Ushqim dietik për trupin humbje peshe


Ndoshta ju keni dëgjuar deklarata se, ushqimi është e shijshme, më e rrezikshme është për figurën. Sipas teorisë së tij, organet tona shok shijet e me kalori dhe për këtë arsye në rritje të peshës. Në anën tjetër, shije më pak të ndritshme ushqim diete ka, aq më pak ajo ndihmon transformimin e kalorive yndyrë dhe të shtyjë atë për përdorim në të ardhmen. Ky është një shpjegim logjik, sidomos kur ju krahasoni ushqime, të cilat zakonisht çon në centimetra krejtësisht të panevojshme në bel, të tilla si rrotullon, e ëmbël dhe të dashur nga shumë sallatë, majonezë mjaft salcë, produkteve minerale (drithëra, supave, perime, fruta), nuk shkaktojnë Pasojat e tilla të pakëndshme. Cili është ushqimi më efektive dietetike për trupin humbje peshe?


Mos harroni se si menjëherë zgjon dëshirën për të ngrënë diçka, kur ju të kalojë nga tezgë me pasta të nxehtë të freskëta apo restorant ushqimi të shpejtë.

Edhe duke e ditur se ushqimi është shitur atje, e dëmshme, shumë e vështirë për të mos të joshet për të blerë atë. Dhe për hir të eksperimentit të përpiqen për të ngrënë diçka, të përjashtuar nga procesi, për shembull, erë - të mbajë hundën, dhe ushqimi vetëm duket e gjysmë më pak tërheqëse se zakonisht. Pas shtojcave të tilla nuk duan saktësisht. Kështu, ne lehtë mund të përballen me zakonin dëmshme të overeating. Por mos harroni se kur ju jepni hundë të ndjehen aromë të këndshme e ushqimit brewed fllad, oreksi i tij nuk do të jetë shumë të vijë. Pesha e tij në £ (£ 1 = 450 g) shumohen me 2 dhe që ju të merrni një numër "pa shije" kalorive duhet të hani në një ditë, në mënyrë që të babbling në formë të pastër. Për shembull, pesha e 90 kg (£ 200) duhet 400 "pa shije" kalorive për të frenuar oreksin, dhe në këtë mënyrë të ndaluar të njëjtin grup e peshë të tepërt. Roli i tillë "i papunë" dietë kalori Shangri-La vaj ndarë vegjetal (fara më e preferueshme rrushi, lajthi ose arre) merret në mes të ngrënies.


Për këtë shembull, është rreth 2 lugë në ditë. Autori përdor një recetë dietë: gjalpë përziej atë me ujë dhe pije në një gllënjkë, ndërsa mbajtjen e hundë për shijen ishte pikërisht i njëjtë si ajo është e nevojshme - jo. Por ju mund të derdh atë dhe copë bukë, por është e këshillueshme të zgjidhni një thekër errët ose një kokërr mbinë gruri (buka thjesht nuk do të punojë). Por të dashuruar e dietë të lehta sallatë do të jenë të pakënaqur. Bashkangjitur me vaj të gjelbër ose perimesh nuk do të merren parasysh "boshllëqet" kalori. Një alternativë për vaj vegjetal mund të ëmbël ujë. Shkrihet fruktoza (nuk sheqerit!) Dhe të pijë ujë në 2 doza të ndara gjatë gjithë ditës.


Perdorimi i tillë "i papunë" kalorive ndihmon trupin të thyer lidhjen associative midis kalorive dhe shije. Por më e rëndësishmja, me sa vijon "pa shije" ushqimi nuk sjell kënaqësi pritet, mund të frenuar oreksin në rritje në mënyrë që nuk ka pothuajse asnjë dëshirë, edhe pse nuk ndalon për ushqime të caktuara në dietën nuk është e imponuar. Është e lehtë për të injorojë edhe ëmbëlsirë të preferuar (e cila përdoret për të vidyazykatysya kaq e vështirë) dhe në këtë mënyrë të zvogëlojë vlerën e përgjithshme e energjisë në dietë. Ashtu si me çdo dietë, është regjimi shumë e rëndësishme të pijshëm që shumë nga ata që humbin peshë shpesh neglizhohet diçka. Në klimën tonë është rreth 2.15 litra ujë në ditë. Verë të nxehtë futje lëngu duhet të rritet.


Mos u shqetësoni trupin hollim sipër skemë nuk ofron ajo që ju duhet për të blerë disa produkte pak të njohur jashtë shtetit, të cilat në zonën tonë askush nuk ka parë ndonjëherë apo ngrënë. Thelbi i këtij ekuacioni - është udhëtim i pafund kuzhinës se përveç të gjitha aspektet e tyre pozitive edhe i mërzitur gjatë. Ajo rezulton se ajo nuk është e nevojshme për të ngrënë produkte ekzotike dhe të shtrenjta që ju kurrë nuk u përpoq (dhe nuk e djeg do). Shumë më mirë do të jetë nëse ju përpiqeni për të treguar imagjinatën dhe të zbuloni anën e papritur e ushqimit të njohur. Përveç kësaj, është e mundur që eksperimente të tilla kuzhinës vlerësojmë familjen tuaj.


Provoni ushqim kripë e zakonshme për trupin humbje peshe, jo në mënyrë që ju përdorur për të, por vetëm një e treta e rregullave të zakonshme - të ndjehen të ndryshim? Ndoshta për herë të parë ushqim i tillë nedosolena diete do të duket krejtësisht pa shije dhe neappetytnoy, megjithatë, kjo është vetëm ju në dorë. Pra, do të hani më pak. Por mos e humbni shpresën, ndoshta ju do të shpejt të mësohemi me këto ndryshime dhe më pas të marrë një enët unike shije. Ndoshta në shtëpinë tuaj është një asistent i dobishëm çdo familje si blender. Megjithatë, ne zakonisht e përdorin atë për të përgatitur fëmijët milkshakes, krem ​​ushqyes dhe salcat yndyrore. Por është koha për të filluar për të sjellë këtë teknikë jo vetëm mbipeshë, por edhe përfitimet e prekshme kuptoj. Mundohuni të përdorni më shumë blender për të përgatitur disa supave origjinale dhe një shumëllojshmëri të kokteje të sofistikuar shirit. Vlera e tyre nuk është vetëm se ata nuk e njom dhe shpejt të përgatitur, por që një numër i madh i përbërësve është e vështirë të parashikohet përbërjen aktuale. Pra, kjo është pikërisht ajo që ju duhet! Get mjaft e eksperimentit diete me kombinime ushqimore: si ju pëlqen pica me kanellë ose, të themi, akullore dhe erëza? Recall, ushqim indian Slimming Body ndoshta për shkak të tij, banorët e këtij vendi asnjëherë nuk ka pasur probleme të tilla me të qenit mbipeshë, si popullsia e Perëndimit të përparuar. Autori rekomandon duke përdorur të dy dietë të paktën 5 erëza.