Pije do të bëjë hollim formë të pakta


Një numër i madh i njerëzve të zhytur plotësisht nga ndjekje të një shifër hollë (sidomos zonjat), dhe në këtë kontekst i kushtoj vëmendje të madhe se ushqimi që ata hanë. Në përgjithësi, një dëshirë e tillë është e natyrshme - pas të gjitha ushqimet e hamë, është shkaku kg kryesore shtesë të yndyrë në trupin tonë. Por ne nuk duhet të harrojmë për një aspekt të tillë të rëndësishëm si lëngshme që ne përdorim çdo ditë, sepse ajo është - baza e bukurisë dhe shëndetit.
Kjo është për zbatimin e lëngjeve dhe duhet të fillojë luftën për harmoni dhe bukuri, dhe thotë se në mënyrë që të humbasin peshë, ju nuk duhet të pini shumë, dhe e di se çfarë ju pini, pije për humbje peshe do të bëjë një figurë hollë. Për të humbur peshë, ju nuk mund të pini çdo gjë, por e di shumë pije për humbje peshe që jo vetëm do të humbni peshë, por edhe të bëjë një hollë figura, e bukur. Përveç kësaj, ata thjesht do të jetë shumë e shëndetshme nëse merret siç duhet dhe në sasinë e duhur. Rastësisht, disa nga këto pije të pimë, pothuajse çdo ditë, por nuk mendojnë për pronat e tyre të dobishme. Pije të tjera për humbje peshe duhet të posaçërisht të përgatitur, dhe ata do të bëjnë një figurë të hollë. Ju mund të zgjidhni një opsion të përshtatshme për veten e tyre, duke u përpjekur të dyja, ose duke u fokusuar në diçka tjetër.1. Uji. Ujë të pastër thjeshtë - nuk është vetëm një mënyrë për të shuar etjen tuaj. Shumë njerëz nuk mendojnë për pronat e saj të dobishme për figurat tona, dhe në ujë ndërkohë është mënyra më të përballueshme, të lirë, të padëmshme dhe e vërtetë për të humbur peshë. Ajo nuk përmban yndyrë, kalorive, ndërsa uji mund të hapur kohë një ndjenjë të fortë të urisë, reduktuar oreksin. Gjithkush e di se uji është thelbësor për jetën dhe shëndetin e njerëzve, por ai është i përshtatshëm për ruajtjen e peshës normale. Por ne nuk duhet të marrë ujë të distiluar të përfshirë dhe sode, duke preferuar të zakonshme të ujit, të pastër pa gaz. Për një shije ju mund të shtoni një limon të vogël - të freskëta dhe shumë të dobishme për figurën.


2. Peppermint, çaji jeshil, bimor. Një mënyrë e madhe për të jo vetëm të shuaj etjen tuaj, por edhe të ndihmojë të arritur një figurë të përsosur. Në çaji nenexhik nuk përmban kalori, ajo mund të lehtësojë dhimbjet e kokës, tensionin e muskujve. Me çaj myatnomu proceset e tretjes, e cila është shumë e dobishme në humbje peshe. Nga ana tjetër, Green Tea - një mjet i shkëlqyer për të sjellë trupin e toksinave dhe substancave të dëmshme të akumuluara gjatë viteve. Çaji jeshil përmirëson metabolizmin, djeg kalori, ajo mund të jetë i dehur në sasi të mëdha çdo ditë. Quite përdorur me sukses për humbje peshe dhe TEAS bimor të ndryshme, por në këtë rast, ju duhet të ndjekim rreptësisht disa rregulla, të ndiqni dozen. TEAS bimor hollim përgatiten zakonisht i bazuar në bimeve medicinale me prona të ndryshme unike. Ata të përmirësuar tretjen, hiqni substanca të dëmshme që reduktojnë oreksin dhe njom trupin elementet e dobishme gjurmë. Megjithatë, ju duhet të shqyrtojë me kujdes të gjitha contraindications që mund të kenë mjete të caktuara bimor dhe zbatimi i tyre është në përputhje me mjekun.


3. kefir. Ajo ka qenë prej kohësh i njohur për vetitë e saj dietik. Një pronë njohur kos si normalizimin e funksionimit të traktit gastrointestinal. Ka dieta të veçanta që përfshijnë përdorimin e kos si produkt kryesor, përveç kësaj, shumë dieta të tjera të kufizojnë pirë kefir. Vetëm disa ditë agjërimi të rregullta në këtë pije - shumë të mira për shëndetin.

4. lëngje. Këto pije hollim si lëngje, lehtë do të bëjë figurë të bukur dhe të pakta. Jo vetëm se lëngje të freskëta janë shumë të dobishme, kështu që ata janë të shijshme, por këtu duhet të dinë masën. Rastësisht, shumë lëngje mund të ketë contraindications për përdorim të tepruar, ka disa kufizime të përdorimit të tyre, veçanërisht në dietë. Të jenë të kujdesshëm në qoftë se ju keni probleme me traktin gastrointestinal, reaksioneve alergjike dhe të tjerët.


5. Wine. Pak njerëz e dinë, por lloj drejtën e verës mund të ndihmojë në rast të humbjes së peshës. Jo keq ndihmon të djegur kalori të thatë e kuqe - ajo ngadalëson përpunimin e proteinave nga trupi dhe ajo ruan një ndjenjë të ngopje, kjo verë është shërbyer tradicionalisht me mish dhe peshk enët. Megjithatë, përdorimi i hollim verës masë e rëndësishme: jo më shumë se një gotë. Vetë Alkooli është në gjendje të shkaktoj një ndjenjë oreksin, kështu që disa njerëz mund të pijnë kjo humbje peshe do të bëjë.

6. Qumësht. Për qumësht kthyer në një pije e domosdoshme, të shëndetshme që promovon humbje peshe, ju duhet të zgjidhni të skremuar ose soje. Ajo përmban kalcium, kalium, qumështi ka qenë gjithmonë një produkt të dobishëm, por ajo përmban një tepricë e yndyrë për figurat nuk përfitojnë.


7. Hidromel - një pije bërë nga mjaltë, limon dhe ujë. E tij të përdorin gjithnjë e më shumë, kur ata duan të humbin peshë, dieters sepse kjo pije jep energji dhe ta sjellë atë me toksina, toksina. Është e dobishme për të dy fëmijët dhe të moshuarit.

8. çaj xhenxhefil. Një mjet shumë efektiv për humbje peshe, e cila i dha atij famë në mbarë botën. Është e njohur se disa yje të ekranit shikuar shifrat e tyre, çdo mëngjes duke pirë çaj xhenxhefil cila ndihmon për të pastruar trupin, përmirëson metabolizmin, promovon tretje, forcon mbrojtjen imunitare.


9. Mjaltë dhe kanellë. Pini nga këto përbërësit pastruar trupin dhe mund të heq atij të parazitëve, baktereve të dëmshme, kërpudhave, tretje të ngadaltë. Në vetvete nuk është një mjet për humbje peshe, por pije është shumë i dobishëm gjatë një dietë.