Lëkurës Vyalist pas humbje peshe


Shumë shpesh pas humbje peshe është një problem sagging lëkurës. Kjo është e rëndësishme për vajzat e reja dhe për zonjat pjekur. Fenomeni i tepërt "lëkurës ndodh kur i madh dhe humbje peshe shpejtë, kur ajo nuk ka kohë për të reduktohen në përputhje me vëllimin e zvogëluar të trupit. Prandaj, ekspertët këshillojnë për të humbur peshë gradualisht, jo më shumë se 2-3 kg në muaj. Kjo "normë" më i pranueshëm jo vetëm për lëkurën, por edhe për organet e brendshme, të cilat janë në një farë yndyrë, dhe kjo merr kohë për të marrë gjërat e ra në vend. Çfarë butë lëkurën pas humbje peshe?


Është e nevojshme për të siguruar se u zhduk nga ushqime proteinike dietë (mish, peshk, vezë, djathë, qumësht), si dhe të pasura me acide yndyrore Omega 3 shumëllojshmëri të peshkut dhe perimeve detare vajra. Vaj veçanërisht e dobishme ulliri natyral (mundësisht ftohtë presion) për salads dhe drithërat. Me një mungesë të këtyre produkteve mund të jetë sintezë e vështirë e kolagjenit dhe elastin - joints strukturore kryesore lëkurës. Këto substanca e bëjnë atë të butë, i zhdërvjellët dhe elastik. Njeriu i cili vendosi për të humbur peshë, është e rëndësishme për të ruajtur aftësinë shtrëngohet të lëkurës. Për më tepër, duhet t'i kushtojë vëmendje kësaj çështjeje nga një ditë e programit për të reduktuar peshën. Detyra kryesore - për të intensifikuar qarkullimin lokal të gjakut dhe rritjen e fleksibilitetit me sagging lëkurës. Kjo mund të bëhet me anë të procedurave të ndryshme. Një e thjeshtë - një dush kontrast (uji me rotacion dhe një temperaturë të ftohtë dhomë). Në këtë temperaturë regjimi duhet të jetë i tillë që lëkurës ishte rehatshme.


Ndihmojnë gjithashtu banja dhe teas me thuja. Dy apo tre grushta (400 gram) e twigs të rinj Thuja në një tenxhere, i hedh 4 litra ujë të vluar, të lënë, përfundoi, tre orë, tendosje, derdh në banjë me ujë të përgatitur infuzion. Koha e procedurës - 20-30 minuta. Për të rritur efektin mund të pikoj në dush pesë pika të vaj dëllinjë (në dispozicion në barnatore). Për çaj përzier me 05 lugë saldim prej çaj të zi dhe të gjelbër me 1 lugë twigs copëtuar e arborvitae, pour 1 tbsp. ujë të vluar, në një termos për 20 minuta. Pini 1 lugë mjaltë dy ose tri herë në ditë. Unë do të doja të sugjeroj një recetave pak për humbje peshe. Ju mund të merrni lule polen patate asistentëve.


Prokurimin e lëndëve të para vetëm nuk është aq e lehtë, por mund të blihet nga herbalists. Sigurisht - Koha muaj - dy muaj, dhe të përsëritur hap. Polen rregullon karbohidrate dhe yndyrë metabolizmin në trup, duke ndihmon për të reduktuar peshën dhe të qëndrueshme. Kur kam humbur peshë, mora mëngjes e saj dhe në mbrëmje për gjysmë ore para ngrënies majë, shtrydhur 3 tbsp uji. Ajo ka qenë prej kohësh mjekësisë tradicionale rekomandon hollim-eshkë kërpudhat. Mbledhur tij në pyll, të thata dhe grimcuar. 05 Art. crumbs kallamishtet plotësoni një termos të 15 litra ujë të ngrohtë (temperaturë dhome pak të ngrohtë, por jo ujë të vluar!), të lënë për 12 orë. Pini 4-5 lugë dy herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies.


Ndihmon të aktivizoni "dembel" metabolizmin dhe më të ulët mbledhjen masës trupore "hollë". Mix podribnyvshy para, 1 tbsp degët arborvitae, gjethe nenexhik dhe vazhdimësisë bari, 1 lugë dëllinjë manaferrat dhe 3 tbsp buds thupër. Hidh përbërësit në një termos 1 litër ujë të vluar, dy deri në tre orë, pini 1 tbsp. tri herë në ditë për 25-30 minuta para ngrënies. Rezultati nuk do të jetë shumë të vijë: në dy javë ju do të ndjeni dhe të shihni ndryshim "para" dhe "pas". Dhe kështu, duke rënë në peshë të tepërt, për të qëndruar me "ekstra" butësi lëkurës dhe mos harroni të bëni një masazh të plotë të trupit në ujë (në vaskë, pishinë, dushe), lehtë fërkim zonat e problemit. Ne mund të rekomandojnë krem ​​në forcimin e lëkurës sagging që përjetuar. Mix locion kozmetike me vajra esenciale e portokallit, qitros dhe Neroli (tre pika të çdo vaj 1 lugë gjelle qumësht) dhe fshij, fshij, lëkura nën muzikën tuaj të preferuar. Suksesi i garantuar!