Një sistem efektiv i dietës presidenciale hollim


Kardiolog Arthur Ahatson me Shtetet e Bashkuara ishte autor i një prej më popullore dietat sot në mbarë botën. Sistemi i tij humbje peshe njihej ende për shumë njerëz, ai me sukses aplikuar atë për trajtimin e pacientëve të tyre, dhe kjo u quajt "Beach Diet", por qysh atëherë, si një tifoz i këtij sistemi ka qenë familja e presidentit amerikan Bill Klinton, pasuesit ajo ishte, më shumë se e mjaftueshme. Tani ajo është e destinuar të veshin emrin fryrë "dietë presidenciale" dhe kjo është e përhapur jo vetëm në mesin e amerikanëve, por edhe në shumë vende të tjera.


Për shkak të faktit se ky sistem është dietë presidencial hollim efektive nuk është vetëm mënyrë e mirë për të reduktuar peshën, por edhe në mënyrë të përkryer mbron enët nga efekte të ndryshme patologjike, përdorimi i saj u bë e përhapur. Korrigjimi peshën e vet, duke u shpëtoj e trashje, nuk kemi vetëm të marrë një të bukur, figura të pakta, por të mbështesë edhe në gjendje pune sistemin tuaj kardiovaskular, stabilizuar punën e organeve të tjera të brendshme, për të përmirësuar metabolizmin në trup. Avantazhi kryesor i kësaj diete është se ajo është relativisht e dietë të rreptë pacienti. Përmes hulumtimeve klinike, dhe ndjenja sistemin e vet, kardiolog amerikan arriti në përfundimin se në mënyrë për të ndihmuar shumë njerëz të shpëtoj nga problemet me zemrës dhe enëve të gjakut, ata gradualisht duhet të zvogëlojë peshën e vet dhe kjo nuk ka nevojë të ritmin veten fizikisht aktiv dhe uria ushtrime.


Dhe ata që kalonin nëpër atë, argumentojnë se një sistem efektiv humbje peshe, sepse dietë presidenciale nuk lejon braktisin preferuar e shumë produkteve dhe nuk kërkon sakrifica në formën e vidyazyka gjithë shijshme në të njëjtën kohë reduktimin e peshës është si vetvete. Për ata që e duan perime, mish ose peshk nuk duhet të heqin dorë nga përdorimi i tyre, edhe pse kufizime të caktuara, sigurisht, të pranishëm. Kjo vlen sidomos ëmbëlsirat dhe pasta, por me qasje të drejtë në dietë, të trajnuar këto produkte shpejt fizzles.


Qëllimi i këtij sistemi është duke humbur peshë zvogëlon ngarkesën në zemër, e cila ka ndodhur në njerëzit që kanë një shumë kg shtesë. Sipas të njëjtit mjeku Ahastona, formuar mbipeshë me ata njerëz që përdorin një numër të madh të karbohidrateve "të shpejtë" të përfshira në sheqer, ëmbëlsirat, miell gruri, shumë pije me sheqer. Këto produkte janë të rrezikshme, sepse trupi nuk janë të dobishme, por formojnë një rezervat të ngurta yndyrë. Në vetvete, një sistem efektiv të përfitimeve presidenciale mjeku humbje peshe dietë Ahastona përmes "korrigjuar" dietë, kombinimin e duhur të produkteve të përdorura, dhe thjeshtësia e saj është kalimi gradual në mënyrën e dëshiruar. Trupi në vetvete është e rregulluar me kalimin e kohës se doza të mëdha të karbohidrateve ai nuk ka arritur dhe sugjerojnë se është e nevojshme për funksionimin normal.


Pozicionet kryesore dhe karakteristikat e sistemit të furnizimit me energji të kardiolog amerikan janë:
Së pari, nuk ka nevojë për të ndryshuar dietën e tyre të zakonshme. Ju mund të hani plotësisht disa herë në ditë dhe ndonjëherë edhe kafshoj.
Së dyti, nuk e kufizojnë veten në konsumin e lëngshme. Vetmi kusht: refuzimi i alkoolit, pijeve me sheqer dhe lëngje në e parë 2 javë të dietë. Në fund të asaj periudhe që ju mund të filloni një pak pije të ulët alkooli.
Së treti, siç e dini, shumë dieta gjatë humbje peshe ndalojnë pirë kafe. Pra, duke ndjekur dietë presidenciale energjisë sistemi mund të sigurtë të pijë deri në 2 gota e kafe në ditë, nuk është e ndaluar.


Megjithatë, për shkak të asaj që është e humbje peshe? Disclaimer makarona, pasta, sheqeri, fruta dhe produkte të qumështit të lartë në yndyrë gjatë para 2 javëve të dietë. I gjithë sistemi është i bazuar në këtë afat, për shkak se ajo është duke i djegur deri në 6 kg. Trupi, duke u përdorur në një regjim të tillë, ajo lehtë mund të kalojnë në sistemin e duhur të energjisë dhe të vazhdojnë të jetojnë në një ritëm të tillë në. Megjithatë, më tej djegur yndyrë nuk do të shkojnë sa më shpejt kufizuar në rreth 1 kg të peshës në javë.

Ka 3 fazat që përbëjnë sistemin e humbje peshe dietë të quajtur presidenciale.

1. Faza më e rëndësishme nëpër të cilat trupi po ndryshon dhe një punë të re. Ajo do të jetë uyazyka më të rrepta: nuk ka ëmbëlsirat, nuk ka miell, jo lëng, nuk ka fruta. Alkoolit plotë ndalim. Megjithatë, lejohet një shumë të viçi, mish viçi, turqi dhe mish pule të bardhë, ushqim deti, arra, vezë dhe një shumëllojshmëri të perimeve. Ju mund të përdorni vaj perimesh, pelte, kakao. E ndaluara ushqime të gjithë të skuqura mund të jetë zier vetëm, të ziera. Numri i ngrënies - 3 herë në ditë janë të lejuara dy snacks.


2. Në fazën e 2 hequr të gjitha kufizimet e imponuara mund të marrë çdo gjë që dëshiron zemra jote. Gradualisht përfshijnë dietë e makarona, patate, bukë, etj Gjatë kësaj periudhe, rëndësi e veçantë i është dhënë kontroll mbi peshën e vet. Pasi ai filloi të rritet, ne mund të konkludojmë se produktet e dëmshme për një person. Por në çdo rast, produktet me emrin duhet të përdoret pa fanatizëm, me kufizime.

3. Faza e fundit fillon kur u arrit pesha e dëshiruar. Ky njeri tashmë e di në lidhje me, sepse produktet që ai është duke fituar peshë, ajo tregoi 2 sistemit të furnizimit me faza Ahastona. Ajo duhet të vazhdojë për të eksperimentuar dhe mos kini frikë nëse përsëri 1-2 këpusin mbipeshë. Por kështu mund të bëjë listën e plotë të produkteve që janë shumë të padëshirueshme në përdorim. Dhe për shkak se trupi gjatë dietë ishte mësuar të bëjmë pa to, kalimi në të ushqyerit e duhur do të mbahet në vetvete.