Infuzion hollim oriz deti


Oriz parë deti është sjellë tek ne nga India. Kjo është arsyeja pse ajo është quajtur edhe kërpudhat indian. Formën dhe madhësinë e granula ngjan kërpudhat razvaryvshyesya rysynkiv. Oriz indian Detare është origjina mjaft e natyrshme. Oriz Infuzion det normalizes metabolizmin. Përveç ndikimit në peshë, fiku deti ka një efekt të madh pozitiv në të gjithë trupin, të eliminuar dhimbje koke, normalizes presionin e gjakut, ka antibacterial, diuretik, efekt antioxidant, ndihmon me çrregullime të sistemit të tretjes. Gjithashtu, qëllime efektive dhe kozmetike kërpudha ekstrakt Indian. Ajo freskon dhe tonet e lëkurës, butësisht pastron atë.


Pesha humbje nëpërmjet oriz detit infuzion
Për shkak të origjinës së saj natyrore, infuzion i orizit detit për humbje peshe është mjeti më i mirë dhe më të sigurt. Për këtë korrespondon lipase enzimë, i cili është i pranishëm në çdo trupin e njeriut.
Çfarë është lipase? Lipase - një enzimë e natyrshme që është gjetur në njerëzit që nga lindja e saj. Ai është një nga enzimat më të rëndësishme në tretje e yndyrave. Duke bërë lipase takohen gjëndrat endokrine. Por për shkak të ndikimit të faktorëve të ndryshëm (të tilla si mjedisi i keq, mënyrë jetese të sëmurë, dietë të varfër), këto gjëndra ndaluar duke punuar në forcë të plotë. Një ulje në prodhimin e lipase. Lipolysis, i cili do të hyjë në trup, më keq dhe për këtë arsye shtyhet për shtresat nënlëkurës yndyrë dhe është vendosur mbipeshë.

Në përdorimin e ekstrakt oriz deti, një njeri i mbush një mungesë të lipase, e cila, nga ana tjetër, ndihmon për të normalizuar metabolizmin. Nuk është vetëm ndarjen përsëri të hyjë në yndyrë trupit, por edhe ata që janë depozituar në shtresën e nënlëkurës. Njeriu humbet peshë, ajo përmirëson gjumin, rrit efikasitetin, nuk është një ndjenjë e madhe.
Në mënyrë që të humbasin peshë dozen infuzion i orizit detit për një të rritur është një mesatare prej 150-200 ml pini 2-3 herë në ditë për 15 minuta përpara se të hahet. Dhe në qoftë se të përdorni infuzion e oriz indian Detare ju shtoni dietë e duhur, ushtrime të moderuar, ajo është shumë më e shpejtë të shihni rezultate pozitive.


Infuzion i orizit detit
Për të përgatitur ju do të duhet:
1. Nekypyachenaya (shumë e rëndësishme), filtruar rimbushjet uji oriz deti.
2. jar qelqi. Në një oriz tenxhere plastike pothuajse nuk ka replikuar dhe nuk rritet, në mënyrë që sundimi i tij.
3. garzë fashë për të ndihmuar në mbrojtjen e kontejnerëve qafën infuzion e pluhurit dhe insekteve.
4. Sheqeri.
5. fruta të thata (rrush, kajsi të thata, kumbulla të thara, fiq, mollë të thata ose qershi, dhe të tjerët e zgjedhjes suaj).


Përgatitja e pije oriz Deti është mjaft e thjeshtë
Nekyp'yachenoyi 1L nevojë për 4 lugë ujë Oriz Detare dhe 2 lugë sheqer. Sheqeri duhet të para-tretur në ujë, nuk mund të jetë saharynky për të goditur fig detit. Shto një infuzion të vogël të thatë apo fruta të thata (rrush të thatë do të jetë e mjaftueshme për 10-15 apo 4-5 thata kajsi gjëra). Mbuluar kavanoza me napë dhe vendin në një vend të ftohtë pa rrezet e diellit direkte (lagje shmangur më të mirë me pajisje të ngrohjes dhe furrë me mikrovalë).

Pije do të jetë gati në 1-2 ditë (në varësi të sezonit: të verës, dimrit - dy). Pas lëngshme ztsidit nëpërmjet një sitë, pije oriz domosdoshmërisht ujë të mirë filtruar në temperaturën e dhomës dhe pastaj palosje. Hidhe larg përdorur tharë.
Shitore të gatshëm për të pirë det i orizit mund të jetë në frigorifer, por jo më shumë se 48 orë.

Kufizimet në përdorim.
Përkundër të gjitha dobia e saj, fiku deti ka disa contraindications.
Mjekët nuk e rekomandojmë duke marrë infuzion, nëse ju keni insulinë të varur, për shkak të pranisë së sheqerit. Nëse oriz indian gatim pa sheqer dhe me shumë fruta të thata, të contraindications në këtë rast nuk do të.

Gjithashtu, pije ka një efekt të fortë diuretik, kështu që ju duhet për të filluar një kurs me doza të vogla, rritur gradualisht atë.
Në disa raste, nuk janë simptomat e "Perestrojkës" e trupit. Mos u frikësoni: kjo do të thotë se infuzion i orizit detit mori normalizimin e organeve të brendshme. Sipas kësaj metode duhet të zvogëlojë sasinë e përdorur pije dhe të rritet gradualisht dozën, duke çuar në një vëllim optimale (200-300 ml në ditë).