Një mënyrë efektive për të humbur peshë dietë frutash


Lufta kundër obezitetit - kjo është goxha e vështirë, shterur punën tonë. Ne saktë përdorim termin "mundje", sepse lufta në depozitat yndyrë në trupin tonë nganjëherë e pamëshirshme, e vështirë, me sukseset dhe humbje. Përkundër faktit se mënyra për të luftuar trashje sot ka shumë, shumica e tyre dallohen nga radikalizmit të saj, përfshirjen serioze të burimeve të brendshme mobilizimi forcën mendore dhe fizike. Në lidhje me këtë pikë shumë të rëndësishme, është fakti se çdo dietë, pavarësisht nga të gjitha kufizimet do të mbajë një pakten disa emocione pozitive. Ndoshta më e këndshme, të shijshme dhe të shëndetshme mund të konsiderohet si një mënyrë efektive për të humbur peshë dietë frutash.


Kjo është një mënyrë e madhe për të hequr qafe e peshë të tepërt, plus që dietë fruta është jashtëzakonisht e dobishme për organizmin, sepse frut përmban shumë vitamina, antioksidantë, fibra, minerale. Një mënyrë efektive për të humbur peshë, të bazuar në një dietë frutash në natyrë konsiston në fruta të përditshme të hahet dhe në asnjë formë e tyre - kujdestar, e thatë dhe natyrisht të freskëta. Megjithatë, një mënyrë efektive dhe të lehtë për të humbur peshë dietë frutash ka disa rregulla bazë që duhet të ndiqen. Kështu, rregullat kryesore të dietë fruta:


1. Gjithkush është i vetëdijshëm për atë që mund të konsiderohen si produkte të ndaluara për figurat tona, që do të thotë, para së gjithash ushqime të lartë në kalorive. Çdo herë në dietë frutash, kur ne duam të hamë diçka nga kjo listë, është e nevojshme për të zëvendësuar produkt të dëmshme për çdo fruta ose fruta pjatë, i cili do të përmbajë në mënyrë të konsiderueshme më pak kalori. Dietë frutash lejon mjaft të mirë për të diversifikuar dietën tuaj, në qoftë se ju doni të ëmbël, ju mund të hani fruta pelte, nëse mriyetsya i ngrirë, duhet të zëvendësojë atë me copa të frutave të ngrira. Në vend të kësaj sallatë me majonezë duhet të hani një sallatë të lehta të frutave, etj


2. rostiçeri - armiku №1 për figurat tona. Megjithatë, mënyra më efektive për të humbur peshë nuk është aq mizore: Fruta dietë ndalon herë pas here kafshoj, por në një uyazyka të gjitha snacks përbërë nga fruta. Kjo do të ndihmojë të përballen me zhvillim ndjenjë të fortë të urisë dhe për të mbajtur ushqimin kryesor. Nëse një person i cili kërkon për të humbur peshë di një zakon të snacking, ajo duhet të jetë gjithmonë në dorë për të mbajtur ndonjë gjë nga "të dobishme", të tilla si mollë, kumbulla të thara, kajsi, etj Ajo do të vënë hapin e duhur në shtëpi në tryezë një pjatë të madhe me një shumëllojshmëri të frutave, ku ju mund të përfitojë gjithmonë diçka të shijshme dhe të padëmshme.


3. Një nga pikat kryesore të dietë frutash - nuk ka ushqim të shpejtë. Kjo sigurisht vidyazykatysya nga ndonjë sanduiçe, krisur, patate të skuqura, etj Ju duhet të zëvendësojë të gjitha frutat. Është vënë re se në qoftë se ju ndiqni këtë rregull, atëherë rreth një muaj prodhuar asnjë zakon të dobishme të sanduiçe snacking dhe hani fruta.
Në lidhje me të njëjtën dietë frutash, ato janë të shumta. Disa dieta të sigurojë një tranzicion të plotë të frutave dhe refuzimin e gjëra të tjera, të tjera dietë më të kërkuar. Efekti i gjithë dietë frutash është mjaft e rëndësishme, kështu që ju mund të zgjidhni në tuaj. Konsideroni disa lloje të dietat frutave si një shembull.


1. dietë frutash. 1 rekomandohet një herë në muaj, kjo është vetëm për përdorimin e frutave dhe zgjat 3 ditë.
Në mëngjesin e parë ditën përbëhet nga çdo fruta dhe një gotë me lëng frutash të freskëta. Në sallatë frutash drekë. Në sallatë darkë dhe një gotë me lëng.
Në ditën e dytë për mëngjes ha shumë fruta, ju mund të pini një gotë me ujë të pastër. Në drekë - ujë dhe sallatë frutash. Për darkë, menu mund të ndryshojnë perime të ziera dhe të hani çdo fryt.
Ditën e tretë që ju mund të hani ndonjë fruta shumë, pini një gotë me lëng. Në sallatë frutash drekë dhe ujë. Darka - supë perimesh.

Mos abuzojnë këtë dietë, vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet atyre që kanë probleme me traktin gastrointestinal. Ju nuk mund të ndjekin këtë dietë për një ulçerë, hyperacidity.

2. më të popullarizuara të të gjitha dietë frutash është mollë. Kjo metodë e humbjes së peshës kohë të mjaftueshme, por sjell rezultate shumë të mira të cilat i kanë parë shumë gra. Thelbi i dietë është kjo: në javën e parë të mollë mëngjes është zëvendësuar, që është, në vend të çdo vakt në mëngjes duhet të kenë vetëm këto fruta. Mollë mëtejshme zëvendësoi drekë, darkë, dhe vetëm në mes të ditës ju mund të hani supë me perime. Në javën e tretë të dietës do të bëjë vetëm mollë për të pirë çaj me herbs, duke shtuar pak mjaltë. Në fund të këtij muaji dietë gradualisht të kthehen në dietën e tyre të mëparshme, edhe për të përdorur vetëm mollë për mëngjes. Kështu, kohëzgjatja e përgjithshme të dietë është 15 muaj.


3. Cheese dhe dietë fruta. Nice dhe tolerohet mirë nga trupi ndikon në formë. Kohëzgjatja e saj - 1 javë. Mëngjesi: çaj unsweetened, pas 3 orë e djathë të ulët yndyrë (200 g), edhe pas 03:00 frutave (200 gram), ende 3 orë - yndyrë kos (200 g) Së fundi, fundit vakt - fruta (200 g). Gjatë ditës duhet të pini jo më shumë se 15 litra.

Para se të përpiqet për të humbur peshë me një dietë e frutave, do të ishte që të konsultoheni me mjekun tuaj në lidhje me zgjedhjen e frutave të caktuara për dietë. Çdo fruta mund të ketë contraindications për përdorimin e tyre në sasi të mëdha. Përveç kësaj, ka një mënyrë për të përcaktuar se cila fruta është përdorur më mirë kur dietë për llojin e lëkurës. Kështu, për llojin e lëkurës me vaj të mirë fruta përshtatshme kosi, të gjelbër ose të verdhë. Për zgjedhje të thatë më të mirë, e ëmbël, e kuqe. Lëkura normale percepton ndonjë fryt. Për dietë frutash është më e mira për të zgjedhur verës.