Efektive dietë dy-javë për të humbur peshë


Kequshqyerja çon në faktin se më shumë njerëz janë të trashë. Shumë do të donte për të humbur peshë, por nuk dinë si ta bëjnë atë. Kjo nuk është ndonjë dietë efektive është, në fakt shumë humbje peshe dietë të shkaktojë dëm të madh për shëndetin. Në këtë artikull, Ne ofrojmë një dietë dy-javor efektive për humbje peshe.
Ajo ka zhvilluar Gillian Makkeyt autor i disa Bestsellers në naturopathy. Është çdo person individualisht dietë për humbje peshe. Ajo gjithashtu këshillon për të ngrënë peshk dhe perime më shumë produkte. Përveç ushqimit, ju keni nevojë për të kryer stërvitje të përditshme. 2 javë ju mund të humbni 5 kg peshë të tepërt. Nëse një person ka shumë kilogramë shtesë, kështu që ai mund të shpëtoj nga 7-8 kg dhe për ato 2 javë. Në këtë dietë ofron 3 rostiçeri dhe 3 vakte kryesore.Ajo duhet të jetë në një vidyazykatysya dietë e produktet e mëposhtme:
1. Sheqeri, kripë, sode, oriz të bardhë, makarona;
2. bukë, kikirikë, vezë, qumësht, ushqim të bardhë të shpejtë;
3. gjysmëfinale, patate të skuqura, ëmbëlsirat, alkoolit.

Ushqimi Menu:
E hënë
700 - çaj të ngrohtë bimor 200 ml;
715 - duke ecur ritëm të shpejtë prej 40 minuta;
815-200 g manaferrat pas 30 minutash bollgur në ujë;
1000 - fruta ose perime lëng;
1200 - supë bizele, perime sallatë;
1500 - një frut apo perime;
1730-1730 min në këmbë ritëm të shpejtë;

1820 - perime dhe peshk steamed;
2030 - tërshërë 200ml qumësht;

E martë
700 - çaj rosehip dhe limon;
715-40 min në këmbë ritëm të shpejtë;
815-1 mollë, pas 30 minutash drithëra me fara liri, kungull dhe susam;
1000-1 fruta;
1200 - supë bizele, perime sallatë;
1500 - bajame 40 g;
1730 - Dance muzikë e 30 minuta;
1820 - thjerrëzat me perime;
2030 - kos 200ml natyrore;

E mërkurë
700 - çaj me limon;
715 - duke ecur ritëm të shpejtë prej 40 minuta;
815 - Plum 200 g, 30 min nga vajrat Bulgur;

1000 - sallatë me perime;
1200 - thjerrëzat zier me perime;
1500 - biskota shtëpi bollgur;
1730 - në këmbë ritëm të shpejtë për 30 minuta;
1820 - orizi me perime;
2030-1 mollë ose dardhë;

E enjte
700 - çaj me kamomil dhe limon;
715 - duke ecur ritëm të shpejtë prej 40 minuta;
815-200 g manaferrat, qull 30 minuta;
1000 - qumësht tërshërë, arra;
1200 - bizele apo fasule, sallatë perimesh;
1500 - biskota shtëpi bollgur;
1730 - në këmbë ritëm të shpejtë për 30 minuta;
1820 - perime steamed;

2030 - gjysmë avokado;

E premte
700 - ujë të ngrohtë;
715 - duke ecur ritëm të shpejtë prej 40 minuta;
815-1 dardhë, muesli 30 minuta;
1000 - sallatë, arra braziliane 4 g;
1200 - misri me topa oriz;
1500 - perime;
1730 - në këmbë ritëm të shpejtë për 30 minuta;
1820 - perime dhe peshk steamed;
2030-2 mollë e pjekur me kanellë dhe rrush të thatë;

E shtunë
700 - çaj me kamomil dhe limon;
715 - duke ecur ritëm të shpejtë prej 40 minuta;
815 - sallatë frutash 30 min bollgur me arra dhe rrush të thatë;

1000 - lëng të freskët perimesh;
1200 - supë me perime, sallatë;
1500-1 fruta;
1730 - në këmbë ritëm të shpejtë për 30 minuta;
1820 - orizi me perime;
2030 - kungull fara 30g;

E diel
700 - çaj xhenxhefil me limon;
715 - duke ecur ritëm të shpejtë prej 40 minuta;
815-200 g manaferrat pas 30 minutash qull hikërror me fruta të thata;
1000 - lëng të freskët perimesh;
1200 - deti, perime;
1500 - bajame 40 g;
1730-1730 min në këmbë ritëm të shpejtë;
1820 - peshk, sallatë nga perime të freskëta steamed;

2030-30 gram lajthi;

Kjo menu duhet të përsëritet javën e ardhshme. Gjatë ditës, është e rëndësishme që të pini shumë ujë të thjeshtë për 6-8 gota në ditë. Uji rrit metabolizmin dhe promovon ndarjen e yndyrë. Kjo dietë dy-javë ndihmon humbje peshe të moderuar, e cila është shumë e mirë për shëndetin, përveç përmes muskujve aktivitet fizik masë do të jetë në gjendje të mirë.
Kjo dietë dy javë është efektive për shkak se ushtrimi i pranishëm, përveç pranisë së ngrënies shpeshta personi nuk përjetojnë sulme urie. Pas të gjitha, uria është shpesh një shkak përçarje e madhe. Vëzhgoni më shumë se dy javë nuk është i rekomanduar. Pak dietë mund të përsëritet. Të thirrni përsëri peshën rënë që ju dëshironi për të kufizuar pjesë, dhe të kufizojë përdorimin e ushqimeve të ëmbla, të kripura dhe yndyrore. Gjithashtu duhet të jetë e mundur për të organizuar një shëtitje të përditshme në një 30-40hv shpejtë ritëm.