Dush Shtëpi për hollim dhe lëkurës përtëritje


Ka shumë mënyra për të mbajtur trupin tuaj në formë dhe marrjen e shpëtoj kilogram panevojshme. Por ju zgjidhni, kjo metodë është ndoshta më të këndshme dhe të përballueshme - dush në shtëpi për hollim dhe përtëritje të lëkurës.
Së bashku me një dietë të zgjedhur siç duhet dhe aktivitetit fizik të arsyeshme, duke marrë banja të veçanta me shtimin e fondeve të veçanta, të ndihmojë të humbni peshë, të zvogëluar pamjen e celulitit, për të forcuar lëkurën dhe për të përmirësuar. Ajo do të duket i zhdërvjellët dhe i butë, i përkulshëm dhe të rinj nga disa vjet.


Kur vjen puna për banjë në shtëpi për humbje peshe, më shpesh përmend trajtimet me ujë me kripë deti ose terpentinë. Megjithatë, ka shumë mënyra të tjera për të përmirësuar formën e tyre, nuk janë më pak efektive dhe të dobishme.

Rekomandime të përgjithshme për marrjen në shtëpi dush për hollim dhe lëkurës përtëritje
Për të arritur efektin maksimal dhe të mos dëmtuar shëndetin e tyre, ndiqni këto rekomandime:
- nuk është e nevojshme për të ngrënë 1 orë para dhe një orë pas marrjes së një dush;

- abstenojnë nga marrja trajtimet me ujë me shëndet të dobët, shenjat e sëmundjes dhe parehati gjatë ciklit menstrual;
- para se të marrë një dush, të marrë një dush dhe poret pastër për ushqimin më të mirë të lëkurës;
- Temperatura e banjës duhet të jetë midis 37-39 ?, dhe miratimin e jo më shumë se 20 minuta;
- dush marrë në pozicionin ulur në kokë dhe në zemër të zonës ishin mbi ujë
- për të arritur efektin më të mirë, ajo është e rekomanduar për pritjen alternative e banjot ndryshme.

Kundërindikimet banjot hollim
Mos e merrni këto banja për venat me variçe, sistemin kardiovaskular, shtatzënisë, intolerancës individuale të disa përbërësve.

Dush Shtëpi për hollim dhe lëkurës përtëritje
Nëna natyrë ka dhënë shumë herbs shërimit pushtetin, të cilat thjesht kanë nevojë për të mësuar se si të përdorin. Banje me herbs merr një pak më të gjatë për shkak se fillimisht kërkon shumë përgatitje (gatim supë e parë), por rezultati është e vlefshme.

Nëse ju e përcaktuar për të humbur peshë, të përdorur në banjë në shtëpi supë rigon. Ajo përmirëson qarkullimin e gjakut, nxit djersë, aktivizon proceset metabolike në trup, dhe në këtë mënyrë promovon humbje peshe. Për të përgatitur dush e motherboard keni nevojë për 400 gram bar. Hidh 5 litra ujë të vluar dhe le të qëndrojë për 20-30 minuta nën kapak të mbyllur. Infuzion tendosje me kujdes dhe derdh në vaskë. Kursi - 14 ditë.

Promovon humbje peshe, ka një efekt qetësues dhe aktivizon mbrojtjet e trupit dush me ngjyra gëlqere. Ju mund të rrisë ndikimin dhe të krijoj jo vetëm ngjyrën, por edhe mbledhura gjethe, sythe ose leh e basswood. Në qoftë se ju nuk mund të përdorni materiale të freskëta para, ne jemi të gatshëm për të blerë në farmaci. Shumë i dobishëm kur barëra janë të paketuara në qese. Kjo thjeshton procesin e përgatitjes dhe merr më pak kohë. Krijoj 3 sachets e 3 litra ujë të vluar dhe të lënë të mbush për 40 minuta. Merrni trajtim mjekësor për 15-20 minuta. Lime ndihmon jo vetëm për të sjellë trupin e lëngjeve dhe mbeturinave produkteve të tepërta, por gjithashtu siguron një efekt rinovimin në lëkurë, duke i dhënë asaj një pamje kadifeje dhe freski.


Për të rritur efektin dhe për të arritur humbje peshe, të kombinuar dush gëlqere me raspberries. Merrni 200 g gjethe mjedre dhe 100 gram gëlqere, pour 5 litra ujë të vluar dhe le të qëndrojë për 30-40 minuta. Zierje e fletë butë kontribuon në shkatërrimin e yndyrës dhe ndihmon sekretim e toksinave dhe kripëra.

Banje me mustardë duhet të marrë jo më shumë se 10 minuta. Ajo është e mirë për të marrë para gjumit. Në një pjatë të thellë, u përhap 1 filxhan pluhur të thatë mustardë me ujë në mënyrë që të marrë një masë homogjene butë. Hidh atë në një banjë të ngrohtë. Pas marrjes procedurat pije trupin me ujë të ngrohtë dhe të shkoni në shtrat. Dush mustardë mund të përmirësojë qarkullimin e gjakut dhe rrjedhën e limfatike, kështu që trupi merr shpëtoj e lëngjeve të tepërta dhe në mënyrë të konsiderueshme humbet në vëllime. Mos e merrni këto banja çdo ditë. Para përdorimit, shikoni reagimin e trupit ndaj alergjive ndaj mustardë.


Hollim dhe përtëritje të lëkurës Përdorimi i dush me kumak dhe nënën dhe njerka. Ato ndihmojnë lehtësimin inflamacion të lëkurës, përmirësimin e gjëndra dhjamor do të punojnë në pastrimin e poret. 1 tbsp lule Calendula dhe 4 tbsp Nëna dhe njerka pour 3 litra ujë të vluar dhe të lënë për 40 minuta. Tendosje dhe derdh në një dush të ngrohtë. Orë - 20 minuta.

Softwoods banjot ndihmojë të humbasin peshë, të pastruar trupin e toksinave. Ato kontribuojnë në normalizimin e metabolizmit, kanë bën të dalë djersë, veprim choleretic. Që nga shumë sëmundje, duke përfshirë trashje të lidhura me trupin zashlakovannostyu, efekti i këtyre procedurave nuk do të jetë shumë të vijë. 3 gota të gjitha gjilpërat derdh 5 litra ujë të vluar dhe kuzhinier për ngrohje të ulët për 20-30 minuta. Le të qëndrojë për 5 orë. Para se të marrë infuzion dush e tendosje. Orari - 15-20 minuta. Kursi Pranimi - 15 Procedurat çdo ditë ose dy.

*** Për të rritur efektin ajo është e rekomanduar për të kombinuar banje me përdorimin e pisha supë brenda. Për ta bërë këtë, ju do të duhet 5 tbsp hala grimcuar. Plotësoni atyre 2 gota ujë të valë dhe kuzhinier për ngrohje të ulët për 15 minuta. Supë është drenazhuar në një termos dhe të lënë gjatë natës. Në tendosje mëngjes dhe pirë gjatë gjithë ditës.

Dush Birch përmirëson qarkullimin e gjakut, normalizes metabolizmin-ujë kripë dhe ndihmon për të zvogëluar volumin e trupit. Kjo dush jo vetëm që mund të qetësojë nervat, por nuk është një ilaç për reumatizma, pezmatim i lëkurës dhe ekzemë. Lëndëve të para mund të përdoren lë të rinj dhe twigs e thupër dhe lëng thupër. 400 g papërpunuara pour 2 litra ujë të vluar dhe të lënë për 1 orë. Tendosje dhe derdh në vaskë.


Në ndjekje të rezultateve të shpejta nuk duhet të abuzojë me procedurat e ujit - këtu, si në çdo masë e rëndësishme.