Eliptike Trajner - komente janë hollim efektPërshëndetje të gjithëve!
Nëse jeni duke menduar për blerjen e një imitues për në shtëpi, për të dëgjuar sigurt për "эllypsoydah" - ky lloj i simulators në vitet e fundit të bëhet një nga më të popullarizuar dhe konkuron së bashku me treadmills dhe bikes stërvitje.
Ky artikull përmban shqyrtimet e njerëzve të cilët tashmë përdorin trajnerët eliptike. Ndoshta ata do të jenë të dobishme për ju dhe të ju ndihmojë të bëni zgjedhjen e duhur për palestër pajisje në shtëpi.


Trajner eliptike për humbje peshe - Rishikimet e forumeve femra.


Kur bleva, filloi një shëtitje orë, lexoni një libër apo TV shikuar në të njëjtën kohë. Një javë më vonë e kuptuan se efekti i ushtrimit të tillë zero. Ndryshuar klasat nga skema e 2 herë në ditë për 20 minuta pa filma dhe libra. Si rezultat i kësaj, ka rënë 2 kg çdo 8 ditë.


Për 3 muaj ishte gati dyqind kilometra. Tren 3-4 herë në javë për 45-60 minuta. Këmba blerë formularin më tërheqëse, priftit edhe podkachalas (në rritje të vëllimit dhe të bëhet më shumë "në fund" :)). Pesha hale unë nuk kam nevojë për të bërë muskujve dhe mund të them se rezultati është i dukshëm.
Ellipsoid - super! Dy muaj duke bërë. Shifra ishte pakta, nuk ka lehtësim. Hudnetsya shpejt, edhe pse jo në veçanti ndjekin dietë, vetëm pas 6 goja e tij në lock. Një vit më parë transportit tim për shtatzënë ishte, dhe tani të gjitha rrobat ishte e madhe. Mirë!

Tren dy javë. Çdo ditë për një orë rreth. Plus, përveç duke bërë shtypi apo ushtrime mbledhje, ose Hula-Hoop tjerr. Ushqimi: vakt fundit brenda 6-7 orësh, ata kryesisht drithëra, pini rreth 15 litra ujë.
Rezultatet deri më tani nuk janë mbresëlënëse, por ende e dukshme, veçanërisht në pasqyrë. Hollë 3 kg në tërësi mbi hënë, por këndojnë normalisht, në mënyrë që të bëhet një herë kilogram
Unë jam gjithashtu në trajner eliptike mund të postoj një rishikim - Pesha humbje është një rezultat, por duhet të provoni. Kur bleva, filloi praktikuar për 20-30 minuta nuk është veçanërisht i rregullt dhe i braktisur, sepse rezultati nuk ishte.

Pas rreth një vit përsëri filloi praktikuar, por pas një ore + 6 nuk ha. Pas 14 ditë ishte më pak në madhësi.
Unë do të ndajnë eksperiencat e tyre. Praktika çdo 40 minuta - tre javë ka rënë 5 kg dhe trupi tregon se pidtyahnulosya. Ushqim, natyrisht, gjithashtu ka luajtur një rol të - nuk hani muffins ëmbël dhe të yndyrshëm, të përpiqemi më shumë proteina.
Rastësisht unë këshilloj me forcë që të mos të lirë, ju mund të jetë / në. Ne në AVITA blerë në dyqan 30 i cili është 50.
Trajner eliptike për në shtëpi është e madhe! Këmbët janë të bukur dhe jo të derdhur në të gjitha. Në qoftë se ju nuk e ndiqni dietën, por mos ha tepër (sidomos natën), pesha ngadalë, por të shkojnë. Dhe nëse ju lidheni dietë, figura të pakta që ju do të së shpejtiTrajner eliptike - Rishikimet e burrave.

Bleva përdorimin gruaja ime si një hallkë. Por unë kam shpëton shumë të këqija të motit. Load ajo është e shkëlqyer dhe të lehtë për të kontrolluar në sajë të sensorë pulsin. Nëse lojtari i mërzitshëm dhe TV për të ndihmuar.
Gjë papërshtatshëm. Në shtëpi ka pasur shumë trajnerë, kështu që unë mund të krahasohen. Të gjithë merren me i mërzitshëm, kështu që keni nevojë për diçka që të shkojë. Ajo është më i përshtatshëm për këtë biçikletë - kreu nuk ka lëvizje, kështu që ju mund të lexoni dhe madje edhe puna laptopë nëse përshtaten. Në "elips" është vetëm player dhe TV. Shumë prej zgjedhjes së tij, sepse këmbët larg dhe sup përfshirë ende - asgjë nuk vënë re.

Nëse kemi parasysh në të ardhmen (të gjithë trajnerët përfundimisht të bëhet varëse rrobash), në shikim të parë duket trajner eliptike opsion i favorshëm, pasi që ai pedals janë të mëdha, ku ju mund të vënë asgjë. Por jo, ata janë të lëvizshme.
Në përgjithësi, sipas mendimit tim, shumë më interesante dhe të dobishme për të kandiduar ose hipur në rollers nga puna në shtëpi se sa në Simulators bëni.
Duke përdorur trajner eliptike në shtëpi, dhe unë kujtoj mjaft pozitive. Paratë që nuk është shpenzuar keq. Në këmbë, ngarkesa në trup po ashtu është, nuk ka. Mos humbasë, shoh një film gjatë trajnimit. Përdorni më shumë dimrit kur biçikleta nuk është pokatayeshsya dhe të drejtuar jashtë në të ftohtë unë nuk.Disa komente të dobishme në lidhje me эllypsoydah.

Në shtëpinë time eliptike trajner, çiklizëm dhe kanotazh.
Në biçikletë unë nganjëherë dhemb gjunjë, edhe pse duke bërë me kujdes, pasi lëndimi ishte.
Në "elips" dhe më të lehtë të merren me stresin në nyje të butë, dhe dogjën një shumë të kalorive, sepse i tërë trupi është i përfshirë.
Në kanotazh më e lehtë, por ndonjëherë dhimbje prapa.
Unë mendoj se është i mërzitshëm, lëvizjet e përsëritura si unë më shpejt që të jetë e mundur të zëvendësojë klasa e saj të grupit në palestër. Por djalë ime ajo merret pothuajse çdo ditë dhe rezultati sigurisht të dukshme.

I love it! Pas rutine në gju tim ndonjëherë pobolyuyut, dhe pas "elips" kjo nuk ishte edhe një herë. Për vit -10 kg të, por nuk ka punuar vetëm për atë, por ende ajo është padyshim meritë. Mua dhe mësuesi tha se trajner eliptike për humbje peshe është e madhe.
Paraqiti një e Vitit të Ri më parë konsultuar me një trajner dhe një mjek (i kthyer problemet) - dhe ai dhe zgjedhjen time miratuar. Për shkak të të gjitha simulators që më shumë i përdor të gjitha muskujt dhe ngarkesës paktën në shpinë krijon.

Vajzat blerë "ellipsoid", ai është super! Gjashtë muaj më parë kam lexuar komente mbi det trajner eliptike dhe e mori atë për humbje peshe dhe kardyonahruzky. Shumë i kënaqur!
Unë mendoj se kjo është alternativa më e mirë për shtëpinë - duke punuar shumë muskujve dhe stresi minimal mbi nyjet. Dhe nëpërmjet programeve të ndryshme trajnuese kjo nuk do të lodhem (ju mund të kandidojë ose ski malore ngjitje, etj).
Sipas mendimit tim, më e mirë për të marrë të paktën 10 programe që varietet ishte më pastaj hedhin klasa më pak rrezik për shkak të mërzinë. Blej Sami këshillojnë jo të lirë, kështu që nëse ju nuk blini një mundësi të re, që të shohin / e përdorur. Duket se çdo qytet ka njerëz që përdorin "elips" si varëse rrobash dhe duan për të shitur atë.

Si pasojë, sipas mendimit mund të konkludohet se shumica e përdoruesve të kënaqur me blerjet e tyre trajnerët eliptike. Pakënaqësia ata shkaktojnë kryesisht njerëzit që preferojnë të trajnimit në sallë ose jashtë.
Kjo është e kuptueshme - Unë gjithashtu mendoj se çdo trajner në shtëpi nuk do të zëvendësojë një goditje e lehtë në park, biçikletë ose trajnim me një trajner në sallë. Por në qoftë se unë kam për të të jetë i sigurt për të zgjedhur një trajner për përdorim në shtëpi, unë do të zgjodhi "ellipsoid".

Unë mendoj se do të duhet të mbledhë komente më eliptike trajner për modele të veçanta, por kjo është një artikull i veçantë. Dhe për sot.
Nëse ju keni përvojë në mësime "эllypsah" atëherë mos harroni të ndajnë atë në komente!