Krevetochnaya dietë për humbje peshe efektive


Nëse ju pëlqen ushqim deti, dhe ju dëshironi të humbni peshë, ju krevetochnaya dietë të përshtatshme për humbje peshe efektive. Kjo dietë mund të quhet një nga më të kënaqshme dhe të shijshme. Mish karkaleca është një produkt ideal për humbje peshe, sepse ajo është e ulët-kalori dhe përqindje yndyrë nuk është më shumë se 8%.
Dietë veçanërisht e dobishme krevetochnaya për gratë që përballen me problemet e flokëve dhe thonjtë. Me këto elemente gjurmë të përfshira në prodhimet e detit si silikonit dhe squfur, flokët dhe thonjtë duken të shëndetshme do të gjeni. Përveç kësaj, karkaleca janë të pasura me vitamina B, e nevojshme për të ruajtur bukurinë e lëkurës.Mënyra dhënë për humbje peshe efektive nuk është e rekomanduar për të zgjedhur njerëzit me sëmundje alergjike dhe kronike si astma, rinitit alergjik, konjuktivit, dermatit atopic. Për më tepër, një dietë e tillë është e kundërindikuar në sëmundje të mëlçisë, të tilla si dyskinesia tëmth. Gjithashtu, njerëzit me probleme tiroide duhet së pari të konsultohen me endokrinolog.

Dietë krevetochnoy Baza duhet të jetë karkaleca mish. Kohëzgjatja e pushimit nga tre ditë deri në dy javë. Ju mund vetë të vendosin për veten e tyre se si të dietë. Një javë e ushqimit të tillë resets për 5 kg


Mish Prona krevetochnoy
Përfitimi kryesor i këtyre produkteve është se ato janë të pasura me acide yndyrore të pangopura dhe makro, dhe karkaleca përmbajnë vitamina A, C, D dhe B12.
Karkaleca është një përmbajtje e madhe Dobësitë e kolesterolit. Por që ky produkt është konsideruar si një delikatesë, dhe ata nuk janë përdorur shpesh, karkaleca nuk ndikon në shëndetin e njeriut. Edhe në qoftë se për çdo ditë për dy javë është karkaleca, ju nuk do të vini re një ndryshim në metabolizmin.

I vetmi dëm që mund të shkaktojë karkaleca, në lidhje me aftësinë e tyre për të thithur substancat toksike përfshijnë prodhimin e mbeturinave. Për shkak hahet zgjatur të këtij produkti mund të përkeqësohet shëndetin. Por disa ditë, gjatë së cilës dieta e fundit krevetochnaya, ju nuk ndodhi.


Dietë karkaleca-apple
Një dietë e tillë është e këndshme të mjaftueshme dhe jo të ngurtë. Ajo është e bazuar në përdorimin e mishit dhe karkaleca në sasi të pakufizuar. Kjo karkaleca duhet të gatuaj në ujë të kripur. Kohëzgjatja e dietë është 3 ditë. Gjatë kësaj kohe ju mund të pini çaj pa sheqer, kafe, ujë mineral. Ky parim i ushqimit të përshtatshme për humbje peshe efektive. Kjo ju lejon të humbni deri në 3 kg. Një dietë e tillë është i sigurt për shkak se ajo mund të bëhet çdo muaj, si shkarkimin e trupit. Por, për rezultatet më të mira, mos harroni në lidhje me sportet.


Krevetochnaya dietë për 3 javë
Ky ushqim parim është e lehtë portative dhe shumë e dobishme. Kjo dietë zgjat për 3 javë, dhe kjo ju lejon të shpëtoj prej 9 kg.
Baza është karkaleca, ata duhet të hani çdo ditë të paktën 250 gram. Karkaleca duhet të ziera ose steamed, të skuqura e tyre nuk është i rekomanduar. Në mish krevetochnoy duhet të bëni në dietën tuaj shumë të frutave agrume, perime, zarzavate, vaj ulliri. Perime dhe fruta mund të hahen të papërpunuara, si dhe gatuar. Çdo ditë duhet të hani të paktën 1 kg perime. E preferojnë majdanoz jeshile, qepë, selino.


Ju mund të pini lëng të freskët të grejpfrut, portokalli, pineapple. Ndalohet përdorni lëng blerjes në kuti, pasi ato përmbajnë sasi të mëdha të sheqerit. Gjatë ditës, është e rëndësishme që të pini ujë të mjaftueshëm të thjeshtë. Në disa raste, lejohet për të pirë një kos të vogël. I tërë vëllimi i lëngjeve të përdorura duhet të jetë rreth dy litra.
Gjatë gjithë dietë të përpiqen për të ngrënë sa më shumë frutave agrume, sepse vitaminë C, ndihmon të absorbuar ushqyesve. Ju mund të mishit karkaleca lëng limoni të freskët me ujë ose me ujë të pijshëm me një fetë limoni. Ashtu si me çdo dietë të tjera, një krevetochnoy dietë për hollim efektive ndaluar të përdorin ëmbël, miell, mish, patate. Ju gjithashtu duhet për të shmangur ushqimet që përmbajnë kripë dhe sheqer.


Avantazhi i kësaj diete është se gjatë gjithë periudhës që ju nuk do të mohoj, për shkak të numrit të madh të frutave dhe perimeve. Kjo dietë është e vështirë uniforme, sepse ka receta të ndryshme për enët duke përdorur karkaleca dhe perime. Ajo mund të jetë supave, enët kryesore dhe salads.
Një dietë e tillë ka të meta, sepse ajo përfshin shumë produkte të tjera. Gjithashtu dietë krevetochnuyu mund të ndalet në çdo kohë, madje edhe pas një jave, edhe dy në qoftë se ju vendosni që ka arritur suksesin e dëshiruar.


Menuja e përafërt
Për mëngjes ju mund të hani sallatë molle me karkaleca dhe perime, vaj ulliri dhe lëng limoni. Për drekë, ju mund të gatuaj supë me perime, karkaleca pjekur me domate, pini një gotë me lëng. Për darkë, ju mund të pini një gotë kos dhe një berries pak.

Është e rëndësishme për të ndjekur dietë dhe mos hani ushqime të ndaluara. Nëse ju lejojnë vetes një çokollatë apo simite, ju duhet të filloni dietë që nga fillimi.