Një mënyrë efektive për të humbur peshë dietë bollgur


Pesha e tepërt sjell probleme për shumë njerëz. Dhe problemi nuk është vetëm se xhinse tuaj të preferuar janë të vogla dhe të rrufe në veshje nuk duan të konvergojnë. Mbipesha - ajo është një barrë shtesë për të trupit, shkaku i të gjitha problemeve të tij me shëndetin.
Gabim, dietë të sëmurë, mënyrë jetese i ulur, zakone të këqija të çojë në se pesha e trupit fillon të rritet. Të gjithë ata që duan të humbin peshë ofron një shumëllojshmëri të mënyrave dhe metodave, zgjedhja e të cilave duhet të jetë jashtëzakonisht i kujdesshëm dhe të kujdesshëm. Ajo duhet të mbahet mend se rënia e mprehtë në peshë është shumë e dëmshme për trupin dhe të shpejt të humbasin peshë më shpejt kthimit të dyfishojë numrin. Pesha Lose duhet të jetë siç duhet, duke ndjekur rregulla të caktuara dhe në konsultim me mjekët për të parandaluar dëmtimin e trupit. Shpesh njerëzit që janë mbipeshë, përdorni mënyrë efektive për të humbur peshë dietë bollgur që i jep një mundësi për të marrë rezultate të mira.Dietë Bollgur është shumë efektive dhe në të njëjtën kohë të thjeshtë, kështu që nuk ka nevojë vidyazyka drastike në shumë produkte, nuk është e vështirë edhe në njerëz që kanë dieta të tjera janë dhënë me vështirësi të mëdha. Kjo është një mënyrë efektive për të humbur peshë është përdorur nga shumë dhe rezultati është mbresëlënës. Bollgur mono-dietë - një sistem i thjeshtë fuqi pa asnjë kufizim në dietë.

Duhet të theksohet se përveç humbje peshe, dietë bollgur gjithashtu kontribuon në përtëritje e organizmit, normalizimin e të gjitha sistemeve të saj. Mund të përdoret në këtë mono-diete per parandalimin e sëmundjeve të ndryshme të traktit gastrointestinal (ulcerat, infeksionet ushqimore, gastrit dhe tjera). Përdorni kjo mund të jetë një mënyrë efektive do të thotë njerëzit e të gjitha moshave.

Thekon tërshërë më mirë të mos marrin ushqim të shpejtë, gatuaj qull mund të jetë në ujë dhe qumësht. Nëse ju zgjidhni thekon gatim të shpejtë, nuk gatuaj ato, vetëm derdh ujë të valë dhe le të bymehet. Në rrëmujën që rezulton mund të shtohet sipas dëshirës - fruta të thata, të ulët-yndyrë kos, djathë, arra dhe fara, fruta, mjaltë.
Si një opsion - bollgur mund të derdh kos dhe të lënë gjatë natës në frigorifer. Merrni një shije e gjellë origjinal. Sezonin me mjaltë, arra.

Çfarë duhet të përjashtohen nga dieta:

- Kur përdorni dietë duhet të kufizojnë përdorimin e produkteve të miellit. Bukë me sukses mund të zëvendësojë bukë, të bëra nga drithërat e ndryshme. Ëmbëlsira, pasta dhe kryevepra të tjera të artit kuzhinës në të gjithë më mirë, por në qoftë se ju vetëm vidyazykatysya prej tyre ju nuk mund të, atëherë pjesë gradualisht më të ulët, të përpiqet të hajë bukë në mëngjes, ushqim i veçantë, me kalimin e kohës, krejtësisht eliminuar ëmbël nga menuja juaj. Ju mund të hani biskota bollgur, të pijshëm atë me qumësht ose çaj.
- Padëshiruar: skuqur, yndyror, i kripur dhe me aromë ushqime shumë. Jo vetëm gjatë përdorimit të dietën tërshërë, por më vonë të heqë dorë nga ushqimi të shpejtë të ushqimit, ushqim të konservuar dhe ushqime të lartë në ngjyra, shije, preservatives.

- Hani fruta: mollë, manaferrat, kumbullat, frutave agrume, me përjashtim të banane, pjepër, mango.
- Më të mirë për të ngrënë perime të papërpunuara, për një periudhë prej patateve duke përdorur dietë bollgur duhet vidyazykatysya ose në mënyrë të konsiderueshme të kufizojnë konsumin e saj.
- Masat duhet të jetë ujë të pastër, çaj jeshil, lëng, dhe nuk rekomandohet për pije të gazuara të buta.

Dietë Bollgur për periudhën prej 7 deri në 10 ditë. Bollgur gatuar duhet të marrë një vakt të veçantë, tri herë në ditë. Ushqime të tjera mund të hahet, jo më herët se pas 15 orë pas administrimit të bollgur. Për 5 orë për të fjetur nuk ka asgjë që ju nuk mund të, ju mund të pini ujë apo çaj jeshil. Për të përmirësuar efektin e ushtrimit rekomanduar - gjimnastikë, vrapim, not, gjimnastikë në mëngjes.


Kjo është një mënyrë efektive për të humbur peshë do të hale 3 deri në 5 kg në javë, pa shumë punë. Gjatë kësaj dietë nuk është ndjerë pothuajse uri, pavarësisht disa kufizimeve. Përdorimi dietë mund të jetë një herë në vit.
Kjo shpjegohet me dietë ndikimi bollgur është mjaft e thjeshtë - bollgur, e përdorur në sasi të vogla, dhe shuan urinë, dhe duke u spastruar kalori, i jep trupit gjithë energjinë që i duhet, karbohidratet komplekse të menaxhueshme. Në bollgur përmban një sasi të madhe të fibrave që promovon sekretim e toksinave dhe substancave të tjera të dëmshme dhe luftën kundër yndyrë, niseshte, rivendosjen zorrët shqetësuar, një proteine ​​e nevojshme për normalizimin e metabolizmit. Të përfshira në drithëra dhe vitaminë B dhe A, carotene, aminoacidet, fosfor, mangan, hekur, fluorit, jod dhe të tjerët.


Para se të përdorni dietë bollgur nevojë për të kryer një lloj i pastrimin e trupit, duke përdorur buding gatuar posaçërisht oriz. Për përgatitjen e saj duhet të marrë oriz (4 lugë të plota), pije atë dhe të mbushur me ujë të ftohtë (jo më shumë se 1 litër.). Vendos oriz në ujë gjatë natës. Në mëngjes ju duhet të gatuaj në të njëjtin ujë. Të sjellë një çiban dhe zierje përballojë 1 orë. Produkti përfunduar ngjan një pelte që ju doni të qetësoheni dhe të pijë. Pasi buding dehur asgjë nuk mund të hani dhe pini për 5 orë. Pas kësaj kohe ju mund të filloni të hahet në përputhje me dietën tërshërë. Kjo do të thotë për humbje peshe dhe pastrim të trupit mund të përdoret rregullisht si ditën e agjërimit.


Para se të aplikoni dietë bollgur duhet të jetë i sigurt që të konsultoheni me dietist, gastroenterologist apo mjek. Në disa raste, kjo dietë nuk mund të rekomandohet një tendencë për kapsllëk që mund të lindin nga përdorimi i ushqimit monoton. Në këtë rast, përparësi duhet t'i jepet metodat e tjera të humbjes së peshës, duke rënë dakord me mjekun e tyre. Kujdesuni për shëndetin tuaj, të bëjë atë siç duhet dhe në mënyrë të sigurtë!