Sallatë të shëndetshme për dietë dhe humbje peshe


Jashtëzakonisht popullor, i dashur pjatë të ftohtë - sallatë ekzistojnë në variacione të tilla të shumta dhe të ndryshme, nuk ka asnjë mënyrë për të organizuar të gjithë ata. Sigurisht, ndoshta nga gatim profesionistë dhe ata njerëz të përfshirë në këtë çështje, të aftë për të bërë atë, por ne do të theksoj vëmendjen në pronat e tjera të këtij gjellë të mrekullueshme. Mundohuni për të identifikuar sallatë më të shëndetshme për dietën dhe humbje peshe për t'ju ndihmuar jo vetëm të gëzojnë shije të shkëlqyer, por pa shumë vështirësi për të humbur peshë. Siç e dini, rënie kilogram është e dëshirueshme që të mos vuajnë dhimbjet e urisë dhe nuk e kufizojnë trupin tuaj me ushqyesve të nevojshme. Është për këtë qëllim dhe janë ata salads të dobishme që janë të dizajnuara në mënyrë specifike për dieting dhe humbje peshe mund të arrijë pa shumë dëme në veten e tyre.


Salads dobishme - një pjatë e domosdoshme për çdo dietë për të arritur humbje peshe dhe ata përshtaten më së miri. Një shumëllojshmëri e recetave të këtij gjellë është aq i madh që ju mund të përgatisë salads pothuajse çdo ditë, dhe në këtë mënyrë ata gjithmonë do të ju lutemi shijen e risi. Trupi gjithmonë do të pajisen me substancat e nevojshme, nuk mungon në vitamina dhe minerale, aq e rëndësishme për personin i cili është në rrugën drejt humbjes së peshës. Edhe dietë të rreptë është në gjendje që të bëhet një proces i lehtë, jo pa momente të këndshme, dhe për të arritur rezultatin e dëshiruar do të jetë shumë më e lehtë. Dobishme salads të ulët kalori, të përgatitur enkas për dietat do të nxjerrë trupin nga substancave të dëmshme, toksinave, toksina dhe për të ndihmuar të arritur humbje peshe, ndërsa nuk nashkodyvshy procesin e tretjes. Së fundi, në sajë të këtë dietë, ju mund të dukem më i ri, lëkurë të qartë dhe gjendja trupi gjithmonë do të mbahet në gjendje të mirë.


Çështja më e rëndësishme kur zgjedh një sallatë për humbje peshe është se si të zgjedhin një sallatë të enëve të ftohtë. Sallatë salcë - kjo është ndoshta kushti më themelor në përgatitjen e tij, kjo është në varësi të salcë të zgjedhur, shije dhe enët janë për të përmirësuar dhe shkatërrim. Nëse sot ne po flasim kryesisht jo vetëm për shije, por në lidhje me përfitimet e marule ndaj figurave, është parë e nevojshme të kujtojmë se mbushjes duhet të përjashtohen nga enët përkryer. Së pari, ju duhet plotësisht vidyazykatysya e majonezë, dressings si dhe ato, të cilat janë pjesë e kësaj jashtëzakonisht e dëmshme për salcë figura. Edhe i ashtuquajturi majonezë kalori të ulët nuk duhet të jetë i pranishëm në menynë e atyre që kërkojnë për të humbur peshë me shëndetin. Së dyti, vaj vegjetal. Debati në lidhje me nëse ju mund të përdorni pak vaj perimesh në dietë, nuk pushojnë, argumentet janë të ndryshme. Mjafton të them se dietë dietë - urrejtjen dhe qëllimet që kanë njerëz të ndryshëm në procesin e humbjes së peshës, mund të jenë të ndryshme: disa nevoja për të korrigjuar një pjesë të vogël, një tjetër duhet seriozisht për të hequr qafe trashje.


Kështu, kushti kryesor për ndonjë salcë sallatë - ajo nuk duhet të përmbajnë një shumë të kalorive, shpesh e rekomanduar për të përdorur krem ​​i skremuar dhe kos, lëng limoni dhe erëza jo vetëm do të jetë një salcë e mirë për sallatë, por do të reduktojë numrin e kripës të rrezikshme. Së fundi, nuk përpiqet ndaluar për të përdorur diçka të ndryshme dhe origjinale. Pavarësisht shpikur një peshë e lehtë, të ulët-kalori sallatë salcë jo vetëm do të theksoj sqimë e pjatave, por të padëmshme dhe do të plotësojë sallatë, dhe kushtin kryesor: ajo është e rekomanduar për të provoni një stacion të ri të gazit në një sasi të vogël të sallatë, sepse ajo mund të jetë se piloti salcë është absolutisht jo pjatë të përshtatshme.


Një tjetër pikë e rëndësishme në salads Ushqimi zgjedhjet e ushqimit është në të vërtetë e përfshirë në vakt. Spektri kombinuara së bashku përbërësit janë hapësirë ​​jashtëzakonisht të gjerë dhe të hapur për të gjitha llojet e eksperimenteve. Kushdo që do të ndjekë një dietë humbje peshe, të lirë për të zgjedhur produktet që e bëjnë deri salads në shijen tuaj. Është e qartë se kriteri kryesor për zgjedhjen do që përbërësit e miellit nuk duhet të përmbajnë shumë kalori. Gjithashtu, mos harroni se produkti trajtimi i ngrohjes, përqendrimi i ushqyesve në to është reduktuar në masë të madhe, është e rekomandueshme që preferojnë salads me përbërësit të freskëta.


Cilat janë produktet më të dobishme për sallatë? Këto, për fat të mirë, shumë, shumë prej tyre mund të jo vetëm të kënaqur, por edhe të përfitojnë trupin. Të gjitha llojet e lakër, dhe në mënyrë të veçantë, brokoli, prej trangujve, domate, panxhar, karrota, kungull, pumpkins dhe shumë perime të tjera janë shumë të dobishme për figura dhe shëndetin. Berries, kërpudha, arra, dhe bimëve të tërë, pa përjashtim - e gjithë kjo jo vetëm që do të përmirësojë shijen e ushqimit, por edhe të kënaqur trupin me vitamina esenciale dhe ushqyesve të tjera.


Një sallatë e mrekullueshme për të pastruar trupin, në proporcione të barabarta me karrota, mollë jeshile, lakër, leshterik, panxhar, shtoni disa prunes, sezonin me lëng limoni dhe pak vaj ulliri.

Sallatë për humbje peshe aktiv: Merrni kastravec, të lirë nga zhvishem, prerë në feta, kripë për të dhënë lëng. Pas 30 min. larë, thahet lëng të tepërt. Mix 2 lugë ujë me uthull të vogël dhe zëvendësim sheqer, le vlim, i ftohtë dhe përzihen me kopër të freskëta, peretershy. Sezoni trangujve këtë salcë. Kjo sallatë mund të hahet në sasi të pakufizuar.


Sallatë e selino për humbje peshe: pres selino 4 dhe 05 kg lakër, copëtuar 3 kastravec të freskëta, të imët shkërmoqet 2 qepë, përzierje, duart rozim'yavshy, shtoni lëng limoni dhe vaj ulliri pak. Ju mund të dekoroj me gjelbërim. Sallatë ka aftësinë për të ulur kolesterolin dhe të normalizuar presionin e gjakut.