Pasojat e humbje peshe gratë peshe


Ju kope mbipeshë dhe gjeti peshën e ëndrrave të tyre. Por zemra nuk është i lumtur për disa arsye kur ju shikoni në veten në pasqyrë? Lëkure është bërë hije dheu u lirshme, dhe në disa vende saggy trishtuar? Flokët venitur, thonjtë i brishtë bëhet? Në vështrimin erdhi fytyre, Papa - shënon shtrirje? Këto efekte të shquar të humbje peshe mund të rrënojat gjitha fun e rezultatit. Por ne thjesht nuk duket! Ne do të sigurojë ambulancë saj lavdi. Në këtë artikull ne përshkruajnë efektet e humbjes së peshës mbi gratë peshë.


Nëse humbjen e peshës është vendosur me metamorfozës lëkurë. Shkurtimisht përshkruani tyre, ne të merrni në vijim. Kufizimi kalori Sharp ngadalëson metabolizmin (escheraz kujtoj: të jenë të kujdesshëm me dietat strikte!). Prandaj, intensiteti i ndarjes qelizore dhe, si rezultat, aftësia e lëkurës për rigjenerimin plummeting. Në vend të zjarrit (Ja shëndetin e shtresës së sipërme të lëkurës janë të ngadaltë mbuluar ngjyrë ka filluar të thinjet. Rol të rëndësishëm në humbjen e luan atraktivitetin dhe dehidratim, qelizat e trupit të njeriut është 80% e ujit, përsëri kemi të përsëritur, dhe ju tashmë e bëni konkluzione vetë. Përveç kësaj, mungesa e ujit është e vështirë për të hequr qafe të byomusora trupit. dehidratim, e kombinuar me lirimin e toksinave nga yndyrë nuk përmirësuar jetën e qelizave.

Sa më shpejt ju të fillojnë të punojnë në si një grua, aq më shpejt të merrni rezultate.Ideale për gratë, nëse ju jeni së bashku me futjen e procedurave kozmetike të rregulluar furnizimin.
Duke marrë një dush, temperatura e ujit është reduktuar gradualisht të durueshme. Jo domosdoshmërisht në ditën e parë heroikisht derdh ujërat e akullta për jetën. Nëse ju do të kryejnë këtë procedurë çdo ditë, gradualisht mund të arrijnë temperatura të ulëta, pa ndjenja siklet.
Loose sagging lëkurës gratë larë dobishme sfungjer ngurtë.

Shmangni sponges sintetike në favor të materialeve natyrore. Raduyte Daily forcojë lëkurës dhe hidratues krem, maska ​​dhe lëkura e ngrohjes. Është e nevojshme për të ndezur qelizë dhe të frymëzojë ata për rritjen e re dhe më të reja!Nëse lëkura në kokë apo trupit të itches pas efektet e humbjes së peshës në peshë, shumë të krisur dhe flokët bie jashtë në sasi të tmerrshme, nuk do të jetë dembel për të shkuar te mjeku. Për shkak të ndryshimeve hormonale dhe ul imunitetin ju mund të sulmuar lloje të ndryshme të kërpudhave, të cilat trupi në gjendjen e tij normale copes me një zhurmë. Vizitoni një gjinekolog. Në humbje peshe gabuar në femrat është pothuajse gjithmonë në një farë mase e prekur nga vezoret, ka një tendencë për të polycystic dhe problemet e reja. Njolla në lëkurë - një nga shenjat ndritura të ndryshimeve hormonale (jo për të mirë). Hedh kohën e përshëndetur dhe për t'u ngjyrosur flokët. Dhe gjithashtu, nëse është e mundur, përdorimi i një tharëse flokësh, styling dhe manikyrin e thonjve. Jepni trupin tuaj një shans për të lëvizjes fizike (palestër për t'ju ndihmuar). Një nga parakushtet kryesore për sukses në peshë hollim efekteve - nuk presin rezultate të menjëhershme. Dhe, sigurisht, nuk nxitojnë në dëshpërim! Për TURGOR lëkurës shëruar, të marrë kohë. Proteinat lëkurës nuk ka si plastike si depo yndyrë.


Palosshme Sagging është kafshë vetëm e bukur. Lini atyre këtë privilegj, dhe ata do të jenë të angazhuar retorque. Mrekullueshëm përmirëson lëkurës ton portokalli maskë. Përgatitja e freskët me agrume, ata qull garzë dhe të zbatohet në zonat problematike për 20 minuta. Shpëlaj me ujë të ftohtë më të mirë, pa sapun. Dobishme si masazh dhe sfungjer ngurtë ngjyhet në një zgjidhje të dobët të uthull molle (1 tbsp. Lugë për 1 litër ujë). Konsideroni duke shtuar maska ​​zakonshme tuaj, scrubs dhe Moisturizers mumje (në raport prej 1: 4 4 - një krem). Ky produkt - një burim i ushqyesve që fjalë për fjalë ngjall lëkurën për jetën. Mos i hidhni llogarive dhe edukimin fizik; Nëse lëkura është shumë saggy, ju nuk përshtatshme pesha e trajnimit që synon rritjen e tonin e muskujve (dhe lëkurës në të njëjtën kohë), në fushat me probleme. Nëse "sharpeystostey" të veçantë nuk është vërejtur, por ka shumë të lëkurës të lirshme në të gjithë trupin - ligët në kardiotrenuvannya. Ata të përmirësuar metabolizmin, rritjen e qarkullimit të gjakut dhe rrjedhën e oksigjenit në inde.


Kthejeni tonin dhe i shkoi mbarë në fytyrë maskë ndihmë me majdanoz. Bluaj një bandë e vogël e qull me miell misri dhe të aplikoni në fytyrë. Pas 15 minutash, pije me ujë të ftohtë. Kjo maskë gjithanshëm të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, moisturizes e thatë, me vaj normalizes tajitje e gjëndra dhjamor. Nëse nuk përballet me enët e gjakut, mund të ngrijë akull me majdanoz supë dhe fshij ato lëkurës në mëngjes. Ajo është e mirë për të aplikuar thinly dhe E. Vitamina A acetate ose Retinol palmitate (A) ose tocopherol (E) mund të gjenden në një farmaci të zakonshëm. Gjumit zgjidhje me vaj duhet të aplikoni në fytyrë dhe qafë me një shtresë e hollë, pas 10 minutash, hiqni pambuku ose garzë jastëk.