Metodat akupunkturë për humbje peshe efektive


Sa më shumë një person e përdor jo vetëm për të rifituar ish-formë të pakta - refuzon disa lloje të ushqimit që gjithandej fuqishëm exhausts veten apo aktivitet fizik në palestër, sauna infra të kuqe vizitave, etj Lista mund të vazhdojë për një kohë të gjatë, për shkak se shumë njerëz, aq shumë mënyra për të humbur peshë. Dikush ndihmon një metodë, dikush tjetër - më e rëndësishmja të gjeni se kjo ju ndihmon. Por ky është problemi kryesor.
Dikush mjafton dy herë në javë dhe sauna kg shtesë është zhdukur, dhe dikush në mënyrë aktive lëviz ushqyer në mënyrë efikase, por pjesë e kilogramëve urryer jo.


Prandaj, nuk ka një recetë universale humbje peshe për të gjithë. Ju duhet të marrin në konsideratë të gjithë faktorët që mund të ndikojnë në shtim në peshë. E megjithatë, ne të eksperimentojnë me trupin tuaj - të përpiqen dietat reja, blej-artit-drogë për humbje peshe dhe të lexoni lajmet për zhvillimet e fundit në këtë fushë. Metodat për efektive akupunkturë humbje peshe nuk mund të quhet i ri, më të shpejtë në të vjetër, kohë-testuar. Thjesht ne nuk kemi për t'u takuar me ta parë, por tani një mundësi të tillë atje. Cili është thelbi i procedurës dhe sa efektive është ajo?


Jo droguar, por Colette
Kohët e fundit, sepse shumë të kulturës orientale kishte për simpati evropianët, kemi mësuar në lidhje me këtë metodë jokonvencionale të trajtimit si akupunkturë. Ai ka emra të tjerë - akupunkturë, akupunkturë, akupunkturë dhe reflexology.
Kjo është një prirje të gjatë në këmbë në mjekësi kineze, e cila është përhapur në Evropë vetëm në shekullin e 20-të. Edhe pse metoda e akupunkturë ka rrënjët e saj të thella në hije, dijetarët modernë kanë vënë në pikëpyetje efektivitetin e saj.

Metoda është si vijon. Duke vepruar në pika të veçanta në trupin duke futur hala të veçanta, trupi reagon ndaj këtyre sinjaleve dhe, rrjedhimisht, nuk vjen që për të cilën ata ishin.
Unë jam i sigurt se shumë kanë dëgjuar se ka zona në trup që janë përgjegjës për punën e organeve të ndryshme mund të ndikojnë procese të caktuara në trup. Kjo është ndikimi në këto pika ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve, normalizimin e gjumit, presionin e gjakut, forcimin e sistemit nervor, ndikojnë qëllime medicinale në organe të caktuara, etj


Dhimbje në procesin e akupunkturë nuk është testuar, sepse hala nuk janë të thjeshta, por shumë të hollë dhe të gjatë, për të shmangur ndjenjat e pakëndshme në kontaktet e tyre të lëkurës. Ata janë bërë jo vetëm në çelik mjekësore, por mund edhe të jetë bërë prej argjendi ose ari, sterile dhe përdoret vetëm një herë, kështu që rreziku i infeksionit është minimizuar.
Për të reduktuar peshën, veprim do të bëhet në ato zona të cilat janë përgjegjëse për oreksin dhe metabolizmin. Në thelb këto janë arsyet pse dhe ka një sërë kg shtesë, e cila nuk është për të humbur mundësitë pa ndihmë. Në fakt, kjo metodë mund të mos quhet për humbje peshe, por - për të normalizuar funksionimin e organeve të brendshme, të cilat në fund të fundit duhet të të çojë në humbje peshe.

Mesatarisht, gjatësia e një sesioni është rreth 40-50 minuta dhe duhet të shkojnë 10-15 procedurat.

Dhe si do të ndikojë?
Nëse doni të dini, dhe nëse efektin e akupunkturë për humbje peshe, ju mund të thoni menjëherë - vullnet, por jo për të gjithë! Kjo metodë nuk është zgjidhja, pavarësisht shekujve të saj të përvojës. Për më tepër, pavarësisht reklamave të gjerë dhe promovimin e kësaj metode, e cila dyshohet se jep rezultate 100%, gjithmonë kanë tyre POR, të cilin ne nuk e dimë apo nuk duan të dinë, duke besuar në mrekullitë. Por ekzistenca e "kurthet" duhet të dini, kështu që ju nuk pendoheni paratë e shpenzuara dhe rezultati është siç pritet.


Kualifikimet Specialist
Ndoshta kjo është kryesore, çfarë duhet të shikoni për kur zgjedh një metodë e akupunkturë. Ajo është një specialist në aftësinë jo vetëm për të gjetur pika, por të gjejnë shkakun e peshë të tepërt, para së gjithash varet nga efektiviteti i kësaj procedure. E pra, gjyqtar për veten tuaj, ju shpesh nervoz, dhe mbi këtë bazë Hani më shumë, të humbasin peshë këtu dhe ju do të jetë thikat, për shembull, për të përmirësuar metabolizmin. Ajo nuk mund të jetë mbi të, por nuk eliminojnë shkakun, dhe kështu rezultatin që ju prisni.

Kjo metodë gëzon popullaritet të mjaftueshëm dhe kushton para, kështu që mjekët shpesh larg metodave të tilla të trajtimit janë "disa kurse përshpejtuar" dhe prodhimi është një specialist, por jo të kualifikuar. Në këtë rast, efekti do të varet me rastin lumtur. Këshillë është e thjeshtë - para se të vizituar certifikatë procedurat rri pezull dhe mjekët. Merrni miqtë popytaty dhe kërkoni për komente në internet.

Kohëzgjatja e procedurave
Për të arritur efektin që ju keni të gjithë kursin e trajtimit. Dhe për shkak se metoda nuk është i lirë, mundësia e para-llogaritur buxhetin e saj. Nëse ju të llogaritur se ju keni mjaft dhe gjysma e asaj që është dhënë, është e mundur që ju vetëm hedhin paratë larg.


Rezultati i Acupuncture
Sigurisht, jo të gjitha të këqija. Nuk janë profesionistë të mirë, të cilët para se të procedurës që ju duhet të inspektojë dhe në fillim të zbulojnë arsyen se pse nuk është shtim në peshë dhe për këtë arsye janë, do të transformohet në një gazelë koherente. Pavarësisht nga reagimet shpesh negativ, ka shumë njerëz të cilët ndihmuan këtë metodë.
Ajo ka avantazhet e tij që janë me vlerë të përmendet:
- Efekti pozitiv ndodh shpejt (brenda një muaji ka humbur 5 deri 7% të peshës trupore);
- metodë nuk është e varur;

- kombinuar me metodat e tjera të humbjes së peshës dhe nuk ka efekte anësore;
- kufizime minimale në procedurë.

Contraindication
Ka disa contraindications në të cilat kjo metodë është përdorur:
- shtatzënisë;
- gji;
- çrregullime mendore të lidhura me peshë të tepërt (bulimia nervosa);
- kanceri;
- kronike dhe sëmundjet akute.