Alergjive ushqimore në akute dhe përtej


Kompania dietë të përshtatshme dhe të balancuar në sëmundjet alergjike është aspekt thelbësor i alergjive jetës. Kjo është për shkak të faktit se ushqimet moderne përmbajnë një numër të madh të aditivëve të ndryshme organike dhe kimike që mund të shkaktojnë zhvillimin e një reaksion alergjik. Të përfshira në ushqime dhe substancave natyrore shpesh shkaktojnë reagim alergjik imunitar. Në vitet e fundit, një alergji përhapur ushqimi është marrë siç duhet i organizuar për shkak se ushqimi mund të përmirësojë gjendjen e përgjithshme të pacientit, të zvogëlojë frekuencën e acarimin e alergjisë dhe të reduktojnë ndjeshëm numrin e barnave të marra.


Shkalla e allergenicity e ushqimit të ndryshme mjaft variable. Kur disa ushqime shkaktojnë reaksione alergjike janë shumë të rralla, të tjerët - mjaft shpesh. Përgatitja e dietë të përshtatshme hypoallergenic është thelbësore që të dini se cilat ushqime janë grup alergjike përkasin.
Më shpesh vërejtur reaksione alergjike ndaj këtyre ushqimeve: Qumështit, lopës qumësht, gruri, misri, vezë, mjaltë, arra, maja, peshk dhe ushqim deti.
Disi më pak e një reaksion alergjik për pasojat e përdorimit të soje, mish derri, hikërror, domate, patate, bizele, panxhar, karrota, patëllxhan, hudhër, manaferrat (zakonisht luleshtrydhe), kokosit, pjepër, agrume, piper i zi dhe i kuq, mustardë, kallam sheqeri, vaj badiava, pije alkoolike dhe kafe.

Shumë rrallë të shkaktojë një reaksion alergjik: djathë, kërpudha, mish lope, bizele, selino, spinaq, bostana, banane, erëza, kumbulla të thara, kumbulla, kajsi, qershi, vitamina, Blackcurrant dhe të ujit janë në kimike të ndryshme në ishujt.
Në raste të rralla shkaktojnë alergji produktet e mëposhtme: kungull, elb, thekër, tërshërë, mish qengji, mollë, kajsi, Kastrati, rrush, gooseberries, qershi, pjeshkë, manaferra, rrush, pineapple dhe vanilje.
Ushqimi për të zhvilluar një reaksion alergjik mund të shkaktojë të dy në mënyrë të pavarur dhe të kombinuara (reaksione alergjike të shkaktuara disa komponente). Reagimi më i rëndë alergjik është, i cili drejton një produkt ose përbërës. Megjithatë, produktet e kombinuara shpesh nuk përbëhet nga shumica e ushqyesve. Për shembull, mishi dhe arrë mixes ndryshme, snacks, pastat dhe pates përmban kaq shumë vajra të ndryshme dhe yndyrna vegjetale, edhe sistemi tërësisht të shëndetshëm ndihmon tretjen e ushqimit shpesh ka vështirësi gjatë përpunimit të tyre.

Pulave yndyror, peshk dhe mish të ketë shumë më tepër veti alergjike sesa homologët e tyre më pak yndyrë. Në mënyrë të ngjashme, aq më shumë e theksuar pronat alergjike e peshkut në det sesa në lumë.
Njerëzit të prirur për alergji ndaj vezëve të pulës shpesh mund të marrë mjaft qetësi, trembem dhe rosë vezë. Alergji për qumështin e lopës nuk është zakonisht hyn alergjik ndaj naftës, krem, kos, kefir, gjizë dhe salcë kosi. Trajtim më të zakonshme të ngrohjes në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon sasinë e produktit që përmban një alergjen, por është absolutisht nuk zbatohet për qumësht, sepse qumështi i freskët është transferuar shumë më e lehtë të ziera.

Nëse jeni alergjik ndaj frutave dhe perimeve, zier rekomanduar përdorimin dhe / ose të gatuar. Gjithashtu, prania e reaksioneve alergjike në fruta të freskëta duhet vidyazykatysya e fruta të thata. Fruta dhe perime të ndryshme paraqesin një shenjë e allergenicity bazuar në karakteristikat ngjyra e produktit. Kështu, pronat më të theksuara alergjike vërejtur në produktet ngjyrë të kuqe, vjollcë dhe ngjyrë kafe, ndërsa të verdhë dhe portokalli ngjyra - alergjeniteti më pak e theksuar. Në fruta dhe perime të bardhë dhe të gjelbër reaksion alergjik ndodh në raste të izoluara.

Për të përpiluar dietë korrekte individual duhet të nxjerrë konkluzione mbi alergjen ushqim, që kanë të ashtuquajturën dietë eliminimit, e cila është për të filluar vidyazytsi plotë të përdorin çdo ushqime të mundshme alergjike. Në periudhën një person shpenzon spastrimin alergjik zorrë. Periudha e pezullimit shkakton një reaksion alergjik ndaj ushqimeve tipike përkeqësim të humorit, lodhje të përgjithshme, dhimbje në nyje dhe muskujt, nervozizëm, tearfulness dhe dhimbje koke. Nëse simptomet e shprehur kjo shumë qartë, ne rekomandojmë individualisht vakt për të marrë një numër të madh (3 ose më shumë litra) të filtruar ujë të zier. Dhe kjo është uji, nuk komposto, çaj apo ndonjë të lëngshme të tjera! Uji duhet të jetë i dehur në pjesë të vogla, shpesh, por jo më shumë se 200 ml në të njëjtën kohë. Së bashku me rritjen e përdorimit të ujit të minimizuar përdorimin e kripës. Përveç kësaj, për të pastruar trupin dhe për të reduktuar shenjat e pakëndshme është e rekomanduar enemas. Faza e parë e dietës është kryer në kohën kur gjendja e pacientit dhe vetëm e dukshme në normale pas ndërprerjes së simptomave negative një tranzicion në fazën e dytë të dietë.

Në dietë fazën e dytë të alergjive ushqimore janë futur, i cili përgjigjej për reaksion alergjik të pacientit. Vendosja e ushqimit ndodh gradualisht, jo më shumë se një ushqim të dyshuar ofendim në ditë. Gjatë përdorimit të këtyre produkteve përqendrohet në ndryshimet në normën e zemrës dhe reaksione alergjike
Alergjive ushqimore në akute
Në vuajnë çdo sëmundje Njerëzit alergjike karakteristikë fiziologjik është tendenca për të manifestimeve të ndryshme alergjike. Gjatë përkeqësimin e situatës është më akute, dhe çdo stimujve edhe të vogël mund të rrisë seriozisht reaksione alergjike, dhe nganjëherë të manifestuar reaksion alergjik të re. Si pasojë, në udhëzimet akute dietë janë shumë strikte dhe si të gjitha sëmundjet alergjike. Më poshtë po paraqesim një listë të ndaluara dhe të lejuara për të përdorur produktet.

Krejtësisht të përjashtuar: skuqur, i kripur dhe enët djegëse; supë; mish, erëza, gustator dhe salcice; ushqim deti, vezë dhe peshk; mëlçisë; përpunuar dhe djathrave të mprehta; Ketchup, majonezë dhe akullore; vezë, arra dhe kërpudha, turshi, lakër turshi, speca, domate, spinaq, lëpjetë, rrepka dhe rrepkë; shalqi, pjepër, pineapple, buckthorn, kivi, rrush, shegë, pjeshkë, kajsi, luleshtrydhe, raspberries, luleshtrydhe dhe agrume; yndyrna margarinë shkrirjes; kvas dhe fruta sodas; muffins, ëmbëlsira, marshmallows, karamele, karamel dhe mjaltë; çdo lloj i çamçakëz.


Në mënyrë të konsiderueshme i kufizuar për përdorim: bukë dhe miell makarona nota më të larta; bollgur; kos, gjizë, salcë kosi dhe qumësht e tërë, vaj gjalpë, mish pule dhe mish qengji; hudhër, qepë, panxhar, turnips dhe karrota; zierje e trëndafilit të egër, boronicë, boronicë, banane, rrush pa fara i zi, qershi.
Për shkak të tolerancës individuale janë të rekomanduara për të përdorur: produktet e qumështit (kos pa aditivëve, bio-kefir, kos, etj), drithëra (përveç bollgur), mish ligët (Turqi, lepuri, viçi), djathë të butë, bishtaja, jeshile i ri bizele, kopër dhe majdanoz, pumpkins lehta, kungull, kungull i njomë, të gjitha llojet e lakër; gooseberries, currants kuqe dhe të bardhë, varieteteve të lehta e kumbulla dhe qershi, dardha të bardhë dhe të gjelbër dhe mollë; rafinuar, vaj deodorized, vaj gjalpë i shkrirë; thekon misri unsweetened dhe shkopinj, bukë misri, të bardhë shumëllojshmëri bukë II.

Gjatësia e dietës gjatë rëndim të sëmundjeve alergjike duke filluar 7-10 ditë, pas së cilës rekomandimet një mjek duhet të lëvizë gradualisht në dietë individuale hypoallergenic
Ushqimi jashtë periudhës së rëndim
Periudhë nuk rekomandohet për pacientët rënduese të respektojnë rregullat e mëposhtme të furnizimit:
• Futja e produkteve të reja në racionin duhet të rritet me kujdes, më të mirë në praninë e dikujt nga të afërmit apo miqtë të cilët në rast të një reaksion alergjik të rëndë mund të sigurojë ndihmën e nevojshme e parë

• allergist duhet të bien dakord në listën e produkteve të ndaluara dhe të lejuara për përcaktimin e saktë të cilat mund në disa raste e alergji testit të lëkurës ose një test të gjakut për praninë e imunoglobulinave të veçanta
• Ushqimi duhet të jetë i përgatitur në mënyrë të pavarur, gjithmonë me produkte të prodhimit bruto. Peshku dhe mishi duhet vetëm të blej një copë
• Nëse është e mundur, plotësisht të eliminuar përdorimin e produkteve gjysëm-të gatshme, salcat, majonezë dhe produktet e konservuara
• Para se të ngrënies, të përgatitur nga të huajt duhet të shqyrtojë me kujdes përbërjen e saj dhe në rastin e dyshimit të vogël të ndonjë vidyazykatysya përbërësit allergenic e përdorimit

Alergjive ushqimore te fëmijët dhe të rriturit nuk është e ndryshme. Nëse fëmija juaj Manifestimet alergjike vërejtur, në dietën e tij duhet të ndjekin nga afër. Për të përjashtuar përdorimin aksidentale provokimin alergjen në kopësht ose në shkollë, fëmija duhet të jepet në një karte të veçantë me një listë të produkteve të ndaluara, ndërsa lucidly duke shpjeguar se kjo nuk është një prindër trill, por një domosdoshmëri jetike. Edukatorët, mësuesit dhe kuzhinë Stafi gjithashtu duhet detyrimisht të jetë i informuar për praninë e alergjive të fëmijës me ushqime të caktuara ose substancave. Në qoftë se cilësia e dreka shkollore të jetë i sigurt asnjë fëmijë ka nevojë për ushqim të gatuar në shtëpi dhe të japin ushqim në një enë plastike.

Më shumë artikuj mbi këtë temë:
1. Test 2. alergji Temperatura alergjitë