Zemrat e grave pas hollim trupin


Kur të humbur peshë trupi humbet bustit të parë në vëllim dhe bëhet më pak elastike dhe të lartë. Për të ndihmuar lëkurën tuaj të mbijetuar transformimin aftë për të maskë hydrating bazuar në përbërësit natyral. Për shembull, me vajra esenciale e trëndafilit. Mbretëresha vaj lule të përkryer rikthen dhe moisturizes veshje e guaskës. Përgatitja maskë është e thjeshtë: 30 ml pak ngrohur në një vaj bajame me avull dush të shtoni 5-7 pika të naftës u rrit. Opsioni tjetër mjet: vaj bajame të përzier me 100 ml mjaltë të lëngshme, të aplikojnë në gjoksin dhe dekoltin dhe të lënë për 20 minuta. Të ndihmojë për të përballuar me shënon shtrirje herbs, të marrë 1 tbsp lë grimcuar e nenexhik të freskëta dhe balsam limon, përzierje me pak ujë mineral dhe të aplikojnë slurry për 15-20 minuta. Clean pigmentim padëshiruar limon në gjendje, për 1-2 minuta për të bashkëngjitni disa segmente qafën, atëherë të jetë i sigurt për pije eshtrat e lëng dhe aplikoni ndonjë moisturizer. Zemrat e grave pas hollim trupit është subjekt tonë të nenit sot.


Durim
Për fat të keq, plotësisht të përshtaten me formën e forcave zemrat femra vetëm kirurgji plastike, por një ushtrim pak janë në gjendje të marr atë. Për shembull, një të thjeshtë push-ups në dysheme ose rrokje hollimit të gjerë të armëve të me shtangë dore. E gjithë kjo është e lehtë për të kryer në shtëpi. Për marr edukate nuk është pesha shumë të rënda: 1-2 kg. Ushtrimi bëni 15 herë, një seri prej 2-3 qasjeve.

Ushqim
Lëkurës ton dhe elasticitet produktet e kthimit që përmirësojnë qarkullimin e gjakut. Për shembull, arra, dhe të gjitha që është e pasur me vitamina B përfshijnë në dietën tuaj, si produktet e qumështit, tofu dhe vaj flaxseed. Ky i fundit, që ra fjala, është një kampion i vërtetë në përmbajtjen e estrogjene bimore, të cilat janë shumë të rëndësishme për shëndetin e gjirit. Përfshirja e një vetë-masazh përditshme, programi Wellness. Kur ju fshij atë, nuk e zgjas lëkurën tashmë delikate dhe butësisht masazh në mocionet rrethore. Grenzë bel - ëndrra e çdo vajzë. Por edhe 1-2 kg këtë fushë nuk janë aq shpejt sa ne do të dëshironim. Dhe të gjithë për shkak se nuk është një rezervë natyrore e yndyrë - në rastin e shtatzënisë. Por ae dini që ju mund të bëni bel hollë vetëm dëbimin e lëngjeve të tepërta? Merrni 200-300 gram balta, vihet në një rrip, anët dhe mbrapa, film ushqim top përfundojë zakonshëm dhe diçka të ngrohtë. Tonet e shkëlqyer e lëkurës dhe kontribuon në shkatërrimin e stoqeve në anët e maskë butë maja: 1 lugë gjelle maja e thatë, përzierje 100 ml krem, 1 lugë gjelle mjaltë dhe vajra esenciale të barbarozë dhe lulemine.


Gjithkush e di se për të hequr bark të sheshtë dhe të arrijnë premtuar ndihmë lehtësim të gjitha llojet e gjarpërues dhe heqjen e shasi. Por jo të gjithë e di se gjëja më e rëndësishme në këtë rast - numër. Kryejnë ushtrimin 30-50 herë në ditë, duke filluar nga të paktën 10 dhe gradualisht duke rritur numrin e tyre. Për datën shfaqet folds në stomak, hani pjesshëm - ashtu siç bëri gjatë trupin hollim. Pastaj ju lënë mundësi mbipeshë të kthehen dhe të fituar një terren. Kjo zonë është e modeluar mirë brendshme korrigjuese. Por mos harroni: kjo mund të kryejë jo më shumë se 6-7 orë në ditë - më e keqe për qarkullim.


Në duart e bukur femra meshkuj paguajnë asnjë më pak vëmendje se bustit. Për të arritur humbje peshe pas ideale e tyre e trupit kozmetikë linjë nuk mund të - palestër e nevojshme! Por pak të forcojë e lëkurës nën pushtetin dhe maska. Hekura karrota të freskëta, përzierje me 3 tbsp 1 lugë gjelle vaj ulliri salcë kosi, të aplikojnë për 30-40 minuta. Edhe më e thjeshtë maskë me banane: 1-2 kile fruta pjekur në qull me miell misri, Përhapjen në duar për 15 minuta. Triceps Area meritave takon problemit. Pothuajse çdo grua të dytë beson se asaj i tij i hollë i dobët. Nëse ju jeni gjithashtu në mesin e tyre - nuk e bëjnë trajnimin lënë pas dore forcë. Shtypja e punës me pesha në palestër dhe, kickboxing, not përkryer të forcuar muskujt e sup brez dhe ndihmë kapur lëkurën këtë fushë.


Ushqim
Çdo dietë të veçantë për pjesë të ndryshme të trupit nuk ekziston. Por ushqime të pasura me vitaminë A, - kajsi, pjeshkë, bizele, do të jenë të dobishme për lëkurën në përgjithësi, dhe kështu të lëkurës në veçanti. Ndiqni sjellje, mbani drejt shpinën, mos rri shtrembër, offsets sup duke ecur mbrapa. Detyruar muskujt për të punuar në këtë zonë, duke ju forcon furnizimin e saj të gjakut. Asnjë grua celulitin lumtur në kofshë dhe "pika e pestë". Por të hequr qafe unaesthetic "lëvozhgë portokalli" fuqinë e secilës grua e re! Para se të vendosni një maskë, mirë "polonisht" Shtrirja. Një zgjidhje e shkëlqyer në shtëpi për këtë - Ground kafe me krem ​​ose në formë të pastër. Kafe përmban një përzierje të mineraleve, vitaminave dhe vaj të vlefshme që e bëjnë lëkurën më të zhdërvjellët. Pastaj përzierje balte 200g rozë me 3 lugë. l. kanellë dhe shtoni 5-7 pika vaj esencial e portokalli apo grejpfrut. Këto përbërës kanë shkëlqyer drenyruyuschym pronë që rrjedhin lëngshme tepërt. Të njëjtin efekt është çokollatë ambalazhi 200 gram pluhur kakao, holluar me ujë për një krem ​​të trashë, të vënë në një orë e gjysmë në kasetë dhe të mbyllë. Squats, lunges, kullimit dhe ndërtimin e këmbë - dhe në disa javë të ushtrimit të rregullt ju do të shihni rezultatin! Nuk është rastësi që Madonna fillon ditën e tij me 250 ulem-ups. Për të përmirësuar metabolizmin dhe për të ndihmuar kozmetike dhe palestër për të përballuar me celulitin, pini 15.2 litra pijshëm ende ujë në ditë.