Një dietë efektive për humbje peshe shpejtë


Me pushime vetëm disa ditë, dhe veshje e preferuar nalizaty gatshëm. Provoni pesë ditë në detyrë dietë më efektive - jush ndonjë dëm për shëndetin dhe për të arritur harmoninë në të njëjtën kohë nuk mërzitem me një menu të standardizuar. Por dietë e duhur, atëherë mund të miratojë të gjithë 2012. Sibarit të jetë edhe: për shembull, ju mund të përballojë në këtë dietë përzierje e shijshme. Gatim ajo duhet të jetë në mëngjes për ditën: 500g djathë të butë përmbajtje shumë të ulët yndyrë (0-06%) të 8-10 g proteine ​​për 100 g (ose 250 gram djathë të lëngshme / presion me një përmbajtje proteine ​​të 17-22 m plus 250ml ulët-yndyrë kos / kos) të përziera me 375-400 g mollë apo ndonjë fruta të tjera apo manaferrat. Shto lëng limoni të freskët. Çfarë duhet të jetë dietë më efektive për humbje peshe shpejtë?


Mëngjes
Koktej "sibarit" (360 ml), çaj ose kafe pa qumësht dhe sheqer

Dreka në një dietë efektive
Sallatë me perime të freskëta (250.300 g) 1 lugë vaj ulliri ose flaxseed. Zgjedhja e dy feta të gjithë drithërave, llapa në ujë, një pjatë e makarona gruri tërë ose thjerrëzat zier (200-250 ml) me tre arra (arre, bajame, lajthi) apo tre ullinj. 20 minuta para darkë koktej "sibarit" (180 ml)

Dreka në një dietë efektive
Sallatë e madhe (250-300 g) perime të freskëta me 1 ch. L. vaj ulliri ose liri; mish, peshk (125 gram) ose dy vezë (në çdo formë); steamed, të ziera ose të pjekura perime me 1 lugë vaj ulliri ose liri ose supë perimesh.


Darka për humbje peshe shpejtë
Koktej "sibarit" (360 ml) gjatë mbrëmjes plus një filxhan i madh i kakao me qumësht të ulët yndyrë ose pa. Kjo dietë premton minus 10 kg për 10 ditë - kështu emrin. Në presin një mrekulli, natyrisht, nuk është e nevojshme. Por ju me të vërtetë të humbasë mbipeshë të madhe. Karbohidratet që janë më shumë gjasa për t'u bërë mbipeshë, lejohet vetëm 20 gram në ditë, dhe pjesa tjetër e dietës përbëjnë proteina. Cook mish dhe peshk steamed ose të pjekur. Pini 5-6 gota ujë / çaj bimor në ditë. Proporcionet e mishit (pulave, peshk, vezë) dhe perimet duhet të jetë 2: 1 (për shembull, 200 gram mish pule, 100 gram lulelakër).


Mëngjes
Kos natyral me manaferrat, 1-2 vezë të ziera, çaj jeshil ose kafe pa sheqer dhe qumësht.

Drekë për humbje peshe shpejtë
Domate ose kastravec i mbushur me herbs dhe 45g djathë integruar.

Darkë
Gjirit Dy pule, supë perimesh (presh, brokoli, domate, herbs).

Çaj
1 filxhan qumësht i thartuar, një pjesë të vogël të manave.

Darka dietë efektive
Perime pjekur me erëza, herbs dhe djathë integruar (kungull i njomë, patëllxhan, brokoli, lulelakër. Ylli i "Friends" ka formë falë vidyazyka plotë nga produktet e dëmshme të bardhë. Sheqeri, bukë, pasta, oriz të bardhë, patate, makarona (në përgjithësi të gjitha ushqimet e bazuar në miell gruri klasës së lartë dhe të parë) - janë të karbohidrateve të thjeshta që destabilizojë sheqerit në gjak dhe të provokojnë peshë.


Mëngjesi për humbje peshe shpejtë
Bollgur në qumësht me mjaltë dhe kanellë, kafe ose çaj

Paradrekë
Mollë

Darkë
Supë kungull-karrota, perime të freskëta feta (selino, speca, lakër)

Çaj
Dy bukë gruri me bllokim, kafe ose çaj

Darkë
Salmon të pjekur, spinaq dhe oriz ngjyrë kafe. Në një ditë të harrojmë për të gjitha ushqimet e në botë, përveç perimeve dhe produkteve të qumështit / qumështit (në raport 2: 1). Nëse ju doni fruta, ju mund të përballojë një mollë apo një portokall. Pjesa tjetër e gjalpë dhe vaj perimesh dhe kripë - sallatë salcë me lëng limoni, kos dhe erëza.


Mëngjes
Apple sallatë me kos natyral (kanellë fakultative ose vanilje).

Paradrekë
Sallatë perimesh (speca, panxhar, karrota, lakër, bizele jeshile, lëng limoni, herbs), me kos natyral.

Darkë
Supë e ftohtë pikante supë me salcë vezë dhe kefir (kos, herbs, erëza, hudhër për shije).

Çaj
Piper bullgare i pjekur në skarë mbushur me djathë me erëza dhe përzierje perimesh-gjatë, karrota të freskëta dhe lëng molle (1: 1).

Darkë
Sallatë perimesh me djathë të butë (domate, speca, tranguj, lakër, zarzavate).