Kanellë është një mënyrë e mirë për të humbur peshë


Era e pjekje të freskët me kanellë stimulon oreksin, dhe këtu përsëri ne nuk mund të përmbahet nga në mënyrë jo të kënaq në çdo delikatesë, unë duhet të them, shumë e keqe për figurën. Kur scones ose biskota ngrënë me kanellë, kanë torturuar ndërgjegjen dhe shpesh duhet të anashkalojë sjell larg tabaka të ëmbëltore. Pra, gjeti armik kryesor figura të pakta, me të vërtetë për të fajësuar këtë erëza aromatik - kanellë? Por nuk e fajësojnë të gjitha mëkatet vdekjeprurëse kjo erëz e bukur për shkak se ajo është e vlefshme për të i kushtoj vëmendje për atë në ato momente kur keni nevojë për të humbur peshë pak. Kombinimi i zgjedhur duhet të erëza dhe produkte të dobishme për figurën mund të sjellë efekt me të vërtetë e mahnitshme!


Ajo rezulton kanellë mënyrë e mirë për të humbur peshë, ju duhet vetëm për të duhet të disponojë këto cilësi. Kanellë - një nuancë që ka qenë prej kohësh i njohur në botë dhe është llogaritur chefs vlerësuar. Megjithatë kanellë - nuk është vetëm erëz që i jep të shkëlqyer, aroma joshës dhe shije të enët dhe ajo është përdorur në kozmetikë, mjekësi tradicionale. Sot mundësitë e hapur e kanellë, si një mjet për të humbur peshë, gjoja, ajo ka veti të djegur yndyrë. Koncepti i "humbje peshe" është shpesh shumica e njerëzve e lidhin me dietë, ushtrime, shumë kufizime, por në mënyrë që të shpëtoj të 2-3 kg, që është, të rregulluar figurën, kanellë është e mirë, ajo është një mjet shumë i mirë për humbje të lehtë dhe pa dhimbje peshe .


Rastësisht, duke përdorur kanellë jo vetëm që mund të humbni peshë të lehtë, por pa kompromentuar shëndetin e tyre, veçanërisht në qoftë se ju bëni çdo gjë të drejtë. Është për këtë qëllim kombinime të zhvilluara të ndryshme përveç kanellë janë të tilla të dobishme për produktet humbje peshe si kos, mjaltë, djathë dhe të tjerët. Mjafton të themi se nutritionists rekomandojmë mbarë botën që të mos braktisin përdorimin e kanellë edhe ata që nuk vuajnë nga pesha e tepërt. Shtojcave Cinnamon shije bollgur mirë apo bollgur, ajo mund të shtohet për kafe ose çaj, një plotësues i mirë për lëngje dhe produktet e qumështit, por ne përkeqësojnë vëmendje të mirat e bimëve për humbje peshe.


Çfarë përfitimi është për shkak të kanellë në rastin e korrigjimit? Kjo erëz ka aftësinë për të ulur nivelin e sheqerit në gjak. Jo vetëm se, ajo mund të jetë e dobishme për njerëzit që vuajnë nga diabeti është i njohur të jetë një nivel i lartë i glukozës promovon depozitimin e yndyrës në trup. Përveç kësaj, kanellë ka një efekt pozitiv në sistemin nervor, ndihmon në eliminimin e toksinave dhe toksinave nga trupi. Një pikë shumë e rëndësishme për dieters është se kjo erëz ul oreksin dhe dulls urinë, të përdorni vetëm 1/4 lugë çaji. Dhe në qoftë se një person ha më pak, atëherë yyazytsirnist se ai do të marrë peshë shtesë është ulur ndjeshëm.


Karakteristika të tjera pozitive, e cila është kanellë famshme përfshijnë: parandalimin e pamjaftueshmërisë deje si erëz përmirëson qarkullimin e gjakut. Nëse shtoni një të ftohtë në një qumësht të ngrohtë kanellë mund të luftuar këtë murtajë e keqe shumë më i suksesshëm. Kanellë kombinuar me mjaltë zvogëlon nivelin e kolesterolit në gjak, e cila në vetvete është një parandalimin e madhe e sulmit në zemër, pasi forcon muskujt e zemrës. Së fundi, konsumi i rregullt i kanellë ndihmon pastruar zorrët, të ngadalësojnë procesin e plakjes, të normalizuar tretje.


Kanellë si një mjet për humbje peshe.
1. Në mënyrë që të maksimizuar përfitimet e kanellë në rast të humbjes së peshës, duhet të i kushtoj vëmendje për cilësinë dhe freskinë e erëza. Përndryshe, në qoftë se kanellë është e cilësisë së dobët, nuk ka rezultat pozitiv nga përdorimi i tij nuk mund të presim. Ju duhet ta dini se kanellë nuk është vetëm forma e pluhur, por është shitur në formën e shkopinj. Shufra mbahen shumë më mirë dhe më të gjatë, pluhur humb vetitë e tij për më shumë se gjashtë muaj, në mënyrë që të mbani atë kohë nuk është i rekomanduar. Në mënyrë që të humbasin peshë, kanellë duhet:

A) Përfshijnë një shumëllojshmëri të pjatave, dhe për 1 herë duhet të hani jo më shumë se 1/2 lugë erëza. Kështu, veprimtaria normale e të gjitha sistemet dhe organet e trupit dhe nuk ka shtim të mëtejshëm peshë, siç ndodh pas dietë.
B) të shtoni për pije. Shijoni kanellë pak i ëmbël, kështu që ju mund të zëvendësojë plotësisht ose pjesërisht sheqer.

2. kanellë dhe mjaltë. Një nga mjetet më të mira për të luftuar peshë të tepërt - një pije mjaltë me kanellë. Gjithkush e di se mjalti në vetvete është një zgjidhje e shkëlqyer për të gjitha llojet e sëmundjeve, kjo është medikamente shijshme të njohura për njerëzit që nga kohët e lashta. Por përveç kësaj, siç doli, mjaltë në kombinim me kanellë zhyroszhyhayuschye jep një efekt mahnitëse. Jo vetëm se është një mjet shumë i dobishëm për humbje peshe, kështu që është edhe e shijshme! Në mënyrë që të përgatiten në mënyrë për të humbur peshë duhet të vlim me ujë (1 filxhan), shtoni kanelle (1 lugë), të lënë për gjysmë ore, dhe përzierje duhet të qetësoheni në temperaturën e dhomës. Pas ftohjes në infuzion duhet të shtoni mjaltë të freskët natyrore, pa aditivëve dhe shtojcave për të ndezur derisa të shkrihet plotësisht. Tani ju mund të përdorni këtë mjet duke pirë 1/2 filxhan në mëngjes në një stomak bosh dhe gjysma në mbrëmje 2 orë para gjumit.


3. kanellë me kos. Për të mposhtur oreksin dhe të përshpejtojë metabolizmin në trup nevojshme për gjysmë ore para ngrënies për të marrë të ashtuquajturin pije kefir me kanellë. Për të përgatitur nevojshme për të marrë kos pa yndyrë, shtoni 1/2 lugë kanellë dhe të njëjtën sasi e xhenxhefil terren. Kjo pije mund të pini jo vetëm për humbje peshe, por edhe organizoni me ditë javore agjërimi, por dita e mund të marrin jo më shumë se 1 lugë çaji kanellë.