Përdorimi i alga deti hollim


Leshterikët - një produkt të pazakontë. Shfaqja e saj në tryezat e shoqëruar nga shumë pyetje të tilla si, por e vërtetë se lakër në rritje në shtratin e detit, dhe nëse me të vërtetë të dobishme? Por nën këtë emër qëndron vetëm alga thjeshtë Laminaria, në favor të cilit ne e dimë për mjaft kohë. Një përdorim i përbashkët i alga deti për humbje peshe dhe për rimëkëmbjen e të gjithë organizmit.
Përfitimet e alga deti
Siç është e zakonshme alga leshterik, ajo pak na kujton lakër. Ashtu si të gjithë të rritet algave në shtratin e detit. Kjo ndodh kryesisht në detet e latitudes veriore. Ne ishim laminaria sjellë nga Lindja e Largët, edhe pse nganjëherë ju mund të lakër nga Kina dhe Japonia.Leshterikët ka marrë kërkesë të tillë të gjerë, jo vetëm nga shije, por edhe për shkak të pronave të saj të dobishme. Sigurisht, është e nevojshme për shije nuk është për të gjithë, por ende tifozët mjaftueshme leshterik. Alga deti është e pasur me jod, mangan, kobalt, bromine, azoti, hekuri, ajo përfshin shumë amino acidet esenciale të njeriut dhe përmban pothuajse të gjitha vitaminat ekzistuese. Me vlerë të veçantë janë B12 vitamina dhe D. përmbajtje të ulët kalori në 100 gram përmban vetëm 6 kalori, bërë lakër produkt ideale për humbje peshe. Që nga kohët e lashta, leshterik përdoret si një mjet parandalues ​​kundër beriberi dhe sëmundjeve të tjera detare. "


Përfitimet e alga deti hollim
Përdorimi i leshterik ofron efekte të përgjithshme shëndetësore në trup. Së pari stabilizon procesin e tretjes që ndikon në metabolizmin. Pra, është e qartë se të gjithë këtë efekt pozitiv në humbje peshe. Në sajë të një efekt të butë laksativ alga deti ndihmon të shpëtoj trupin e materialeve të riciklueshme. Gjithashtu, leshterik është një tonik i mrekullueshëm. Përdorimi i saj i rregullt rrit aktivitetin, i jep energji dhe energji dhe stimulon aktivitetin e trurit.


Tani leshterik përfaqësuar në dyqanet tona në një formë të thatë, të freskët dhe të konservuar. Në qoftë se ne jemi në dispozicionin tuaj vetëm alga konservuar, atëherë japë përparësi për prodhuesit vendas, dhe me lakër pluhur është më e mirë për të zgjedhur një producent i të cilit është Kina apo Japonia.

Hollim leshterik duhet të përdoret si një mjet parandalues, i cili siguron pastrimin multi-trupit dhe stabilizimin e procesit të tretjes. Dhe ju mund të thjesht të përpiqet për të shkuar në një dietë, e cila është e bazuar në përdorimin e alga deti.


Për qëllime parandaluese lakër është më e mirë për të përdorur pluhur. Çdo ditë, në 50 ml të ftohtë të ziera holluar me ujë 1 tbsp pluhur alga deti. Merrni në një stomak bosh 3 herë në ditë, 2 lugë

Përdorimi i leshterik si çdo produkte të tjera, ka disa contraindications. Nga përdorimi i alga deti vlerë vidyazykatysya gratë shtatzëna, personat me sëmundje të veshkave, sëmundje kronike të traktit gastrointestinal, ata që janë nephrosis, nefrit apo alergji. Para se të përdorni lakër sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj.


Ushqimi alga deti hollim
Përfitimet leshterik humbje peshe është se përdorimi i saj ul oreksin. Kur hyn në stomak, ajo thith të gjitha të lëngshme e dhe mbush volumin e stomakut, kështu që personi merr një sinjal të ngopje. Ajo rezulton se ne nayidayemosya, duke marrë numrin minimal të kalorive që në mënyrë të pashmangshme të çojnë në humbje peshe.

Leshterikët mund të përdoret për mono-dietë. Një version i një dietë të tillë përfshin të hahet holluar me ujë leshterik pluhur për katër ditë. Megjithatë, kjo metodë humbje peshe është shumë komplekse dhe mund të jetë një stres i vërtetë për trupin. Është më mirë për të provoni një mënyrë tjetër e lakër për humbje peshe, shumë i butë. Pluhur Lakra holluar në ujë dhe të lënë gjatë natës. Ditën tjetër, ne të shtoni për përzierje pak kripë dhe vlim në zjarr. Mjet që rezulton do të formojnë bazën e ushqimit për 10 ditë. Në ditën hani 250 gram leshterik. Në të njëjtën kohë, ajo është e rekomanduar për të ngrënë me vezë të ziera, mish i zier, perime zier. Gjatë gjithë dietë ju mund të pini çaj pa sheqer dhe ujë mineral. Vlen të përmendet se mishi nuk duhet të abuzojnë, dhe të përpiqen për të përdorur jo më shumë se 200 metra, përndryshe ju nuk mund të arrijë rezultatet e dëshiruara.