Llojet e pilula dietë dhe përfitimet e tyre


Në mesin e miliona grave ndoshta gjenden disa nga ata të kënaqur me pamjen e tyre dhe figura. Të tjerët gjithashtu duan të ndryshojë diçka në veten tuaj, të përmirësuar, të reduktuar, e saktë. Me pak fjalë, problemi i humbjes së peshës është e rëndësishme për pothuajse të gjitha zonjat dhe ata janë të gatshëm të përdorin çdo mjet për të një fund. Në mesin e mjeteve të ndryshme për të luftuar trashje rëndësishme janë pilula dietë.
Baza e shumë pilula dietë kanë herbs dhe përbërësit bimor që ndihmon për të normalizuar metabolizmin dhe shkakton peshë kthehet në normale. Detyra e tyre kryesore - yndyrna të ndarë dhe parandalimin e tyre mblidhen në trup në formën e peshë ekstra dhe centimetra shtesë në fushat me probleme. Me tableta mund të shpëtoj nga një kg pak gjatë muajit, por kjo nuk është mënyra më e sigurtë e jetës për të ruajtur peshën normale. Sot, shumë lloje të pilula dietë dhe përfitimet e tyre në çështje shumë mjekët dhe nutritionists. A nuk është kuptuar plotësisht plotësisht të gjitha pasojat që lënë gjurmë këto barna në shëndetin e personit.Gama dhënë drogë në treg është i madh - lloje të pilula dietë edhe zgjedhje e vështirë. Të gjitha drogat mund të ndahet kushtimisht në disa grupe, në varësi të parimit të efekteve të tyre në trup:
- pilula për djegien yndyrë;
- Përgatitjet anorektycheskye;
- tableta bazuar në celulozë mikrokristaline.

Pllakat janë të zgjedhur për të djegur yndyrë për të humbur peshë pa reflektime të panevojshme. Në të vërtetë, dhjamin që është formuar - një shkak të peshë të tepërt, por veprimi nuk e Pilula që synon reduktimin e tij, dhe metabolizmin. Disavantazhi i këtyre barnave është se ato nuk sjellin pa efekte veten - Rezultate dhe përfitimet do të jetë i dukshëm vetëm uyazyka ushtrimit aktiv. Disa njerëz nuk mund të humbni peshë edhe me e vazhdueshme, sportive të zgjatur, dhe arsyeja është për shkak se ajo është një çrregullim metabolik. Megjithatë, duhet të kihet parasysh se në tableta ky grup përmban guarana, jo të gjithë është i përshtatshëm për arsye shëndetësore. Nuk mund të ketë efekte anësore të tilla si aritmia apo migrenë.


Këto lloje të pilula dietë - anorektyky. Roli i tyre në zvogëlimin e peshës - reduktuar oreksin. Ushqim më pak të përdorur promovon humbje peshe, por vetëm nëse ajo është e natyrshme ulet. Disa tableta përmbajnë kafeinë, e cila mund të çojë në aritmia kardiake, apo rritje të tensionit të gjakut, dhe kjo pozitive ndikojnë ato dhe përfitimet e tyre janë ulur në zero. Në tjetër - përbërjen vetëm bimor, por reagimi i të gjithëve ndaj të bimëve individuale. Dikush do të ndjehen të madh, i lumtur të konstatoj se pesha shkojnë rregullisht, dhe disa do të përjetojnë vetëm përkeqësimit të shëndetit. Prandaj, pa u konsultuar me një mjek anorektycheskye drogës nuk është me një vlerë të caktuar.


Së fundi, grupi i tretë i barnave popullore sot - këto janë llojet e pilula dietë që përmbajnë celulozë mykrokrystallycheskuyu. Kjo risi në tregun e drogës për korrigjim peshe. Pasi në stomak dhe ënjtje nën ndikimin e lëng stomakut, tabletë ka efektin e "plotë" stomak ". Disa nga këto pilula madje përmbajnë vitaminë komplekse. Ata nuk ishin të tretet në stomak, dhe të shkojnë së bashku me skorje dhe kripëra të dëmshme nga trupi. Mangësitë në këto pilula shumë. Ndonjëherë një pjesë nuk është e mjaftueshme për të ndjehen ngopje. Ne kemi për të rritur dozën, e cila është duke pasur simptoma të tjera të padëshirueshme.

Një grup i veçantë i drogës për humbje peshe janë diuretike. Mbipeshë shpesh - një rezultat banale të mbajtjes fluide në trup dhe shkeljen e prodhimit të saj. Ju mund të përdorni diuretics, por në moderim. Përdorimi i tepruar dhe e pakontrolluar nga këto medikamente, madje edhe nga kompleksi bimore, mund të shkaktojë dehidratim.

Pilula dietë - është kryesisht një droge, kështu që para se të marrë ato duhet të konsultoheni me një mjek ose mjek diete. Për të gjithë efikasitetin e saj të lartë dhe tableta mund të kenë efekte anësore, kështu që nuk janë të përshtatshme për të gjithë. Pllakat nuk janë të rekomanduara për të marrë ata që besojnë në mrekullitë dhe synon vetëm për t'i përdorur ato për të humbur peshë. Të pakta dhe të bukur figurë - rezultat i punës së gjatë e vështirë në trupin e tij, i kombinuar me dietë të përshtatshme të ekuilibruar dhe mënyrë jetese të shëndetshme!