, por jo para se fëmija të kthehet 6-7 muaj - kefir ose bio-kos, djathë yndyrë të ulët, por nuk ka aditivëve dhe flavorings.
Vezë pule dhe peshku janë të përjashtuara për aq kohë sa fëmija është 2-3 vjet.

Alergji ndaj ushqimit kërkon një qasje individuale për çdo fëmijë, sepse alergji në të gjithë, duke filluar nga produkti shkaktuar simptomat e saj dhe fund. Në këtë aspekt përgjegjësia bie mbi nënat, ajo duhet të monitorojë me kujdes të gjithë e di mirë se cilat produkte janë të lejuara dhe cilat jo. Këto çështje të rëndësishme për të trajtuar pa shumë fanatizëm, dhe mos harroni se alergjive ushqimore mund të shkaktojë ndonjë produkt, edhe nëse ajo është konsideruar mjaft e sigurt.