Humbje efektive dhe të sigurt peshë për prunes


Ne të gjithë e dimë përfitimet e fruta të thata. Pas të gjitha, ata e përqendruar të gjitha ushqyesve që përmban fruta. Kështu, fruta të thata përmbajnë përqendrime më të larta të mineraleve dhe vitamina sesa të freskëta. Tharë krejtësisht të kënaqë urinë dhe për të ndihmuar të heqin qafe zakonin për të ngrënë ëmbëlsira. Datat, për shembull, duke mos i dhënë karamele ëmbëlsirat, por ata ishin shumë më tepër. Thata të gjithë mund të zgjedhin sipas shijes tuaj. Disa njerëz preferojnë më shumë rrush, kajsi të thata dikush, mirë, dikush preferon prunes. Dhe jo më kot. Sipas disa studiuesve, prunes fruta të thata është më e dobishme. Ai ka jo vetëm një burim i një numri të madh të mineraleve dhe vitaminave, por gjithashtu mund të jetë një ndihmës në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Dhe sigurisht, përparësi kryesore e aftësisë së saj për të ndihmuar është konsideruar në humbjen e peshës. Vetëm për një humbje efektive dhe të sigurt peshe për prunes dhe do të diskutohen në këtë publikim.


Prunes Përbërja
Në fruta të thata përmban më ujë dhe karbohidratet, është pak yndyrë, proteina dhe hirit. Fibër dietik (fije dietetike) është 71 g për 100 g. Në mesin e shumë të pasura me vitamina të tilla si vitaminë C, E, B3. Gjithashtu përmban beta-keratin dhe vitamina të tjera të B
Në prunes përmbajnë sasi të larta të kaliumit (100 g - 745 mg), një shumë magnez, fosfor dhe kalcium. Duke folur për elementët gjurmë, ajo është e pasur me hekur, përmban selen, zink, bakër dhe mangan.
Sigurisht, këto fruta mund të quhet të ulët kalori. Në 100 g produkt të ketë rreth 239 kalori. Por mos harroni se kënaqësitë kalori dhe ëmbëlsira akoma më të lartë, dhe e tyre ushqyese më poshtë. Se ndjenja e ngopje për prunes do të duhet shumë më pak se sa ëmbëlsira apo ëmbëlsirat.


Pse humbje peshe për prunes efektive dhe të sigurtë?
Krasitësh Pronës efektivisht të ndihmojë në humbje peshe, duke mos shkaktuar dëm, është për shkak të disa arsye.

Fruta ushqyese të thata
Siç u përmend, në mënyrë për të ushqyer, ngrënë shumë prunes janë të nevojshme. Vetëm pesë fruta ngrënë thata të mbuluar kërkesat e përditshme të yndyrës me 13 për qind. Siç e dini, kanë tendencë për të përmirësuar tretje yndyrë. Në përgjithësi, kjo nuk do të të japë një efekt shumë të shpejtë në mënyrë që të humbasin peshë. Megjithatë, përdorimi i rregullt i një normalizimin e zorrëve, e cila është shumë e rëndësishme në luftën kundër peshë të tepërt.


Pastrues natyror
Njerëzit kanë njohur gjatë se prunes - një ilaç i mrekullueshëm për kapsllëk. Këto fruta përmbajnë sorbitol dhe dyfenylysatyn - substanca zbutur stools të cilat veprojnë si një laksativ i butë. Ky veprim prunes përfundon. Njëkohësisht nxjerrje e toksinave, rikuperimin dhe pastrimin e trupit.

Mjete për humbjen e oreksit
Kushdo që ka ndjekur kurrë dietë, e di se sa e fortë është ndjenja e urisë. Ju me të vërtetë duan të hanë diçka kalori dhe të ëmbël. Këtu vjen në prunes ndihmës. Për shkak të vlerës së saj ushqyese është shumë më tepër se ëmbëlsirat dhe më pak kalori. Për më tepër, prunes nuk janë aq shumë rrit nivelin e sheqerit në trup. Një tjetër specifikat dietat e natyrshme - është nervozizëm dhe madje edhe depresioni. Dhe këtu mund të ndihmojnë krasitur, sepse ajo është një antidepressant natyrore. Prandaj, për shkak se ajo do të jetë më e lehtë për të mbijetuar gjatë dietë. Shkencëtarët nga Greqia, studime, ata treguan se prunes ul oreksin. Sasia e ushqimit që përdoret do të jetë shumë më pak se zakonisht, në qoftë se para se ushqimi të hani disa fruta të thata.


Si të përdorni kumbulla të thara hollim
Pas dietë, është e rekomandueshme që të marrë gjashtë prunes fruta të përditshme. Kjo do të forcojë sistemin imunitar dhe për të kontribuar në krijimin e traktit gastrointestinal. Për ata që preferojnë të bëjnë ditë agjërimi, ju mund të sigurtë të kryer ato me kumbulla të thara. Kjo duhet të konsumojnë 100 gram kumbulla të thara steamed në një kohë. Këto metoda duhet të kryhet çdo tre orë. Mos harroni për contraindications. A nuk do të agjërojnë ditë njerëzit me diabet dhe çrregullime të rënda në sistemin e tretjes.


Hollim dhe të përdorin një shumëllojshmëri të pijeve dhe mixes me kumbulla të thara. Ju tregoj për disa prej këtyre recetave dietë.

Recetë 1
Për të përgatitur dietë prej nesh duhet përbërësit e mëposhtme: 300 gram kumbulla të thara, 50 g të buckthorn leh, 16 litra ujë, 100 gram rrit hips (mund të zëvendësojnë 250 ml shurup përfunduar). Leh buckthorn dhe kumbulla të thara të derdh ujë, kuzhinier për ngrohje të ulët për 25 minuta, pastaj shtoni u rrit dhe vlim një tjetër 45 minuta. Rezulton supë duhet të hiqen në një vend të ngrohtë gjatë natës, pastaj thahet dhe hiqni kapakun nën frigorifer. Merrni mbrëmje përditshme për një gjysmë gotë.


Recetë 2
Bëni përzierje të shkëlqyer ushqyese për humbje të sigurt peshe me mjaltë dhe fruta të thata. Përbërësit e nevojshme: 400 gram kumbulla të thara, kajsi të thata 100 gram, 100 gram rrush të thatë, 100 g hips ose shurup fiqsh 200 gram, 50 gram Senna pluhur barishte. Të gjitha komponentët e mish i grirë dhe përzierje tërësisht me mjaltë. Përzierje duhet të vendoset në një pjatë xhami dhe për të mbajtur në një vend të freskët. Kjo vitaminë dhe përzierje ushqimore të përkryer zëvendësojë ëmbëlsirat e zakonshme. Hani 1 lugë mëngjes dhe në mbrëmje.

Recetë 3

Kjo përzierje mund të përgatitet duke përdorur përbërësit e tjerë. Ju do të duhet 400 gram kumbulla të thara, kajsi të thata 400 g, 200 g mjaltë të lëngshme, Senna një paketë. Të gjithë përbërësit duhet të grij dhe duke mbushur me mjaltë, përzierje mirë. Kjo njëjta përzierje duhet të ruhen në një vend të freskët. Merrni mbrëmje dhe 1 lugë çdo