Aromatherapy dhe vajra në humbje peshe njerëzore


Oil heq lëngjeve të tepërta, dhe së dyti - toksina dhe byomusor tjera. Mix deri qetë 2 tbsp. lugë mjaltë nga 15 am. l. piper i kuq, 1 lugë. xhenxhefil terren lugë gjelle, 1/3 filxhan me ujë të ngrohtë dhe shekuj 5th. lugë vaj ulliri. Apliko për 20 minuta, zahornitsya në kapem film. Përfundojë me çaj jeshil përkryer eliminon ënjtje, zbut lëkurën, ndihmon për të shërohen pas ushtrimit. Kjo është një procedurë më pak të shtrenjtë algal alternativë. Krijoj çaj të fortë të gjelbër, është shtimi i kamomil farmaci dhe urtë. Shto një kardamom pak supë, ulur atë çdo pëlhura natyrore (prej liri ose pambuku), dhe pastaj të përfundojë gjymtyrët e saj dhe trupin. Pas gjysmë ore hiqni fashë. Temat Artikuj - vaj Aromatherapy dhe humbje peshe në njerëz.


Një tjetër hetero greke konsiderohet përjetshme shok Aromatherapy trup të bukur. Jo vetëm që është vajra gjobë aroma stimulojë humbje peshe dhe për të përmirësuar gjendjen e lëkurës, ata gjithashtu reflektojnë një oreks të rremë. Erë Halo saktë bën humbje peshe më cilësore dhe të shëndetshme, e mban lëkurën dhe tonin e muskujve, parandalon sagging dhe formimin e shënon shtrirje.Vaj i portokalli ëmbël, për shembull, largon toksina, përmirëson zorrë dhe rregullon metabolizmin e karbohidrateve. Shtoni atë në banjë (3-5 pika), pasuruar Krem Trupi (Pa llogaritur 6 pika per 10 g bazë), përdorni llambë aromë. Dëllinjë dhe selvi vajra larguar nga lëngjeve trupore të tepërta dhe byomusor, efekte të dobishme për metabolizmin. Për fërkim në lëkurë, përzierje 12 pika e selvi dhe vaj dëllinjë me bazë 50ml - vaj jojoba. Mos harroni se vajra aroma luftuar me oreks.

Ëmbëlsira kërkuar? Frymë në erë e nenexhik, vanilje, mollë jeshile, kanellë, rozmarinë ose pemë çaji. Për ta bërë këtë, ju mund të mbani pads aromatike ose aromamedalyon. Pads vetëm e: qep jastëk Mini rreth 5 x 5 cm dhe mbush atë me herbs mësipërme apo erëza. Medallions Aroma janë shitur në farmaci dhe të veshur rreth qafës. Kur oreksi i sëmurë rritet, cradling një flegër dhe të tjera ashpër thith erën e naftës. Kjo pasqyron një ndjenjë të rreme të urisë.Pro Aromatherapy:

Ndikim thelbësor mbi emocionet. Shpesh dorës arritur për një roll jashtë një humor të keq. Aroma e drejtë do të rrisë atë pa ushqim. Edhe në qoftë se ju harroni se ju keni nevojë për të blerë naftë në farmaci ose dyqan udhëhiqet nga intuitë. Në mënyrë tipike, erë që e bukur për ju, ndikimi më të mirë në formën dhe shëndetin e përgjithshëm. Në mjeshtrave indiane të masazh është sekret: ata japin elixirs pacientit erë, dhe pastaj të kryejë procedurën në bazë të së cilës erë si më. Mjekët janë të udhëzuar nga rregullat e Ayurveda, sistemit shëndetësor, kaluar mijëvjeçarë.