Pini xhenxhefil për humbje peshe si xhenxhefil krijoj


Ne nuk jemi mësuar me këtë erëz - xhenxhefil indian është vetëm fillimi për të fituar popullaritet në vendin tonë. Ginger mund të shtohet në ushqime të gatshme, kuzhinier me të, dhe madje edhe të përdorni çaj si një mjet i fuqishëm, ndihmon të humbni peshë.
Rrënjë xhenxhefil përmban shumë ushqyesve të tilla si vitamina A dhe C, zink, hekur, natrium dhe shëndetësore shumë kalium nevojshme grave.
Pije me xhenxhefil lehtësimin e dhimbjeve nga inflamacion, përshpejton metabolizmin, të qëndrueshme veprën e shumë organeve të brendshme. Ne mësojmë se si për të humbur peshë me xhenxhefil - shumë e shijshme dhe shumë e dobishme për të humbur peshë.


Çaj xhenxhefil për humbje pesheVetëm një çaj të pijshëm me xhenxhefil do t'ju ndihmojë ju të humbni peshë. Cook është shumë e thjeshtë - ju do të duhet një gjysmë rrënjë të vogël xhenxhefil, nja dy gota ujë, një fetë limon dhe një lugë çaji mjaltë. Në këtë çaj për humbje peshe, ju mund të shtoni disa gjethe nenexhik.
Përgatitni çaj hollim stomak ashtu - prerje rrënjë në feta hollë, duke u përpjekur për të mos prishur. Pastaj Ginger duhet të derdh një gota çift me ujë dhe vlim të valë. Tani ju keni një pak çaj të ftohtë hollim të ardhshëm dhe të shtoni lëng me feta limoni, nenexhik dhe lugë mjaltë. Kur çaj për humbje peshe në fund ftohur, ajo mund të jetë i dehur si çaj të zakonshëm.

Ginger ekstrakt për të reduktuar urisë


Për të përgatitur tretësirë ​​xhenxhefil, i cili është edhe dulls urinë, ju duhet rrënjë xhenxhefil dhe një litër ujë. Një infuzion përgatitur kështu - feta xhenxhefil dhe prerë deri në një termos, derdh një litër ujë të vluar dhe të insistojnë natë. Infuzion në mëngjes duhet të tendosje dhe pini një gjysmë gotë tri herë në ditë.

Kundërindikimet për përdorimin e xhenxhefil


Ashtu si çdo mjet i fuqishëm që veprojnë Ginger ka contraindications saj. Ajo është e mirë për të përdorur të fillojë të marrë vetëm një lugë tretësirë ​​ose çaj dhe të presin për disa orë, duke parë reagimin. Në temperaturë të lartë, peptike ose sëmundjet e zemrës pije akute xhenxhefil nuk mund të merret.