Alergjive ushqimore, simptomat dhe trajtimi


Alergjive ushqimore - një sëmundje mjaft e zakonshme që manifestohet me rritjen e ndjeshmërisë ndaj ushqimeve të caktuara, kur zakonshëm ushqim të padëmshme-looking çon në një reaksion alergjik. Rreth alergjive ushqimore ndoshta dëgjuar pothuajse të gjitha njerëzit, por shumica e tyre nuk e konsiderojnë atë të sëmundjeve të rrezikshme dhe të dobët, pasi alergji nuk është aq e padëmshme në shikim të parë duket. Për një lloj të caktuar të ushqimit mund të përmbajë një numër mjaft i alergeneve, zakonisht proteina dhe shumë më pak karbohidratet dhe yndyrnat. Me alergjive ushqimore mbrojtja imunitar prodhon në mënyrë të konsiderueshme më e lartë se shuma normale e antitrupave, duke e bërë të rritur jet e trupit, e cila vë proteina mjaft të padëmshme në një nivel me agjent infektive. Në rastin që përfshin sistemin imun në proces, nuk është një ushqim alergji dhe intolerance ushqim thjeshtë. Siç është e çuditshme, por e vërtetë alergji ushqimore ndodh vetëm rreth 2% të popullsisë, shpesh shkaku është trashëgim.


Alergjive ushqimore te fëmijët zakonisht ndodh në vitet e para të jetës, dhe më shpesh një alergjen është e bardhë veze. Pastaj shumica e fëmijëve të saj "rritet më shpejt".
Alergji ndaj ushqimit në të rriturit në 80% të rasteve është një kusht që studiuesit e quajtur "psevdoalerhiya ushqim." Kjo gjendje është shumë e ngjashme me simptomat e alergji e vërtetë të ushqimit, ndërsa arsyeja e vërtetë është intoleranca e zakonshme e ushqimeve të caktuara. Përveç kësaj, disa njerëz zhvillojnë reaksion ushqim psikosomatike, dhe si rezultat i kësaj ata fillojnë të marrin përsipër disa alergjen ushqim për veten tuaj

Alergji ndaj ushqimit - Shkaqet


Në ditët e sotme, alergjive ushqimore janë shumë më të zakonshme se sa disa dekada më parë. Shumë studiues e lidhin këtë me përdorimin e pesticideve, ndotja, shumë kimikate të cilat njerëzit ballafaqohen ose të gëzuar gjatë jetës. Është vlerësuar se gjatë vitit një person është i ekspozuar në rreth tre mijë kimikateve të ndryshme, kështu që nuk është çudi që numri i reaksioneve alergjike rritet me kalimin e çdo viti. Çdo ditë sistemi ynë imunitar është i ekspozuar rrjedh nga ushqimi dhe pija kimikate të ndryshme dhe thithur molekula potencialisht toksike. Kjo betejë e vazhdueshme mbingarkesë të konsiderueshme të mëlçisë, duke rezultuar në rritjen e vëzhguara reaksione alergjike.

Alergji ndaj ushqimit për drithëra, ose për të qenë më të saktë, një alergji të gluten, forma më e rrezikshme e alergji dhe quajtur elbi, tërshëra, thekër dhe grurë. Njerëzit Subjektet celiac nuk mund të tolerojë në çdo drithëra formë të dhënave. Ndonjëherë një alergji ushqimore për gluten mund të kërcënojë direkt jetën e njeriut, sepse gluten njerëz të tillë të çon në erozion të mureve të brendshme të traktit digjestiv, duke parandaluar thithjen e ushqyesve thelbësore.
Në një farë mënyre në alergji Termat ushqimore dhe intolerancës ushqimore ka disa konfuzion dhe në qoftë se nga shfaqjet e tyre janë të ngjashme me njëri-tjetrin, shkaqet e tyre janë krejtësisht të ndryshme. Alergjive ushqimore - ky reagim i menjëhershëm i sistemit imunitar për çdo stimul, e cila tregon prodhimin e antitrupave kundër agjentëve të huaj në mendimin e tij. Intolerancës ushqimore - një reagim i vonuar për një ushqim të caktuar, zakonisht zhvillohet pas disa ditësh dhe është gjetur në një shumëllojshmëri të simptomeve të palidhur. Shumica e simptomave të intolerancës ushqimore në përgjithësi është kravatë shumë e vështirë, sepse ata janë ngatërruar shpesh me simptomat e sëmundjeve të tjera krejtësisht.

Shumica alergji ushqimore e zhvillon nën ndikimin e predispozicion trashëgimore. Rreziku i zhvillimit të kësaj sëmundjeje rritet dy herë, kur çdo prind është alergjik, dhe në qoftë se kjo ndodh në të dyja - Rreziku rritet edhe dy herë. Megjithatë, substancat janë alergeneve për fëmijën, mund të ndryshojnë nga alergeneve mëmë. Alergji ndaj ushqimit ka prioritete dhe mund të zhvillohet në mënyrë të përkryer për çdo lloj ushqimi, por alergeneve më të zakonshme përfshijnë arra (sidomos kikirikë), grurë, soje, butak, peshk, vezë dhe qumësht. Ekziston edhe një të ashtu-quajtur ndër-alergji që zakonisht zhvillohet pas një reagim ndaj një alergjen të caktuar. Për shembull, njerëzit që janë alergjik ndaj kikirikë, alergji shpesh janë relativisht dhe bishtajore të tjera (thjerrëzat, soje, bizele, etj).

Shpesh njerëzit e kanë parë zhvillimin e alergjive ndaj kimikateve të tilla si Sulfites të përdorura për të ruajtur ngjyrën e ushqimeve (perime, fruta). Një reaksion alergjik në Sulfites manifestuar frymë të përhershme dhe shok alergjik pasi të hahet përmbajtjen e tyre. Shpesh Sulfites shkaktojnë periudhave të shkurtra të rënda të sëmundjes së rëndë të tilla si astma

Alergjive ushqimore - simptomat


Që nga miratimi provokojnë alergji ushqimore për ushqimin direkt reaksion alergjik në të trupi mund të marrë nga minuta në orë. Në rastin e alergji të rënda, erë ose kontakt me ushqime të thjeshta të shkaktojë përgjigje alergjike akute.

Simptomet e alergji ushqimore përfshijnë kruarje dhe ënjtje të fytit, gojës dhe buzët. I bezdisshëm, kur ushqimi hyn në sistemin e tretjes duke shkaktuar simptoma të tilla si diarre, nauze, vjellje, dhimbje barku i veshkave. Shpesh ka skuqje të lëkurës, koshere, ekzemë, lëkurë itchy. Disa pacientë kanë gjasa për të zhvilluar rinitit alergjike, për të cilat ka manifestime të tilla si frymë cekët, kollë dhe kullojnë hundët.
Në disa raste kjo mund të ndodhë ashtu-quajtur reaksion alergjik vonuar kur simptomat mbi alergjen që hyjnë në trup fillon të shfaqet nëpër orë apo edhe ditë. Krahasuar me përgjigje të menjëhershme alergjik, simptomat e reaksion alergjik vonuar shprehën jo aq shumë dhe mund të përfshijnë astmë, urtikarie dhe ekzemë.

, Por për fat të mirë një gjendje më të rrezikshëm shumë të rralla me alergji ushqimore është shoku anafilaktik. Ky kusht përfshin reaksion alergjik disa sisteme dhe organet e trupit të njeriut. Simptomet e anafilaktik shoku - presionit të ulët të gjakut, gulçim, ënjtje e mukozën e fytit, djersitje, urtikaria, kruarje intensive. Nëse shoku anafilaktik nuk është trajtuar siç duhet dhe shpejt, gjendja përparon shpejt, duke çuar në humbje të vetëdijes dhe nganjëherë vdekje.

Në rastin e përsëritura simptomave alergjike duhet të konsiderojnë me kujdes dietën tuaj të përditshme dhe të regjistrojnë çdo gjë ngrënë në një ditë, duke mos harruar për të shënuar mënyrën e gatimit dhe sasinë e ushqimit të konsumuar. Ju gjithashtu duhet të regjistrojnë kohën e shfaqjes dhe natyrën e simptomave të alergjisë (vjellje, urtikaria, dhimbje koke, kruajtje, etj). Pas një ankese në allergist, duke studiuar me të dhënat për të dhënat e fundit dy ose tre javësh, me një pjesë të madhe yyazytsirnosti do të identifikojë produktet e rrezikshme
Ushqimet që shpesh shkaktojnë alergji ushqimore

Një nga alergeneve më të fuqishme janë arra. Për njerëzit të prirur për të alergjive ushqimore mund të jetë ngushëllim i vogël se alergjive zakonisht selektiv ushqimore dhe reaksione alergjike mund të jetë vetëm një lloj arra. Ndonjëherë ndjeshmëri të arra aq i fortë që edhe një të vogël tortë tyre çokollatë ose mund të shkaktojë një reaksion akut.

Alergeneve potencial janë manaferrat, fruta dhe perime. Më aktive e tyre, currants zi, manaferra, raspberries, luleshtrydhe, limon, mandarina, pjeshkë, pjeprat, qepë, bizele, domate.

Mish, pavarësisht përmbajtjes së lartë të proteinave, rrallë shkakton reaksione alergjike, dhe mish qengji dhe viçi më rrallë, por mish kali, viçi dhe derri - më shpesh. Për shkak të përbërjes së ndryshme të proteinave, pacientët me alergji ushqimore me mish derri dhe qengji në heshtje mund të hani mish lope.
Gjithashtu, alergjive ushqimore mund të shkaktohet nga peshku dhe prodhimet e detit, të cilat më së shpeshti ndodh në njerëzit që jetojnë në zonat bregdetare. Disa pacientë në këtë mënyrë kanë një ndjeshmëri e rritur, kur edhe era e peshkut që ata të zhvilluar astmë. Duke peshk detare alergji zhvillohet më shpesh. Ka raste të gaforret intolerancës, karkaleca, vezë dhe produktet prej tyre gatuar.

Shpesh alergji ushqimore çon në përdorimin e vezëve, dhe ndjeshmëria ndaj alergjen është aq e lartë që simite ndonjëherë zakonshëm apo biskota, e cila është e pranishme në vezë e testimit mund të shkaktojnë simptoma alergjike të ndritshme. Vezë të ziera alergjive ushqimore shkaktojnë më shumë se vezë të fërguara dhe vezë të ziera. Në disa raste, alergjive ushqimore të vezës mund të kombinohet me një reaksion alergjik ndaj mishit të pulës.
Më e zakonshme shkaku i alergji ushqimore te fëmijët - qumështi i lopës. Me moshën, rënia në ndjeshmëri të qumështit si një alergjen. Sensibilizimin pronat e qumështit zvogëlon valë

Alergjive ushqimore - trajtim


Nëse trajtimi alergji ushqimore dështon për të filluar, me kalimin e kohës, mund të përjetojnë të fortë efektet allerhodermatyta. Në këtë varg të alergeneve është zgjeruar vazhdimisht. Pas dy apo tre vjet para anëtarësimit të mundshëm të alergji ushqimore alergji polen, dhe pastaj dhe pajisjeve (për kozmetikë, pezmatim të kafshëve, pluhuri, etj). Shpesh sëmundja ndikon në sistemin e frymëmarrjes, duke çuar në astma, ndikon në sistemet dhe organet e tjera.
Trajtimi i alergjive ushqimore në vendin e parë është për të zvogëluar dehje, e cila përdor sorbents (эubykor, laktofiltrum, filtrum, enterosgel) dhe alergji (antihistamine) nuk shkakton efekte anësore të barnave (Telfast, Claritin, kestyn). Këto barna duhet të merren në mënyrë rigoroze në recetë.

Alergjive ushqimore mundësisht ofron përjashtimin e plotë nga dietë alergjen rrezikshme. Nëse kjo nuk është e mundur, është e mundur që të përshtaten me alergjen. Për shembull, një vit e gjysmë, fëmija në përgjithësi e dëshirueshme që të mos vetëdije të produkteve alergjike (prodhimet e detit, mjaltë, arra, çokollatë, vezë, qumështit të lopës). Pas kësaj moshe ata mund të hanë, por duhet të fillojë me doza minimale (lugë çaji i pjesshëm). Si rezultat i kësaj - trupi fillon të gradualisht të mësohen me të për ushqimet potencialisht të rrezikshme për praninë e alergeneve nuk përgjigjen.

Për fat të keq, disponimi alergjik mbetet në trup për jetën dhe do të vazhdojë të shfaqë alergji ndaj ushqimit, varet nga të ushqyerit, stilin e jetës, mbrojtjen imunitar, vendbanimit. Fëmijët deri në tre vjet alerhetykiv duhet të ushqehen produkte ekskluzivisht natyrore. Me heqjen në kohë të imunitetit dhe të ushqyerit, nga reaksionet alergjike mund të hiqet.
Përdoret në ilaçe alergji ushqimore OTC pushime: Fenystyl 24 Fenystyl, Aerius shurup Aerius, Parlazyn, Lomylan, Klarotadyn, Claritin, Zodak, Zirtek, Allertek

Më shumë artikuj mbi këtë temë:
Ethe 1. hay