Dietë për humbje peshe në javë, 7 ditë dietë menu


Metodë efektive "nuk uritur" për humbje peshe, të dizajnuara për një javë. Dietë themelor 7-ditë përbëhet nga menynë për 25% yndyrë (5% të cilat janë të ngopur), 55% nga karbohidrate dhe 20% proteinë.

Menu 7-ditore dietë bazë
Dita 1:
Mëngjesi: mandarinë; 125 gram e bio-kos; 1 tbsp. lugë fara peeled kungull; 50 gram kajsi të thata; 15 gram bollgur.
Dreka: 100 gram ton të freskëta, zazharenoho i pjekur në skarë; Pita 1 kokërr; 1 domate; gjethe sallatë; mollë.
Darka: zier makarona misri (60 gram peshë të thatë), i kalitur me salcë domate, djathë integruar lloj djathi, copëtuar piper jeshil dhe kungull i njomë; gotë verë të thatë; 100 gram akullore vanilje.

Dita 2:
Mëngjesi: 50 gram drithëra (.. 1 tbsp lugë gjelle flaxseed, 1 kivi feta, 3 tbsp lugë qumësht të ulët yndyrë).
Dreka: 550 ml supë me fasule dhe perime; grurë ose thekër bukë; fruta yndyrë djathë.
Darka: 100 gram fileto derri i pjekur; 250 gram perime zier përziera (brokoli, misër, karrota, qepë); petë vezë; 25 gram çokollatë e errët.
Dita 3:

Mëngjesi: një tas i bollgur me pak qumësht të freskët, 1 h lugë mjaltë dhe 1 tbsp.. lugë e flaxseed.

Dreka: petë të ziera qelqi (45 g peshë të thatë), të përziera me feta shpërbë (50 gram), onions gjelbër, gjethe borzilok, kastravec copëtuar dhe 1 tbsp. Lugë salcë pesto.
Fileto Darka cod (200 gram), me salcë (a kaperi pak, gjalpë, uthull balsamic); 200 gram patate ose brokoli; gotë verë të thatë; 1 banane.
Dita 4:
Mëngjesi: 125 gram bio-kos me 1 lugë ëmbëlsirë fara luledielli dhe peeled 1 h lugë mjaltë;. 30 gram bukë misri, lyhet me margarinë ose reçel.

Dreka: 575 ml supë mesdhetare me perime; 1 bukë thekre freskët; 25 gram djathë Brie; 1 banane.
Darka: gjoks pule e pjekur në salcë kerri; oriz i zier (50 gram peshë të thatë); sallatë me perime të gjelbra dhe të errët gjelbër, i ndrequr me bio-kos; gotë verë të thatë.
Dita 5:
Mëngjesi: 50 gram drithëra (lirit 1 tbsp lugë gjelle, 20 gram kajsi të thata copëtuar, 3 tbsp lugë qumësht të ulët yndyrë, 1 portokalli..).
Dreka: sandviç me proshutë të ulët-yndyrë (30 gram), dy feta buke misri dhe sallatë gjetheve; pjesë e sallatë (qepë të kuqe, tranguj, domate, herbs); fruta yndyrë djathë.

Darka: patate e pjekur (250 gram), salcë ratatouille dhe spërkatën me djathë integruar lloj djathi; 150 gram kos me mjaltë.
Dita 6:
Mëngjesi: 100 gram bio-kos; komposto prej frutave të thata; 1 freskët bukë thekre.
Fileto skumbri (85-90 gram) me një salcë e mustardë dhe majonez;: Dreka Simite 1 kokërr; një pjesë e madhe e sallatë (zarzavate, perime me gjethe, domate, kërpudha skuqur, vaj ulliri); ose mandarinë pjeshkë pa push.
Darka: fileto viçi (100 gram), skuqur me kerpudha, domate dhe copëtuar; Petë gatuar (50 g peshë të thatë); gotë verë të thatë.

Dita 7:
Mëngjesi: tas i bollgur (i skremuar qumësht, 1 lugë fara liri lugë gjelle, 1 tbsp lugë mjaltë..); gjysmë grejpfrut trëndafili.
Dreka: gjoks pule zier (100 gram); oriz basmati zier (40 gram peshë të thatë), tallaze me salcë franceze dhe spërkatën me arra pishe; 1 portokalli.
Darka: salmon (100 gram), thekur në skarë; patate të ziera (200 gram); duke i shërbyer të spinaq; duke i shërbyer të bizele të njoma; gotë verë të thatë.