Dr Duke hollim Metodat


Në detyrën e vështirë të humbjes së peshës, pa udhëzime të qarta se çfarë duhet të bëjnë, nuk mund ta bëjë. Megjithatë, për ata që për ndonjë arsye nuk mund të përballojë për të vizituar një mjek, ka të tjera, opsione mjaft kosto. Tani, në një moshë të progresit dhe të lehtë të gjeni informacion në internet - për shembull, duke u bashkuar me një grup mbështetësish të një teknikë, ku autori i saj, zakonisht një mjek herë pas here ndan sekretet e arritjes së një peshë ideale. Ajo do të jetë një dëshirë për të hequr qafe të ngarkesës! Le të flasim për temën e humbje peshe metodë Dr. Duka.


Për fat të keq, nevoja për të gjetur formën e përsosur gjatë kohë dobëson. Kjo është arsyeja pse ajo është aq e vështirë për të jo vetëm të humbur peshë, por edhe të mbajë peshën e re. Megjithatë, shumë sisteme humbje peshe pika të tilla si konsolidimin e rezultatit, në përgjithësi mungon, ose tregon atë në një fjalë. Njerëzit e interesuar kryesisht në mënyrën se si për të arritur numrat isha i vogël në peshore, dhe problemi i mbajtjes së performancës zbehet në sfond. Ndryshe metodologjisë sistemet e tilla Dr. Duka theks është në konsolidim. Nuk është çudi që kjo fazë përfshinte një pjesë të detyrueshëm të dietë.


Një e katërta e shekullit të parë, ata që dëshironin për të humbur peshë, duke bërë rysoterapyey dhe ushqyer veç e veç për Montignac. Në fillim të viteve 2000, e plotë të zonjat zgjodhi në mes të lartë të proteinave dietë Atkins dhe të ulët-yndyrë Ornisha. Tani në kulmin e sistemit të furnizimit popullariteti francez Dr Pierre Dyukana. Libri i tij "Unë nuk mund të humbni peshë" dhe "350 receta Ushqimi Duka" (botim i brendshëm përfshin recetave dumplings dhe enët tjera kuzhinën tonë të zakonshme ruse) për më shumë se 10 vjet janë ndër shitësit më të mirë në botë. Dhe numri i atyre që duan të bëhen të pakët duke përdorur këtë teknikë, është duke u rritur çdo ditë. Pse nuk është e vështirë për t'u kuptuar. Kështu, humbje peshe nuk është e shoqëruar me ndjenjën e urisë, menu nuk duket monoton, nuk duhet të ulen me një makinë llogaritëse dhe një fletore në vend për të shijuar shijen e pjatave.


Përfitimet e dietë francez vlerësuar nga shumë të famshëm. Kjo ndihmon për të qëndruar të arsyeshme Jennifer Lopez, Penelope Cruz dhe Victoria Beckham. Diskutuar në mënyrë aktive në gazetat që Kate Middleton para dasmës, gjithashtu, pasuan version frëngjisht ushqyerit. Megjithatë, i pasur dhe i famshëm preferojnë për të humbur peshë nën drejtimin e një mjek diete personale, por dikush me një kompjuter në dispozicion konsulent web personale. Jo shumë kohë më parë, francezët zhvilluar në internet program stërvitje personale - trajnim për humbje peshe nga Duka. Sigurisht, këto shërbime nuk janë të lirë.


Megjithatë, nëse ju nuk dëshironi të paguani, atëherë nuk e bëjnë. Të gjitha metodë diete përshkruar në detaje në librat e tij. Duke krenar që nuk e fsheh ndonjë nuanca tregon problemet e mundshme në çdo fazë, duke shpjeguar se pse ai zgjodhi një version të programit. Yyazytsirno, vetëm për hapjen e tillë dhe mospëlqimit të tij në komunitetin shkencor. Të paktën Dyukan Pierre thotë ziliqar dhe mjekët të cilët janë të frikësuar për humbjen klientelë e tyre, duhet të kritikojnë dietën e tij, sepse metodologjia e vendosur thjeshtësinë dhe efikasitetin.


Pra, Dr Duka ofron të bëjë katër hapa drejt figurë të pakta: dy të parët do të ndihmojë për të humbur peshë, dhe pjesa tjetër - të mbajë një peshë të lehta. Në të gjitha fazat e kësaj rruge kërkon ushtrimin fizik, jo domosdoshmërisht për të blerë një abonim për një klub palestër - në vend vidyazykatysya e ashensorit dhe të ecin të paktën 20 minuta në ditë. Megjithatë, shëtitjet duhet të rritet gradualisht. E pra, në qoftë se ju të çojë një jetë më aktive, nuk do të jetë më keq - por kjo e deri tek ju!

Sulmi, që do të thotë një luftë të shkurtër me peshë të tepërt është për të rindërtuar metabolizmit, duke shkaktuar trupi për të hyrë në lojë për një rënie. Ju duhet vetëm të hani mish, peshk, vezë dhe ushqime të tjera të lartë proteinike me dietë të ulët yndyrë. Rezultat të shpejtë (dhe disa ditë duhet të shkojë 1-3 kg) frymëzon për shfrytëzon të reja. Kështu nuk ka uri! Sepse ushqim proteina shumë të kënaqshme, dhe kjo nuk është e kufizuar në numrin - ju duhet të përqëndrohet në ndjenjë e plotësi, por overeating sigurisht nuk është e nevojshme.


Ankohen për monotoni edhe ju të bëhet: do të përzgjedhë 72 produkte (Duka edhe lejon përdorimin e një produkti të tillë të diskutueshme si gaforre shkopinj). Megjithatë, fruta dhe perime, dhe me ta të gjithë drithrat e ndaluar. Dietë është plotësuar me 15 lugë nevojshme krunde tërshërë. Mbani në mend se sulmi nuk duhet të thith! Nëse ju keni 10 kilogram shtesë, pastaj tri ditë për këtë fazë është e mjaftueshme. Në qoftë se 10 deri në 20 kg - Sulmi deri në pesë ditë në qoftë se më shumë se 30 kg - maksimum 10 ditë (por kjo duhet të bëhet nën mbikëqyrje mjekësore). Në një kohë të shkurtër do rivendosur nga 2 deri 6 kg. Duke arritur humbje të konsiderueshme peshe kështu që ju jeni të ngjarë të duan të ndaluar atje. Megjithatë, ju duhet të bëni: duke marrë produktet e rekomanduar për sulme mbi bazën e dietën e tyre të përditshme, rrezikoni të fitojnë urolithiasis dhe përdhes. Ky efekt anësor i dieta proteina.


Komponent i detyrueshëm i dietë në të gjitha fazat është krunde tërshërë. Pse ata, dhe jo gruri ose thekri? Baza e çdo krunde - fibra, por ajo i mbështjellë me pronat e të ngjashme me agar-agar dhe pektin. Ajo, si specie të tjera, shtohet brenda, duke krijuar një ndjenjë të ngopjes, nuk tretet, përmirëson lëvizshmërinë e zorrëve, thith dhe largon toksina. Por nëse kjo thekër dhe krunde gruri të trupit si furçë e ashpër dhe mund të shkaktojë dhimbje dhe bloating në njerëz me sëmundje të traktit gastrointestinal, tërshërë, një herë brenda, ai bëhet si një sfungjer. Ata kursyer traktit digjestiv, vij atë. Ata madje përshkruar në kolit ulcerative. Nga rruga, Duka rekomandon është krunde tërshërë, jo vetëm duke shtuar për produktet e qumështit për sytnosti, por duke përgatitur bukë ose pancakes.