Dietë Lakra për humbje peshe efektive


Dëshirojnë të gjetur një trup të bukur dhe të hollë, ne jemi në kërkim të vazhdueshëm të metodave të reja mrekulli, dhe nuk vëreni ato produkte, të cilat janë një mjet i shkëlqyer për humbje peshe. Ne të gjithë e dimë se lakër të përmbajtjes në të të ushqyesve dhe vitaminat përpara të gjitha perime të tjera, kështu që është nganjëherë i quajtur mbretëresha e kopshtit. Dietë Lakra për humbje peshe efektive përfshin përdorimin jo vetëm lakër, por lakër turshi dhe leshterik. Le të flasim rreth asaj se si të përdorin lakër për të humbur peshë.


Alga deti
Në përbërjen kimike alga deti ndryshon në varësi të rritjes. Megjithatë, komponentet themelore të nevojshme për humbje peshe efektive të mbetet e njëjtë. Për shembull, acid alginic. Ju mund të gjeni absolutisht çdo formë e leshterik, por vlera e tij ndryshon nga 11% në 60%. Avantazhi i leshterik është aftësia e tij për të absorbuar dhe për të hequr një substancë të dëmshme, toksina dhe mbeturinave. Prandaj dietë lakër jo vetëm që ndihmon në zvogëlimin e peshës, por edhe në përmirësimin e trupit.


Por kjo nuk është e gjitha e mirë. Për vitamina laminaria përfshijnë mes kampionëve. Vitamina B përmban sa më shumë në maja, dhe provitamin A sa më shumë në portokall, mollë apo qershi, dhe përmbajtja e vitaminës C është e krahasueshme me atë në pineapples, portokall dhe lëpjetë. Fakti se leshterik është e pasur me jod, madje edhe nxënësit e di.

Dietë për humbje peshe në bazë të alga deti
Danae dietë lakër është shumë e thjeshtë, të kënaqshme dhe gjithashtu ndihmon për të reduktuar në mënyrë efektive peshë. Kjo përfshin përdorimin e një ditë në 250 gram alga deti së bashku me mish të ulët-yndyrë, mish pule. Ky mish është e rekomanduar për të ngrënë më shumë se njëqind gram në ditë. Në përputhje të plotë me të gjitha rekomandimeve mund të humbni peshë. Por në këtë rast, disa mund të mendojnë se në qoftë se një mish pak më shumë për të ngrënë, më keq nuk do të. Megjithatë, kjo vetëm mund të përgjigjet: "Çfarë çfarë peshë do të jetë më." Kjo do të thotë që ju duhet të ndiqni një dietë dhe në mënyrë rigoroze të ndjekë të gjitha rregullat.


Mostër dietë menu lakër.
Për mëngjes ju mund të hani sallatë leshterik, domate, tranguj, veshur me vaj. Kjo sallatë të ulët kalori dhe shumë e dobishme. Sallatë me lamynaryey mund të shtoni bizele zlenыy, fasule, karrota, vezë të ziera. Kjo gjellë mund të zëvendësojë një vakt. Një pjatë e shkëlqyer për darkë mund të jetë një sallatë me shtimin e mishit. Darka mund të ri sallatë me perime. Dietë lakër nuk është i rreptë, dhe ajo nuk mund të quhet e uritur sepse leshterik i jep një ndjenjë të ngopjes për një kohë të gjatë, që nuk do të bëjë procesin e dhimbshëm të humbjes së peshës.


Lakër turshi
Kjo lakër e dobishme të dinë çdo gjë. Unë me siguri keni dëgjuar se një gotë lakër turshi mund të përdoret në vend të ndonjë procedure kozmetike. Kjo është e dobishme si për përdorim të jashtëm dhe të brendshëm për të. Dhe të gjithë për shkak se lakër turshi ruan plotësisht të gjitha pronat e dobishme që sigurisht të dobishme për humbje peshe efektive.

Lakër turshi është e pasur me proteina, karbohidratet, vitaminat, dhe përmban minerale të dobishme të tilla si kalcium dhe fosfor. Perdorimi i lakër dobishme në zhvillimin e qelizave. Ajo përmirëson rritjen e tyre dhe parandalon anemi dhe kancerin. Dhe lakër është shumë i dobishëm për mëlçinë dhe sistemin nervor.

Lakra promovon humbje peshe, sepse ajo normalizes zorrët dhe përshpejton procesin e tretjes.

Ushqimi me lakër turshi
Kjo dietë lakër është shumë e thjeshtë dhe ajo zgjat për katër ditë. Ajo është tolerohet shumë lehtë nga trupi, dhe kjo është më e dobishme dietë të bazuar në përdorimin e lakër të freskët, si sasi e ushqyesve në të më shumë. Por një javë të këtij dietë ju mund të humbni vetëm tre kilogramë, por ajo është konsideruar një rezultat shumë të mirë.

Menu lakër dietë:

1 ditë. Mëngjesi përbëhet nga 150 gram djathë 0% yndyrë me herbs, ju mund të hani një copë të vogël bukë gruri. Për drekë, të përgatitur gjellë e mëposhtme: të marrë 100 gram mish derri, 200 g lakër turshi 100 g qese, përzierje përbërësit dhe zierje. Për darkë, hani një sallatë me rrepka katër, 150 gram lakër, rrepkë dhe kastravec 1/2. Si një mbushje ju mund të përdorni të ulët-yndyrë kos.

Dita 2. Në mëngjes hani kos me pak yndyrë dhe djathë dhe 1 tbsp bollgur. Në drekë ne gatuaj supë supë në kube, 200g e lakër dhe 50 ml lëng molle. Për disa minuta deri gatuar shtoni speca copëtuar. Në mbrëmje, hani 150 gram salmon i pjekur në skarë, dhe si një pjatë e dytë duke përdorur 200 lakër.


Dita 3. Mëngjesi ditën e tretë përbëhet nga 150 g pa yndyrë kos. Ju mund të spërkasë fara e saj. Për ëmbëlsirë, hani një portokall. Në kohën drekë hamë skuqur peshk 150 g, dhe të njëjtën lakër turshi. Në mbrëmje, tre pancakes skuqura patate dhe hani ato me sallatë lakër dhe disa pjesë të rrushit.

Dita 4. Mëngjesin e ditës së katërt duke filluar nga buka me krunde, mollë dhe çifte të grimcave 30 gram djathë. Për drekë hani fileto zier viçi me lakër dhe disa feta pineapple. Për darkë, të bëjnë sallatë njëqind gram lakër, derri prerjes 120 m dhe tre domate.


Nga dietë duhet të jetë gradual. Mos menjëherë nxitojnë për bukë dhe pasta të tjera hedhur kilogramë duhet të kthehen. Për herë të parë pas dietë për të ngrënë drithëra me vajra shtuar bimore, fruta dhe perime. Çdo ditë të shtoni në dietën e një produkti.