Shqyrtime efekt hollim Ginger e rrënjë xhenxhefilPërshëndetje i dashur lexues! Unë jam i sigurt se shumë prej jush janë takuar në internet advertising një mënyrë e madhe për humbjen e peshës, me ndihmën e rrënjë xhenxhefil. Por në realitet gjërat? Në të vërtetë Ginger - një mënyrë e mrekullueshme për të humbur peshë apo është vetëm një fushatë PR?
Në artikullin e sotëm unë nuk vendosi vetëm për të mbledhur informacion në lidhje me përfitimet e gjallëri për humbje peshe, por edhe për të ofruar disa shqyrtimet e njerëzve të cilët përdoren rrënjë për të praktikuar.


Ginger hollim: çfarë thonë shkencëtarët?


Me shije të mprehtë dhe aroma aromë e xhenxhefil kulturës orientale të quajtur "root zjarrtë." Në mjekësi është përdorur si një agjent i ngrohjes, si dhe për trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të shumta. Por mund të "zjarr Ginger" për të djegur peshë të tepërt?


Nëse keni lexuar artikullin në lidhje me pronat e dobishme e xhenxhefil, mbani mend se njëra prej tyre është që të përshpejtojë metabolizmin. Nuk është nxitimi hynherolu shkak - një substancë përgjegjës për rrënjë zhguchest xhenxhefil.
Rritja e metabolizmin çon në rritjen e kostove të energjisë që mund të gjeneruar përfshirë nga depot yndyrë. Kjo është një pronë e nutritionists dhe të imponojë shpresë të madhe.Aktualisht gjerësisht në dijeni të dy studimeve të kryera për të përcaktuar efektivitetin e gjallëri për humbje peshe.

Mbajtur për herë të parë shkencëtarët daneze. Qëllimi i eksperimentit ishte për të përcaktuar efektin e erëza (një nga të cilat ishte xhenxhefil) oreksit.
Nuk ka efekt të rëndësishëm u gjet, por shkencëtarët ende nuk pohojnë se rezultatet e pasqyrojnë realitetin. Megjithatë, ai vuri pak erëz!
Studimi i dytë, hulumtuesit australian i kryer mbi minjtë. Si rezultat i kësaj, përvoja është vërejtur rritje të konsumit të oksigjenit nga minjtë, të cilat janë dhënë gjallëri e ushqimit. Kjo u provua zyrtarisht nga shkencëtarët e pronës "rrënjë të zjarrtë" të rritur metabolizmin. Pronat analoge janë përgatitje speciale - termohenetiki përdorur për djegien yndyrë.

Ajo rezulton se mjekësia konvencionale nuk është konfirmuar për momentin efektin e gjallëri për humbje peshe (por të mirat e xhenxhefil për ftohjet konfirmuar zyrtarisht), por nuk e mohoi. Çfarë thonë njerëzit e zakonshëm?


Ginger hollim: komente e atyre që u përpoqën.

Para se të shkruar këtë artikull, kam kaluar shumë kohë në forume dedikuar për humbje peshe. "Ginger temë" popullor kudo, pa përjashtim! Unë vendosa se do të ishte mjaft e përshtatshme për të vendosur një citon disa në artikullin e tij.

Ja se çfarë ju thoni mik. Kur lindja për herë të dytë, vendosi të marrë çaj xhenxhefil-hudhër. Brenda gjashtë muajve, çdo ditë brewed dhe piu. Ajo lindi në janar, dhe në fund të pranverës miqtë e mi nuk mund të shohin. 42 podribnyuvav im gradualisht të 36-të. Dhe tani fqinj pesëmbëdhjetë im, tërheq më gjëra nga veshjet tuaja. Kjo është e vërtetë. Sinqerisht, në fillim nuk shpresuar për këtë pije. Por durimi im e ka bërë punën e saj. Unë ju këshilloj në 100%. Vetëm një gjë. Fort nuk e mbush barkun tuaj, atëherë çdo gjë do të kthehet. Fat i mirë !!!

Ginger hollim përdorur si çaj. Në tre javë. Si rezultat i kësaj, ka rënë më shumë se 6 kg.

Zakonisht pini gjatë natës, pasi të hahet. Në fundjavë, shpesh të gjithë ditën ulur në çaj. Ndonjëherë në mëngjes për të bërë atë të krijoj në një termos për të punuar.
Unë mbles me çaj xhenxhefil të pijshëm të rinjve, duket si prapa - Pioneer, dhe para ende pensionisti, 59 vjeç e saj.
Unë gjithashtu reduktuar oreksin e xhenxhefil, dhe kur ajo fillon të ngrohtë, unë menjëherë të imagjinohet se si kalorive mia "shkrihen". Pidmicheno vërtetë se efekti është vetëm kur kontrolli dietën tuaj.

Unë brewed xhenxhefil të gjithë dimrit dhe pa të marrë ftohjet sëmurë. Në efektin e dietë nuk dinte asgjë, kështu që unë mendova se i hollë ndryshe. Dhe pastaj qenë lexuar komente në lidhje me efektin pohudytelnom dhe tani pi posaçërisht për këtë qëllim. Aq i hollë, pak - vetëm 3 kg për 3 muaj, por ende.
Humbni peshë duke përdorur kokën! Jo në natyrën e produktit, gobbling ju të humbni peshë një herë dhe për të gjithë!

Nëse ju mendoni se unë në mënyrë specifike vendosur reagime negative, kjo është e gabuar - jo vetëm e gjeti (ndoshta e keqe në kërkim). Unë nuk jam person i interesuar

Nga rruga, nëse ju jeni të interesuar për të lexuar më shumë komente në lidhje me efektin e rrënjë xhenxhefil për humbje peshe, unë ju këshilloj që të vizitoni forum SAY7 këtu është adresa e tij:
http://forum.say7.info/topic25230.html
Ka një debat të gjallë në këtë temë, ka shumë këshilla dhe ide interesante.
Në përgjithësi, unë kam përshtypjen se xhenxhefil është me të vërtetë efektiv për humbje peshe kur përdoret në kombinim.
Kështu, në lidhje me recetat, unë konkretisht nuk shkruani ato në këtë artikull. Së shpejti do ta ndajë artikull, i cili do të mblidhen recetave të ndryshme me xhenxhefil. Sigurisht, do të ketë një dietë receta dhënë vendin që i takon.

Sot çdo gjë.