Hollim Massages barku


Ndoshta në botë nuk është një vajzë që ëndërruar të ketë një figurë të pakta dhe të bukur. Por çdo vajzë e di se shifrat bukuri kryesisht varet nga bark të sheshtë forcojë. Si për të arritur këtë rezultat? Për të arritur formën ideale të barkut mund të jetë me ushtrime të veçanta, dietë dhe masazh. Fakti se ka hollim masazhet bark, ju lutem referojuni në këtë material.
Ajo duhet të jetë personi për të fituar disa kilogramë shtesë dhe ata menjëherë depozitohen si yndyrë në bark. Kjo ishte për të luftuar këto depozita yndyrore dhe është projektuar masazh. Duke e bërë të nevojshme për të rregullisht, ose ju nuk mund të merrni efektin e dëshiruar.


Siç e dini, yndyrë në bark është voluminoze, por struktura të lirshme. Kur të ekspozuar ndaj tij duke përdorur depozitat masazh të fillojnë për të prishur, përmirëson qarkullimin murit të barkut. Mos harroni se një kurs masazh bark të kombinuara mundësisht me stërvitje të përditshme dhe të përdorin ushqime dietetike. Nuk është sekret se kjo është një mënyrë jetese pasive dhe dietë të sëmurë që çon në shfaqjen e depozitave yndyrore në stomak. Gjithashtu, masazh barkut ndihmon në eliminimin stanjacion e organeve të brendshme, rregullon dhe normalizes peristaltikės.

Në qoftë se ju nuk mund të përdorni shërbimet e një terapist masazh, një masazh hollim bark mund të ekzekutojë me sukses në mënyrë të pavarur në shtëpi.

Massages bark
Ka disa lloje të barkut masazh. Një prej tyre - këputur masazh. Përveç kësaj, ky lloj i masazh gatuaj muskujt e barkut, ai gjithashtu ndihmon zbutjen e lëkurës dhe për të përmirësuar tonin e saj. Pas përdorimit të rregullt të këtij lloji të masazh në lëkurë në shenjat e barkut shtrirje të zhduket, ai bëhet i qetë dhe të bukur.
Teknika e masazh nuk këputur komplikuar. Ju duhet të shtrihem dhe të relaksohen sa më shumë që të jetë e mundur. Atëherë ju keni nevojë për të ngritur lëvizjet schypkovыmy lëkurës në bark, gradualisht lëviz clockwise. Me çdo raund i ri duhet të përpiqen për të arritur një ndjesi shpimi gjilpërash më intensive, të tilla lëkurë-te-fund masazh që skuq. Pas procedurës së është e nevojshme të paund peshqir e tij në stomak, duke lëvizur clockwise. Para masazh është e dëshirueshme për të vënë në të lëkurës naftës tuaj të veçantë ose krem.


Një efekt i përsosur ka masazh ujë bark. Ky lloj është i mirë jo vetëm për shkak se ajo tone muskujt, invigorates dhe jep energji, por fakti që ai mund të mbajë një dush të zakonshëm ndërsa banje. Masazh e ujit zbut lëkurën, heq depozitat yndyrë të tepërt, përmirëson tretjen.
Në kryerjen masazh me ujë është e rekomanduar për të përdorur ujë të ftohtë. Lumë i shpirtit është i drejtuar në bark dhe lëviz clockwise. Është e këshillueshme që të ndryshojë periodikisht fuqi presion jet, pasi kjo ka një efekt pozitiv në muskujt e barkut. Më e përshtatshme Temperatura e ujit dhe fuqia jet çdo individ e përcakton për veten e tij.


Një tjetër lloj i masazh barkut - hedhje kupash masazh. Ky lloj i masazh ju lejon të shpejt të hequr qafe e depozitave yndyrë në bark.
Për zbatimin e tij kërkon kavanoza të veçanta silikoni shiten në farmaci. Para procedurës, ju duhet të pastër lëkurën pastrues kozmetike apo zgjidhje të alkoolit. Pastaj aplikuar në vaj masazh të lëkurës, e cila më parë shtuar naftës rozmarinë thelbësore. Kur kavanoza bashkëngjitur në stomak duhet të shikoni për atë që i përshtatet brenda secilës bankë në lidhje me centimetra e gjysmë të lëkurës. Bankat duhet të lëvizë zigzag clockwise, spirale apo lëvizjet e thjeshta. Një sesion masazh duhet të zgjasë 5 deri në 7 minuta. Pas masazh është e rekomanduar për të shtrihem, duke mbuluar batanije bark. Të nesërmen në mëngjes në stomak mund të shkaktojë bruises delikate. Ato mund të paraqiten për aq kohë sa lëkura nuk mësohemi me këtë lloj të masazh.


Nuk është një tjetër lloj i masazh për humbje peshe, e cila mund t'i atribuohet veprimeve më efektive për të yndyrë në bark. Kjo është lloj i masazh mjaltë. Kur figurë masazh mjaltë bëhet zbehta dhe vyvedutsya toksinave të tepërta nga trupi. Masazh mjaltë ka efekte të dobishme në lëkurë, duke i dhënë asaj smoothness dhe elasticitet.
Për masazh zhdukur dy teaspoons e mjaltë, por ne duhet të kujtojmë një kusht - mjaltë duhet të jenë të kualitetit të lartë, të freskëta dhe lule. Ju gjithashtu mund të dëshironi të shtoni në mjaltë 10 pika vaj esencial. Pastaj mjaltë është aplikuar në duart dhe lëvizjet stomak masazh përdoren në masazh konvencionale. Më shpesh, ju mund të përdorni një përkëdhelje.


Kur fërkim mjaltë fillon të trash, duke rezultuar në fërkimit të lëkurës së duarve. Ka pak efekt i masazh vakum. Pas një kohë ju do të vëreni se lëkura atëherë lëshuar lëng të bardhë. Kjo tregon toksina të dëmshme. Ajo duhet të lani duart dhe rihap masazh, kohëzgjatja e të cilave nuk duhet të kalojë 15 minuta. Pas masazh është e dëshirueshme për të marrë një dush të ngrohtë. Gjatë masazh duhet të i kushtoj vëmendje për faktin se lëvizjet e ngarkesës alternuar me goditje të lehta. Masazh i përgjithshëm duhet të zgjasë 30 minuta.

Efekti i mirë mund të sjellë kurs masazh që përfshin 10 deri 15 seancat e mbajtura çdo ditë të tjera. Është thënë se mjalti mund të përdoret në vend të uthull molle dhe është konsideruar si një furrë natyrore yndyrë. Cosmetologists besojnë se masazh mjaltë nuk është vetëm një mjet për të hequr qafe të kilogramëve shtesë, por gjithashtu ka veti të shkëlqyera anti-celulitit.

Ndoshta lloji më e thjeshtë e masazh për hollim barkut mund të konsiderohet vetë-masazh. Për vetë-masazh mund të përdorni massager projektuar posaçërisht, dorë masazh ose peshqir. Belly fshij Këto pajisje lëvizjet e para vertikale, pastaj horizontale. Sigurohuni që peshqir nuk ishte shumë e vështirë.