Extreme humbje peshe njeri


Ulur në një dietë mungon vullneti nuk angazhohen në sport si nga ëmbëlsira preferuar tuaj vidyazykatysya e pamundur, dhe duken mirë dhe thirrja ende të vërtetë dëshironi. Pastaj vjen ideja: "Pse nuk e zgjidh problemin në mënyrë dramatike - për shembull, të bëjë Liposuction? Ose, për mjaft ndoshta - të marrë në stomak "Le të përballen me atë, thelbi i metodave ekstreme të humbje peshe dhe se si ata janë të sigurta për shëndetin tuaj?. Para se të vendoset mbi një hap të guximshëm, e konsiderojnë të gjitha të mirat dhe të këqijat! Çfarë është ekstreme njeriu humbje peshe?


Kodim
I ashtuquajturi "trashje coding" mban psikoterapist mjek me përvojë. Gjatë seancës nga metoda të caktuara (duke përfshirë hipnozë) pacienti imponuar idenë e humbjes së peshës. Doktor ndikon jo vetëm mendjen, por edhe nënndërgjegjeshëm e njeriut, duke ndihmuar atë për të formuar dhe të përforcuar zakonet ushqim të shëndetshëm. Ndonjëherë gjatë një seance pacienti të bëjë një injeksion, i cili ndikon në sistemin nervor, ndihmon të frenuar oreksin.

Polinuysya nuk takohen personalisht me ish pacientët e tij të gjetur se sa kohë ata koduvalysya dhe të kënaqur. Vizitoni të domoroschennomu "kodyrovschyku", e cila mezi mësuar se si të përdorin teknikat NLP mund të shkaktojë dëme të pariparueshme në psikologjinë tuaj, për shembull, të çojë në anoreksi. Përveç kësaj, coding vetë nuk e zhdukin arsyen pse personi mori mbipeshë. Shumë shpesh, arsyeja qëndron në rritjen e ankthit, të cilat njeriu mundohet për të shtypur ndihmën e ushqimit. Pas kodimin një pasion për ushqim, ndoshta zhduken, por ankthi nuk do kudo, dhe trupi do të shikoni për një mënyrë të re për lehtësimin e stresit. Mjekët vënë re se pas encoding disa pacientë të bëhet agresiv, nervoz, të prirur për të veseve të tjera.


Laparoscopy
Ky operacion është quajtur gjerësisht "suturing stomak", edhe pse, në fakt, siç ndodh mbyllja. Në fakt, operacioni është si vijon: në pjesën e sipërme të stomakut krijon një "barkushe të vogël" e jo më shumë se 30 ml, të cilat pastaj lidh zorrë rezistente. Pjesa tjetër e stomakut duke mos shkuar larg, por jo të përfshirë në tretje të ushqimit. Leng gastrik, enzimat pankreatike dhe biliare përzier me ushqimin tashmë në zorrën e hollë. Operacioni është kryer në bazë të metodës anestezi të përgjithshme tradicionale ose laparaskopike dhe treguar për njerëzit pesha e të cilëve tejkalon normën prej 70-90 kg. Si rezultat i ndërhyrjes së sasinë e ushqimit të konsumuar është reduktuar ndjeshëm, dhe një ndjenjë e plotësi duket pothuajse menjëherë pas vakt.


Hastroshuntyrovanye lloje ekstreme
Hastroshuntyrovanye si çdo operacion tjetër, mund të përbëjnë rrezik për shëndetin e njeriut dhe është mbajtur vetëm në shkallën ekstreme të trashje, mbipeshë kur të rrezikshme për jetën. Pas kësaj, pacienti mund të kenë nevojë kirurgji për të hequr fshikëz e tëmthit, si ajo formimi yyazytsirnist me gurë të rritet në mënyrë dramatike. Përveç kësaj, hastroshuntyrovanye kundërindikuar për njerëzit me sëmundje kronike të traktit gastrointestinal dhe sistemin kardiovaskular,

Liposuction në forma ekstreme

Përdorur aktualisht në kirurgji plastike disa mënyra otkachny yndyrë nga fushat me probleme. Kjo tradicionale Liposuction vakum - duke përdorur kirurg thithje vakum heq depozitat yndyrë, shkatërruar më parë tub të veçantë valëzuar; tumenestsentnaya Liposuction - Metoda më pak traumatike. Në fushën e yndyrë depozitimit prezantuar një zgjidhje të veçantë që e bën dhjamin më të lëngshme, të cilat në masë të madhe lehtëson thithje saj. Me tejzanor lëngëzimin Liposuction yndyrë është kryer duke përdorur ultratinguj. Materiali është minimalisht traumatike, por ekziston rreziku i dëmtimit të organeve të brendshme. Liposuction nuk ndikon në shkakun e peshë të tepërt, dhe për këtë arsye nuk mund të zgjidhë problemin e trashje në rrënjë. Në qoftë se pas operacionit pacienti nuk e ndryshon stilin e jetës dhe dietë, ajo së shpejti do të jetë përsëri në tryezë operativ. Përveç kësaj, nën lëkurë pas Liposuction mund të formohet pabarazinë, e cila shpesh kërkon heqjen e operacionit të ri.


Hape në forma ekstreme
Ka shumë barna që promovojnë humbje peshe, dhe parimet e efektet e tyre në trup ndryshojnë. Disa të ndihmojë në krijimin e metabolizmit, urinë tjera topitur, të tjerët pengojnë asimilimin e yndyrës në zorrë. Shpesh "magjike" pilula e kombinuar këto efekte. Prodhuesit e këtyre barnave premtojnë humbje të shpejtë peshe dhe rezultate të qëndrueshme. Metabolizmin në trup për të thyer lehtë, por shërohen ky ekuilibër delikat është shumë e vështirë. Pra, të mirëpritur ose, madje edhe droga në dukje të sigurta duhet të miratohet nga mjeku juaj. Përveç kësaj, ju mund të përshpejtojë metabolizmin dhe mënyrën më të butë, të tilla si balancimin dietën tuaj. Trajtim të drogës në format ekstreme të trashje mund të përdoret vetëm nën mbikëqyrjen e një specialisti.