Berlin peshe dietë hollim


Në pushimeve zyyazytsi bollshme vakt festive dhe ju nuk do të vini re se hani më shumë se zakonisht. Shijshme tymosur, çokollata dhe goodies të tjera me këto shije të shijshme që ju do të jetë në gjendje për të vidyazykatysya ato. Ky ndikim të menjëhershëm në peshën tuaj! Shëruar dukshëm, ju me siguri duan të kthehen në ish-elegancën e saj. Dhe këtu për t'ju ndihmuar ju mund të arrijnë është dietë e shkurtër dhe shumë efektive newfangled Berlin. Pas saj pak më shumë se një javë, ju mund të humbni rreth 5 kg. Kjo dietë është i përshtatshëm për pothuajse të gjithë, përveç atyre që janë nën 20 vjeç dhe të cilët kanë arritur moshën e vjetër. Le të flasim në dietë Berlinit për humbje peshe në peshë.


Berlin përfshin dietë të nevojshme për të mirë proteinave të ushqyerit, yndyrna, karbohidrate, vitamina dhe minerale. Në menynë ka mish, peshk, vezë, produkte qumështi, bukë, perime, fruta dhe madje edhe qentë e nxehtë. Dietë Berlin na kufizon vetëm në numrin e të gjitha ushqimeve të përdorura. Futje kalori është reduktuar dhe jo më shumë se 1600 kalori në ditë. Dhe si kilocalories shpenzohen jo vetëm kur ju hyni, shumica e tij kaloi në mbështetje të të gjitha proceseve metabolike, reduktuar futje me kalori, duke mos zgjasë shumë kohë. Ky fakt i rëndësishëm përfshihen ekspertë të cilët zhvilluara dietë Berlinit. Ajo është projektuar vetëm për 10 ditë, dhe për këtë arsye nuk përbën rrezik për shëndetin tuaj!


Një aspekt i rëndësishëm i humbje peshe dietë Berlin në peshë - një respekt për ushqim. Po, darkë është e nevojshme jo më vonë se 4 orë para kohës kur ju shkoni në shtrat. Këshillë: Nëse rritur aciditetin e stomakut lëng, është e nevojshme më vonë, por një darkë shumë të lehta. Çdo breakfasts propozuara këtu për humbje peshe në peshë, dreka dhe darka mund të kombinohen në mënyrë të sigurtë.

Mëngjesi:
Dolli me bukë gruri tërë, vaj skropit; vezë të ziera fort; mollë e pjekur; çaj pa sheqer, 1 filxhan.

Bollgur me qumësht, 200 g; Kivi 2 copa; Lëng unsweetened portokalli 1 filxhan.
Një dolli bukë të zezë me vajra gjalpë; djathë, 50 g; kafe pa sheqer, 1 filxhan.
Qentë e nxehtë; Bukë dhe gjalpë thekër vajra; kafe pa sheqer, 1 filxhan.
Hardboiled vezë, djathë, 50 g; çaj pa sheqer, 1 filxhan.

Për drekë:
Supë perimesh me mish, 200 gram; patate të ziera, 2 copë. perime të freskëta; lëng Berry; 1 filxhan.
Gjoks pule të ziera pa lëkurës, 100 g; patate pjekur, 2 copë; perime të freskëta; Low-yndyrë kos pijshëm, 1 filxhan.

Peshku të ziera, 100 g; lulelakër steamed, 250 g; lëng domate, 1 filxhan.
Ton i konservuar, 100 g; Patate të pjekura në furrë, 2 copë. perime të freskëta; çaj pa sheqer, 1 filxhan.
Lean mish të zier, 100 gram; rrëmujë thërrmueshëm e oriz i palëmuar pllaka, 150 gram; perime të freskëta; çaj pa sheqer, 1 filxhan.

Për darkë:
Viçi i zier ose peshk steamed, 100 g; dolli me bukë gruri tërë, 2 copë. kastravecat ose domate; çaj pa sheqer, 1 filxhan.
Djathë yndyrë të ulët me fruta copëtuar imët, 250 g; thekur bukë e bardhë, 2 copë. çaj pa sheqer, 1 filxhan.

Bukë e bukës me 2 copa; djathë, 50 g; grejpfrut, 1 copë. çaj pa sheqer, 1 filxhan.
Qentë e nxehtë; copë bukë të bardhë; lecho, 100 gram; çaj pa sheqer, 1 filxhan.
Një briosh; proshutë 100 g; mjaltë 1 lugë çaji. çaj pa sheqer, 1 filxhan.

Ju mund të rregullojmë rezultat arritur humbje peshe, nëse jo të rrisë ndjeshëm futje me kalori. Në 5 ditët e para pas dietat Berlin lejojnë vetes për të ngrënë për mëngjes një ushqim pak më shumë se gjatë një dietë. Për 5 ditët e ardhshme, gradualisht të rritur madhësinë e servings e pjatave drekë.