Dietë të dobishme indian për humbje peshe


Pesha e fituar - një tipik "surprizë e keqe" sezonin vjeshtë. Moti përkeqësohet, ditë të lehta reduktuar, si rezultat, ne jemi duke ecur pak dhe të hahet më shumë tani për të hequr qafe e kg shtesë të nevojshme dietë. Provoni Indian: 7 ditë ju mund të humbni 7 kg! Çfarë është dietë e dobishme indian për humbje peshe?
Si pjesa më e madhe e popullsisë së Indisë arrin të mbajtur harmoninë? Përgjigjja është e thjeshtë: ajo është e bazuar në të thjeshtë, në shikim të parë, dietë. Në të vërtetë, një grup i ushqimeve bazë është i vogël. Ajo oriz me kerri dhe kanellë, qumështi i lopës, fruta, arra, perime steamed, çaj të mbushura. Por këto produkte japin trupit me të gjitha të nevojshme për ekzistencë normale dhe për të parandaluar trashje!Pra, nutritionists zhvilluar veçanërisht e dobishme për humbje peshe dietë të bazuar kryesisht në ushqimet tradicionale në Indi. Në vendet perëndimore, dieta është bërë e njohur për shkak se ajo lejon një javë për të humbur 7 kg joshëse, nuk është ajo? Kështu që unë vendosur për të përfituar nga kjo dietë të dobishme. Rezultati i kënaqur. Tani rekomandoj një dashurin dietë. Nuk është vetëm një "por" - dietë nuk është e përshtatshme për njerëzit e traktit digjestiv të cilëve nuk është duke punuar dhe ka një tendencë për kapsllëk.

Duke folur në lidhje me përfitimet e humbje peshe dietë, për shumë prej tyre. Së pari, një grup të vogël të produkteve të rekomanduara është një burim i karbohidrateve, ku në një dietë nuk duket lodhje. Merrni, për shembull, Fig. Amino acidet esenciale të përfshira në kokrra oriz të sigurojë energji, të rritur aktivitetin fizik dhe trupin të përgjithshëm. Në disa aminoacideve të flas më shumë.

• izoleucines metyonynaza sigurojnë karbohidrate duhur dhe metabolizmin yndyrë të trupit gjatë humbje peshe.
• valine dhe lysine përmirëson performancën mendore.
• Leucine mban nën kontroll kolesterolin "i keq" në gjak.
• -Threonine përgjegjës për ekuilibrin hormonal.
• fenilalanin dhe triptofanit rregullojnë veprimtarinë e gjëndrës tiroide. Përveç kësaj, këto substanca - ilaqet kundër depresionit natyrore sepse një humor të mirë gjatë dietë keni dhënë!

Është e rëndësishme që oriz vlefshme, gatuar me qumësht, ofron mbushje të shpejtë. Çdo gjë tjetër parakusht dietë Indian - vetëm përdorni oriz me kanellë, e cila suppresses oreksin, dhe kerri erëza. Shënim: për të kerri erëz atë! A nuk e ngatërruar emrin me enët e përshtatshme indiane apo gjethet e të njëjtën fabrikë. Erëza Curry (ju mund të blejnë në çdo dyqan), jo vetëm që suppresses oreksin, por edhe të bllokojë rritjen e indit dhjamor. Për më tepër, ajo provokon përshpejtojë metabolizmin edhe më shumë se të gjithë të njohur "stimuluesve metabolike", e - selino dhe spinaq. Gjë është substanca seasonings të veçanta - kurkumyne - e cila pengon zhvillimin e qelizave yndyrë, duke reduktuar në masë totale të indit dhjamor.