Ndikimi i drogës për humbje peshe në trupin e njeriut


Gjithkush e di se shkaku kryesor i trashje të njerëzve, është një shkelje e vazhdueshme e oreksit, e cila është e qeverisur nga mekanizmi shumë të ndërlikuar në të cilën lidhja kryesore është hipotalamusi, dhe ajo është e vendosur në tru më të ulët.
Center mbushje dhe qendra uri vendosur në hipotalamus, dhe nga sinjal në një proces të veçantë.
Oreksi në të gjitha njerëz të ndryshëm dhe në thelb ajo është një formë e trashëguar, kështu që ata njerëz të cilët rritur oreksin, pothuajse gjithmonë duan të hanë, ata zakonisht hanë shumë shpejt dhe në sasi të mëdha. Duke pasur parasysh se të sinjalizojë mbushje hipotalamusi paraqitur një mendim i mëvonshëm, në këtë rast, njerëzit kanë kohë për të nopem, si dhe ka thënë Hipokrati, ushqim tepër të ngrënë, hani vetë njeriu.


Në metabolizmin yndyrë luan një rol të madh në sistemin endokrin dhe të hahet endorphins trupit prodhuar, substanca të ngjashme me drogë opioid dhe në mbushje normale, ata ndihmojnë për të zvogëluar ose të frenuar urinë, por kur modifikuar, kryesisht mbindjeshmëri ndaj endorphins ushqimit, procesi i overeating .
Përveç formimin e qelizave yndyrë të ndikojë epinephrine, aka "hormon stresi". Epinephrine stimulon avari e yndyrave dhe yndyrë ngadalëson zhvillimin, por mungesa e ndjeshmërisë së indeve yndyrë në këtë hormon, fillon formimin e qelizave të reja yndyrë.


Prandaj, perceptimi i vazhdimësisë në adrenalin fillon rrit akumulimin e yndyrës në trup, dhe duke qenë se qendra e ngopjes më vonë me paraqitjen e ngopjes sinjal, një person fillon të fitojë peshë.
Ndikimi i drogës për humbje peshe në trupin e njeriut për të shtypur qendrave dhe yndyrna për të rritur ndjeshmërinë ndaj adrenalin.
Fakti se ushqimi që hyn në stomak fillon të shtrihet në mur stomak dhe kjo është një qendër të komandës ngopje apo urie fillon rregullon gjëndrat endokrine të hormoneve për tretje.

Trashje ardhur në disa forma, ajo yatrohennoe kur një person merr antipsikotikët ose kortikosteroidet, dhe ata ndikojnë në prodhimin e hormoneve. Në këtë rast, për të zvogëluar efektin e adrenalin dhe të organeve të tjera endokrine në veçanti mbi pankreasit dhe insulinë prodhimit, duke rezultuar në aktivitet të zgjeruara ose inhibited të hormoneve nga personi kundërt fillon të fitojë peshë në mënyrë dramatike.

Ndonjëherë trashje hypothalamic në këtë rast ndërprerë hipotalamusi, kjo jep sinjale rreth urisë dhe ngopje sinjalet e vonë, njerëzit hanë shumë dhe akumulon yndyrë të tepërt.

Trashje është shpesh ushqimore dhe konstituiv, kur një person në familje kishte shumë njerëz me peshë të tepërt.
Luftuar trashje ka filluar kohë më parë, por këtë herë nuk ka drogë radikale që kanë bërë të mundur për humbje peshe, dhe të gjitha këto barna janë të ndarë në disa grupe, është droga që reduktuar futje e energjisë dhe ato janë veprime periferike, të tilla si Orlistat dhe qendror, ajo është Sibutramine dhe phenylpropanolamine.
Përveç kësaj, janë droga të cilat rrisin shpenzimet e energjisë, është ephedrine dhe kafeinë dhe të tjerët, këto përfshijnë ilaçe homeopatik, plotësuese ushqimore, tarifat, TEAS dhe droga të tjera që përdoren për të reduktuar peshën e tepërt.


Ndikimi i drogës për humbje peshe në trupin e njeriut është i ndryshëm, kështu që Sibutramine dhe terapi Orlistat është veprime periferike, ata janë në gjendje për të bllokuar veprimin e lipase pankreatik, i cili mundëson trupit për të absorbuar më pak yndyrë në zorrë, duke krijuar një deficit të kalorive dhe peshën duke reduktuar.
Orlistat nuk ka efekt sistematike dhe nuk ka efekt mbi enzimat e tjera të traktit digjestiv, ajo vetëm ndihmon për të reduktuar dhe pastaj të mbajë peshën e trupit, ndërsa karbohidrate dhe lipidet normale metabolizmin. Efektet anësore të Orlistat përvojë reduktuar asimilimin e yndyrë-shpjegueshëm vitamina A, E, D, C dhe F.

Ndikimi i sibutramine në orgazmë njerëzore është efekti i saj në ngopjes qendrore mekanizëm, kështu që nuk është një ndjenjë e shpejtë e ngopje dhe kjo çon në një ulje të nevojës për ushqim që gradualisht prodhon një zakon për të ngrënë doza të mjaftueshme të vogla.

Ky medikament për humbje peshe në trupin e njeriut nuk Addictive ose varësia, dhe ajo nuk ka neurotoksimin.
Në këtë rast, Sibutramine mund të shkaktojnë efekte anësore në formën e rritjes së shpeshtësisë së kontraktimet e muskujve të zemrës, një rritje të vogël në presionin e gjakut, marramendje, goja e thatë dhe anomalitë e tjera.

Ndikimi i drogës për humbje peshe në trupin e njeriut, do të jetë pozitiv, kur ata janë tarifat dhe TEAS, të cilat janë frytet e kopër, gjethe nenexhik, buckthorn leh, lë Senna dhe u rrit hips. Kjo tarifë rrit peristaltikės, rrit proceset metabolike në trup dhe në të njëjtën kohë ushqen trupin me vitamina, elementët gjurmë, e cila e bën të mundur për të reduktuar peshën dhe ky trup nuk do të vuajnë.

Quite një ndikim të ndryshme të drogës për humbje peshe, duke siguruar ilaçe homeopatik të cilat veprojnë në hypothalamus dëshpëruar dhe jo të shkaktuara nga uria dhe një ndjenjë e plotësi ndodh para se njeriu arriti të nopem.

Gjithashtu të marrë fibra, ajo është jo-mjekësore të drogës për humbje peshe e njeriut, ajo është pjesë e mollë, lakër, drithëra kokërr, dhe kjo nxit largimin e toksinave nga trupi dhe rrit peristaltikės, ajo gjithashtu stabilizon nivelet e glukozës në gjak dhe redukton nivelin e kolesterolit, të gjithë të kontribuojnë humbje peshe.
Ndikimi i drogave të ndryshme, kështu që para se të marrë ato, ju duhet të konsultoheni me një mjek.