Kalorive në humbje peshe dhe të Drejtat e dietë


Tre zare rafinuar përmban rreth sa më shumë sheqer dhe kalori, si në Big Apple. Por në qoftë se ju merrni shkarkimin dietë është duke ngrënë 10 mollë gjatë ditës, ju mund të humbni rreth një paund. Dhe 30 copë efekt të rafinuar do të jetë e kundërta. Cili është roli i humbjes së peshës dhe kalorive në dietën e njeriut?
Sepse kalorive mollë në dietat janë ndër më të rënda. Për të hequr ato nga fruta, trupi do të duhet të punojnë. Së pari, grykë, ndër të tjera, përtypni fruta - punën e madhe për muskujt nofulla që kërkon shpenzime të konsiderueshme të energjisë. (Edhe Nutritionists rekomandojmë që të humbasin peshë rregullisht bëj asgjë si mollë ose karrota -. Për shkak të këtij viti ju mund të humbasin të paktën 1 kg) kalori edhe më shumë shpenzohen në mollë tretje përmbajnë pektin dhe trudnousvoyaemuyu fibër (sidomos një shumë prej tij në lëkurë) . Fibrave të mbajë sheqer, parandalimin enzimat e tretjes ndarë molekulat e saj të glukozës dhe fruktoza. Por në qoftë se ajo ende ndodh, ngadalësojnë përthithjen e tyre.Me pak fjalë, Apple luftuar reziston tretje. Në tejkalimin e organit të tillë rezistencës shpenzon rreth gjysmën e kalorive që pret të marrë nga fruta. Përveç kësaj, fruta përmban vitamina dhe minerale që ndihmojnë kalorive djegur trupin. Një rafinuar këto substanca atje, kështu nutritionists gjeni të lehtë jo vetëm kalori, por bosh, thithjen e tyre nga trupi konsumon pothuajse asnjë energji. Kështu, vlera reale e energjisë të tillë ushqimor është shumë më e lartë se sa thuhet. Nga produktet përfshijnë tillë sode superpolozhytelnoy kalori, çaji me sheqer, verë, karamele pambuku, ëmbëlsira dhe karamele.


Por limon, bli, grejpfrut dhe agrume të tjera të thartë, kivi unsweetened, domate, tranguj, kungull i njomë, majdanoz, dhe desserts të ngrira me fruta dhe manaferrat kanë kalori negative. Jo vetëm që ata kanë shumë të rëndë për të tretet fije dietetike dhe substancave për dieta të promovuar humbje peshe. Për nxjerrjen e kalorive nga të njëjtën luleshtrydhet ftohtë, sistemi i tretjes duhet të bëhet një sobë - ngrohur të manave temperaturën e trupit. Kur ju të kthehet në kazan, tregues konsumin e energjisë në pult tjerrje si i çmendur. Trupi i njeriut përdor më pak energji që duhet të sjellin ushqim për temperaturën e dëshiruar. Nëse ju doni të reduktuar futje kalori - hani atë ftohtë. Pirë çaj në një evropian, jo të nxehtë dhe të ftohtë përsëri. Kube akulli në një gotë me 20% kalori zvogëluar pije. Ujë mineral me akull - produkt perfekt për humbjen e peshës: vet ajo nuk ka kalori, kështu që trupi menjëherë shkon negative, duke u përpjekur të ngrohtë ujë. Përdoreni këtë efekt!


Personi mesatar ha 45 vjeçare shijshme evropiane kg: 45% prej tyre - sheqer në formën e tij të pastër, pjesa tjetër - ëmbëlsira, biskota dhe candies. Dhe pavarësisht nga fakti se nutritionists shkalla e miratuar - 36 kg të karbohidrateve në vit! Nëse ju nuk mund ta bëjë pa sheqer, të paktën ta zëvendësojë atë me parafinuar kafe: ajo është një fibër perime që parandalojnë thithjen e kalorive dhe vitaminave dhe mineraleve, të stimulojë ato djegur.

Studiuesit zbuluan se ata që konsumojnë të paktën 1 gram kalcium në ditë, më pak të ngjarë të vuajnë nga obeziteti. Kjo pranishëm vlefshme makro në djathë, produktet e qumështit, arra (sidomos bajame dhe susam), bishtajore, brokoli dhe perimet me gjethe jeshile. Mos përzierje yndyrna dhe karbohidratet në një pjatë: kalorive hyrëse në përbërjen e tyre kanë një tipar të pakëndshme e rritjes asimilimin e njëri-tjetrit, duke rritur vlerën e energjisë ngrënë. Jo Vajra kostum bukë e bardhë apo biskota, nuk e vënë atë në qull dhe pure patate. Takim në një nga energjia kryesore pjatë kthehet në një katastrofë për figurën. Piqem patate në furrë ose vlim, spërkat me herbs dhe pour salcë e kos ose pa yndyrë djathë dhe lëng limoni. Dhe të heqë dorë ëmbëlsira me krem ​​gjalpi! Ëmbëlsi nuk duket aq i mërzitshëm me yndyrë dhe shije yndyrë ndërprerë dhe sheqer të fshehur. Pajtohem se vetë gjalpë ose krem ​​-GOVERNMENTAL 40% nuk ​​hanë shumë, dhe polkorobky rafinuar sheqerit në një ulur, disa do të zotëruar, por nëse ju përzierje me njëri-tjetrin, duke e bërë tortë krem, është e pamundur për të ndaluar. Rezultati - një masë e kalorive pozitive dhe, natyrisht, mbipeshë!


Në brumë nga miell gruri me krunde shtuar dhe vezë shumë acid nikotine normalizes karbohidrate dhe proteina metabolizmin. Personi acid nuk kalon karbohidratet në yndyrë dhe rrit në masë të muskujve. Si rezultat, pothuajse të gjitha të marra kalorive djegur pa lënë gjurmë - por vetëm uyazyka që përdoret për mbushjen e djathë, dhe nuk jam, fara lulekuqe apo arra copëtuar. Fakti që niacin punon vetëm në prani të substancave lipotropic. Kur ka mungesë të acidit do të përfitojnë, sepse metabolizmi nuk është përfshirë. Një pa yndyrë djathë vetëm këto shumë e pasur me amino acidet esenciale, që përmban komponimet. Ate tarts me djathë - dhe nuk mbulohen, por në vend të humbur peshë, për të gjithë vlerën e saj të energjisë shkuan të luftojnë depozitat yndyrë. Pas të gjitha, kjo është se si ajo është!


Arrijnë bilanc negativ të kalorive mund të jo vetëm në tryezë. Numërimin e kalorive sa keni konsumuar dhe sa shpenzimet, dhe sigurohuni që dallimi i tyre ishte zero, por ishte negative. Mos harroni atë ditë një grua për të ruajtur efikasitetin nevojë për 09 kalori per 1 kg. Gjetjet plotë e kalorive që trupi shpenzon në tretje - për këtë sasinë e energjisë që trupi të funksionojë shumohen me 65%. Kjo është minimumi jetik. Pastaj numërimin e kalorive sa janë djegur kur u larguan ose u, sa vazhdoi leximin. Në qoftë se ju të angazhohen në auditimet energjetike nuk duan të, provoni pa ndryshuar dietën, të ushtrojë rregullisht.