Metodat e gabuar për humbje peshe njeriun


Nuk ka njerëz të gabuar është qasja e gabuar për humbje peshe. Pra, ju gjithmonë mund të kuptojnë gabimet e tyre dhe korrigjuar ato. Pra, pse karin zvarriten të drejtë? Cilat janë metodat e gabuar për të humbur personin peshe?

Kur ne nuk e bëjmë gjithmonë vysypayemosya trupi nuk është në gjendje të shërohet plotësisht dhe shkatërrimin e rezervave të tyre të energjisë. Stresi i tillë, si çdo situatë ekstreme që shkakton ruajtjen yndyrë. Pas hormoneve të caktuara që ndikojnë, ndër të tjera, djegur dhjamin dhe të oreksit, të punojnë vetëm, ndërsa ne gjumë. Orët e gjata në punë na siguruar të holla, por pengojnë të mbajtur veten të arsyeshme. Hulumtuesit Paraqitur amerikanë, 62% e njerëzve me të ardhurat mesatare e mësipërme janë më shumë se 50 orë në javë, dhe 10% - më shumë se 80 orë në javë. Sigurisht, këto orë shtesë të vjedhura nga gjumi. Një tjetër nedosypayut kategori dhe gjithmonë të shqetësuar për mbipeshë - nënat e reja. Sepse gjumë është ndërprerë vazhdimisht, nuk mund të jetë i plotë.Sigurisht, vështirë se dikush do të nxitojnë për të ndryshuar stilin e jetës dhe profesionit personi 3-5 kg ​​shtesë. Por ju mund të bëni hapa të vogla. Praktika tregon se edhe 15 minuta shtesë të gjumit në fakt i ndihmon: përmirësimin e shëndetit, performancën dhe reduktuar mall për një rostiçeri. Kështu, duke shtuar të paktën 15 minuta në javë për një person, ju mund të gjeni normën optimale individuale për të fjetur. Ne jetojmë në një shoqëri që kërkon që ne do të dëshironim për të arritur dhe më shumë. Stresi shkakton njeriu për të ecur përpara dhe për të ndihmuar të përmbushur kërkesat e jetës, por ne jemi duke paguar çmimin për këtë shifër. Emocional Gjuha stresi biokimi - një lirimin e hormoneve: kortizolit. Ata janë, ndër të tjera, që lidhen me depozitimin e yndyrë në bark. Përveç kësaj, ekziston edhe banale "zhurma" e stresit. Sa e lehtë, pasi rozyazyka rëndë me eprorët ngrënë një copë çokollatë! Shpërdorimi i produkteve të tilla inkurajimi, - është, në fakt, vetë-ilaçe, dhe efektet anësore - shtim në peshë.


Në erëza në metodën e gabuar e humbjes së peshës mund të ketë efekte anësore dhe contraindications. Po, qimnon, shafran i Indisë dhe hudhër, në qoftë se ata janë të rregullt dhe shumë janë në gjendje për të forcuar apo dobësuar efektivitetin e shumë barnave. Nxehtë piper i kuq dhe i zi me kujdes duhet të merrni njerëzit me gastrit dhe probleme të tjera të stomakut. Edhe të përkryer të shëndetshëm është më mirë të mos tejkalojnë doza të 6 kokrra ose 1/4 lugë erëza terren në kohë - përndryshe ekziston rreziku i djegieve mukozës. Është më mirë që të mos abuzojnë me erëza të mprehta. Capsaicin në to ka veprim nervoz dhe, sipas disa, mund të shkaktojë inflamacion të përhershëm. A nuk e teproj me hudhër në metodën e gabuar e humbjes së peshës. Për shkak të përmbajtjes së lartë të sulfurit ajo mund të shkaktojë vanitet dhe bloating. Doza e dobishme - deri në tre karafil në ditë. Karafil pse udhëheqësit në mesin e erëza me pronat antioxidant, por kjo nuk është e rekomanduar për të dhënë fëmijët deri në 2 vjet, dhe njerëzit me presionin e lartë të gjakut dhe ulçerë stomakut dhe 12 yperstnoy zorrë. Gjirin e lë në metodën e gabuar e humbjes së peshës, dëmton koagulimit të gjakut, kështu që nuk duhet të marrë tendencë për gjakderdhje, dhe shtatzëna dhe lactating gratë. Dhe kjo është në doza të vogla duhet të shtohet në arrëmyshk ushqimit. Përparësitë Ai peshë: ai aktivizon tretjen, ndihmon me lodhje të përgjithshme, të mbushur me energji, stimulon qarkullimin, përmirëson kujtesën madje. Por Overdose mundshme palpitations dhimbje koke, marramendje, zemra.