Banja dhe masazhet me kripë deti për humbje peshe


Sot ne e dimë në lidhje me numrin e madh të mjeteve me të cilat për të luftuar e mundur "kilogram të panevojshme." Për shkak të kërkesës së lartë, secili prodhues është duke u përpjekur me të gjitha mjetet "lavdërim" produkti i tyre, duke treguar se ai është më i miri ndër të tjera. Tani ne shohim se çdo ditë prodhon "një bandë" e drogës të ndryshme, kozmetike, trajnerët dhe më shumë. Siç e dini, çdo vajzë dëshiron që të jenë të pakta dhe të bukur tani, por ajo do të marrë kohë. Ajo është e mirë që të përpiqen për të zotëruar gradualisht përbërjen e fondeve nga paqartësi të kthehet për të profesionistëve të i kushtoj vëmendje për rezultatin e miqve, si dhe të besuar dhe të besueshëm përdorimi mjet dhe dush masazh me kripë deti për humbje peshe.


Perberja e detit kripë
Përbërja e kripë deti janë kalium dhe natriumi, duke lejuar trupin për të hequr qafe të produkteve të kalbjes; bromine - është një mjet i mirë për qetësimin e sistemit nervor, dhe gjithashtu një mjet i mirë për sëmundjet e lëkurës; kalcium - gjithashtu zbut sistemin nervor dhe forcon shumë qelizat dhe indet në trup; Magnezi - përmirëson metabolizmin intracellular dhe merr shpëtoj e alergjive; Jodi - ndihmon luftën mikrobet dhe normalizuar nivelet e kolesterolit në gjak.


Si të përdorni kripë deti për të humbur peshë?
Përdorimi i kripës, si një mjet për kg shtesë, ai ishte i njohur kohë më parë. Në mënyrë të ngjashme, kur ajo ishte e panjohur, por është fakti se të zonjat në Greqi dhe Romë, tashmë e dinte se si për të marrë një dush me kripë deti, dhe si për të kryer masazh. Kjo është arsyeja pse problemi i celulitit në ato ditë gratë nuk lindin.

Përdorni Deti i Kripur masazh
Masazh Sot përdorur kripë deti mund të konsiderohet mjet më të zakonshme që ju lejon për të luftuar celulitin. Shumë ekspertë janë të prirur të themi se masazh duhet të kryhet nga ekspertë, por edhe në shtëpi një masazh mund të bëjë, dhe me një dëshirë të fortë mund të arrihen rezultate pozitive.

Në kripë deti ende duhet të jetë mjaft i ngurtë sfungjer ose furçë të veçantë për masazh, dhe duhet të jetë prania e yndyrore dhe vajra esenciale, lëng frutash mund të përdoren. Kripa duhet të jetë mirë, pasi përdorimi i grimcave të mëdha mund të shkaktojë lëndime të lehta të lëkurës, sidomos në bark apo kofshët.

Për masazh të marrë 1 filxhan kripë dhe shtoni rreth 1 deri 2 lugë vaj ulliri, 1 deri në 2 tsp vajra esenciale (patchouli, livando, rozmarinë, trëndafili). E gjithë kjo është e trazuar mirë dhe insistojnë 15 minuta, pastaj të përsëritur nxitje, përzierje është aplikuar në sfungjer dhe të kryejnë masazh (nga një këmbë dhe një lëvizje rrethore, shkon lart). Nëse doni një efekt më të madh të kësaj procedure, atëherë menjëherë pas masazh për individin (problem) zona duhet të aplikojnë anti-celulitit krem.


Nëse masazh është bërë rregullisht, mund të shihet si celuliti fillon të ulet, pastaj zhduken plotësisht, për shkak të lëngshme të përfshira në indet e shpërndarë në mënyrë korrekte dhe nuk ka nevojë thjesht të avullohet. Si rezultat, lëkura fillon të fitojë mineralet e dobishme të nevojshme dhe rinovimin.
Nuk është një tjetër përzierje merr shpëtoj tsellyulyla. Merrni 5 tbsp kripa e detit, 1 lugë gjelle vaj ulliri dhe lëng grejpfrut me tul. Grejpfrut duhet të grij ose blender dhe përzierje me përbërës të tjerë. Përzierje rezultuar duhet të vihet në lëkurën e trupit (kur aplikohet nga fërkim atë drejtim kundër akrepave të sahatit) dhe të largohet nga 5 deri 10 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë.


Duke përdorur dush me kripë deti për të humbur peshë
Banjot e përdorura më së shpeshti me kripë deti. Mendime mbi përmes përdorimit të shumta, por një nga më të famshme - mënyra më e lehtë dhe humbje peshe shpejtë (si praktikë e zakonshme, ju mund të humbni më shumë se 10 kg, nëse procedurat e tilla nuk ushtrojnë çdo ditë).

Sa det kripë është e nevojshme që efekti ndjehet me të vërtetë? Në fakt, kjo varet nga personi, por zakonisht për banjot terapeutike duhet të marrë një kilogram kripë. Nëse procedura e relaksuese apo kozmetike, në rangun e 350-500 gram.


Para se të marrë banjot kripë të marrë një dush. Kjo do të lejojë substancave minerale të mirë për të zhytem në lëkurë. Pas dush kozmetike të marrë një dush, pastaj në një moisturizer trupit ose locion. Nëse dush është marrë në mënyrë për të humbur peshë, ju duhet për të përfunduar një fletë dhe gjysmë ore për të shtrihen nën një batanije. Kjo banjo është marrë nga 1 deri 3 herë në gjithë jave.

Në qoftë se shtohet në dush balte kozmetike apo vajra aromatike, është ndikimi më mirë efektin e këtyre procedurave. Kjo do të rezultojë në gjendje normale si metabolizmin dhe peshë, por vetëm nëse një nga vajra bashkangjitur dush - barbarozë, eukalipt, dëllinjë, kardamom, xhenxhefil, nenexhik, grejpfrut, ylang-ylang, jasemini dhe të tjerët. Për shembull, për të sjellë trupin e toksinave të padëshiruara apo të lëngjeve, duke përdorur selvi apo dëllinjë. Nëse ju doni të sjellë në yndyrë Normale dhe metabolizmit të karbohidrateve, dhe portokalli përshtatshme. Dhe në sajë të xhenxhefil mund të përmirësojnë qarkullimin e gjakut. Vajra esenciale janë përzier me kripë në mënyrë që ata nuk janë në sipërfaqen dhe ujë të tretur.


Në përgjithësi, banja me kripë deti sjell përfitime të mëdha për trupin tonë. Nga njëra anë ajo ndihmon të mbajë bukurinë, ndjehen të lehtë, por më e rëndësishmja - me banjo mund të shpëtoj nga sëmundje të ndryshme kronike.