Përdorimi i këtyre produkteve kontribuon për humbje peshe


Shpesh ne pyesim veten se çfarë do të hani të tillë që të mos merrni më të mirë, dhe edhe më të mirë për të humbur peshë. Ka produkte që janë plotësisht të sigurt. Përdorimi i këtyre produkteve kontribuon për humbje peshe, jo vetëm që nuk i ka lejuar yndyrë. Trupi ynë shpenzon për përpunimin e këtyre produkteve shumë më tepër energji se sa konsumon.
Grejpfrut
Acide organike dhe vajra esenciale të përfshira në grejpfrut, përmirësimin e tretjes dhe të pastruar trupin e toksinave dhe toksina. Zhyroszhyhayuschee efekti i grejpfrut është se ajo redukton prodhimin e niveleve të gjakut të insulinës, e cila ul oreksin. Ky frut është i pasur mjaft, dhe kjo mund të zëvendësojë çaj të plotë pasdite. Konsumi i përditshëm i këtij produkti promovon humbje peshe. Hani fruta në gjysmë çdo kohë para mëngjes dhe darkë, dhe së shpejti ju do të vini re rezultatet.Si për të zëvendësuar
Grejpfrut ose pomelo mund të zëvendësohet mandarina dhe portokall. Të gjitha agrume përmirësimin e shëndetit, forcimin e sistemit imunitar dhe eliminimin e toksinave. Kështu që ndonjëherë ju mund të bëni ditë agjërimi për këto produkte. Në ditën e hanë 1.5 kg portokall, në mënyrë të barabartë gjatë gjithë ditës.

Pineapple
Ai përbëhet nga bromelain me të cilin trupi është më e lehtë për të procesit ushqime proteinike (peshk, mish, produktet e qumështit, bishtajore). Vitamina, minerale dhe fibra papërpunuar pineapple detyruar zorrët të punojnë siç duhet dhe janë pjesë e substancave tul që kontribuojnë për humbje peshe. Përveç kësaj duke përdorur këtë fryt lehtë mund të përballen me uri.


Përdorimi Ideal pineapple - një sasi e vogël e tul për të ngrënë disa herë gjatë ditës. Duhet të theksohet se një numër i madh i bromelain të përfshira vetëm në bazë, dhe konservuar pineapple ai mungon. Gjithashtu nuk ndihmon për të humbur peshë lëng pineapple në pako, si atë shumë më shumë sheqer. Nuk rekomandohet admirojnë pineapple lëng të freskët, sepse ajo është mjaft e thartë. Përdorni kujdes pineapple nevojë për njerëz të cilët kanë hyperacidity stomakut, ulcerat dhe gastrit. Dhe kjo është arsyeja pse pas nevojë për shpëlarje gojën tuaj pasi të hahet këtë fryt të mos shkatërrojë smaltin e dhëmbëve konsumojnë.


Si për të zëvendësuar
Papaja ka veti të ngjashme me pineapple që promovojnë humbje peshe. Ky frut përmban shumë enzima që prishen yndyrna. Ju gjithashtu mund të hani në vend pineapple kivi.

Selino
Ky produkt është pjesë e dieters dietë. Selino ndihmon për të shpejtuar metabolizmin. Ajo është e ulët kalori dhe struktura e saj përfshin shumë fibra, që do të thotë se ajo mund të kënaqë urinë tuaj pa dëmtuar figura. Selino mbush stomakun shumë mirë për të përballuar me urinë, por këtë herë trupi është djegur yndyrë.


Më të mirë të përballen me yndyrë djegie selino të para, kështu që ju mund ta përdorni atë si një sallatë me produkte të tjera. Por ju mund të hani supë me selino, në Itali është quajtur "minnestrone." Për ta bërë këtë, ju duhet të marrë 2 domate, 2 qepë, gjysmë të vogla lakër 2 bell peppers, 1 bandë e selino. Perime copëtuar të mbushur me ujë në mënyrë që të mbuluar tërësisht, dhe kuzhinier deri tenderit. Pastaj gjysma gatuar perime në blender dhe e presin. Pastaj shtoni përsëri në supë. Kjo gjellë nuk mund të shtoni kripë. Pots e supë janë të gjithë ditën si ju dëshironi. Kjo supë pastron trupin e toksinave dhe eliminon kalorive shtesë.


Si për të zëvendësuar
Nëse ju nuk shijoni selino në shpirt, ajo mund të zëvendësohet me karçof, lakërishtë, asparagus, spinaq, sallatë marule dhe madje edhe gjethe luleradhiqe.

Lakër
Zhyroszhyhayuschee pronës lakër bazuar në një numër të madh të fibra dhe ujë dhe përmbajtje të ulët të sheqerit. Pasi të hahet lakër mund të kënaqë urinë tuaj dhe nuk shërohen. Me përdorimin e lakër të përmirësuar aktivitetin e zorrëve. Duhet të theksohet se efekti zhyroszhyhayuschym ka ndonjë lakër, lulelakër, lakër, lakër brukseli, brokoli, kineze, dekorative, e kuqe. Hani lakër mund të jetë aq e papërpunuara dhe të përpunuara në formë. Rastësisht, lakër, gatuar në një kazan të dyfishtë, përmban më pak kalori se sa të freskët.


Si për të zëvendësuar
Një lakër alternativë mund të jetë ndonjë perime që janë të pasura me fibra dhe të stimulojë tretje: rrepkë, panxhar, speca jeshile, bizele, karrota. Të tretet këto ushqime trupi shpenzon më shumë energji se sa ato përmbajnë. Një konsumi ditor i këtyre produkteve jo vetëm eliminon toksina, por edhe të ndihmojë për të humbur peshë.

Kanellë
Ky produkt nxit thithjen e sheqerit, reduktimin e përmbajtjes së tij në gjak. Kështu, kanellë parandalon formimin e depozitave të reja yndyrë. Kanellë thjesht mund të shtohet në çaj ose kafe, shijen e saj mund të zëvendësojë sheqerit.


Si për të zëvendësuar
Në vend të kësaj, ju mund të përdorni xhenxhefil kanellë (terren i freskët), çikore, piper i kuq.

Krunde
Ky produkt është e pasur me fibra dhe përmban shumë vitamina. Ata gjatë për të tretet, për shkak të këtë për një kohë të gjatë të lejojë që të harrojnë urinë. Krunde ndihmojë në uljen e kolesterolit dhe sheqerit. Për më tepër krunde përshpejtuar zorrët, dhe prandaj futje e reduktuar e ushqyesve, dhe për këtë arsye kalorive.

Krunde mund të hahet në formën e tij të pastër apo të shtoni në çdo pjatë. Numri i krunde konsumuar në ditë nuk duhet të kalojë 30g.


Si për të zëvendësuar
Kur Kundërindikimet për përdorimin e krunde drithëra mund të hahet ose të sprouted kokërr.