Dietë të ulët-kalori për humbje peshe efektive


Nëse marrim parasysh dietë normale njerëzore dhe të llogaritur numrin e kalorive të konsumuara në ditë, ne mund të shohim se ai në mënyrë të konsiderueshme devijon nga norma. Konsumi i kaq shumë ushqime të lartë kalori lidhur me zakonet tona, stresi, traditat ushqyese. Megjithatë, jo të gjithë e di se ajo nuk mund të çojë në akumulimin yndyrë, por sëmundje të veshkave, zemrës dhe traktin gastrointestinal. Dietë të ulët-kalori për humbje peshe efektive të ndihmojë të humbni peshë dhe për të përmirësuar trupin.
Futje e përditshme kalori për gratë duhet të jetë në rangun prej 1.300 deri në 1.600 kalori, ndërsa burrat duhet të konsumojnë 2000 deri në 2200 kalori në ditë. Dietë të ulët kalori do të ndihmojë për të sjellë nivelin e kalorive të konsumuara në normale, duke ndihmuar për të zgjidhur shumë probleme.Kjo dietë është e përshtatshme për humbje peshe efektive, si parim kryesor të saj - një konsum i yndyrë duke reduktuar konsumimin e ushqimeve të lartë kalori. Dy javë të këtij dietë, ju mund të humbni 7 kilogramë shtesë. Trupi përfundimisht fillon të mësohen të mungesës së kalorive dhe mund të veprojë normalisht pa ndjenja mungesën e çdo substance.

Cons dietë të ulët kalori
Ajo do të ketë një dietë të ulët kalori të këqijat, varet vetëm nga ju vetë. Kjo është dietë e saktë nuk të bëjnë të mohoj. Nganjëherë keni nevojë psikologjike për të vendosur njerëzit në hollim dhe të mësojnë rregullat e të ngrënit shëndetshëm.


Rregullat për dietë të ulët kalori
Për efektive humbje peshe dhe afatgjata rezultatet nuk janë të inkurajuar për të zvogëluar numrin e kalorive më poshtë normës themeluar. Pas të gjitha, kjo nuk do të çojë në humbje peshe, por më tepër për mbledhjen e tij. Me një mungesë të kalorive trupi fillon të mohoj, kështu që pasi ju të kthehet në dietë normale, ajo do të fillojë të grumbulluar dyqane yndyrë në mënyrë intensive, duke plotësuar ato.

Reduktimi futje kalori është një mënyrë shumë e mirë për humbje peshe efektive. Peshë ekstra zhduken mjaft shpejt, rezultati është e dukshme menjëherë. Dietë përbëhet nga produkte të ulët karbohidrate. Për të humbur peshë, gruaja duhet të konsumojnë jo më shumë se 1,000 kalori në ditë dhe njerëzit e jo më shumë se 1500. në marrjen e ushqimeve dietë zhyroszhyhayuschye që nxisin përshpejtimin e humbjes së peshës.


Grejpfrut
Ky frut është me të vërtetë dietë. Ajo ul nivelet e gjakut të insulinës, zvogëlon urinë. Gjithashtu grejpfrut pastron trupin e toksinave, toksina dhe përmirëson imunitetin e organizmit në tërësi. Duke ngrënë para se fryti vakt 1/4 grejpfrut, ju djeg 800 kalori.

Pineapple
Përdorimi i këtij fruti ndihmon pastruar zorrët dhe shpejtësoni procesin e tretjes. Pineapple kryesor pronës - është aftësia e tij për të thyer proteina dhe yndyra të djegur. Efekti Pineapple në ditën në vijim përdorimin e saj. Pra, nëse është e mundur, hani atë çdo ditë.


Çaj jeshil
Humbje peshe efektive duhet të marrë ky çaj disa herë në ditë. Ajo përshpejton metabolizmin, dhe të hyjnë në antioksidantë të saj përbërjen e mbrojnë zemrën. Pesë gota të çajit të gjelbër në ditë ndihmon djeg 70 kalori.

Si snacking dardha përsosur dhe mollë dhe arra pishe. Ata mund të shtohet në salads perime, dhe ata ofrojnë një ndjenjë e plotësi. Sidomos supë kalori është e ftohtë. Procesi i riciklimit këtë supë, shumë të gjatë, për shkak se ajo kërkon shumë energji. Dietë të ulët kalori lejon përdorimin e peshkut si ajo saturates mirë, ndërsa nuk akumulojnë si yndyrë.


Vlerësuar kalori të ulët dietë menu
- Mëngjesi: grejpfrut, bollgur, çaji jeshil;
- Dreka: një mollë;
- Dreka: portokalli, zier mish ligët;
- Rostiçeri: 100 g yndyrë të ulët djathë, çaj;
- Darka: peshk të ziera ose steamed, pineapple ose portokalli;

Dietë banane-gjizë
Sipas ekspertëve, kjo dietë ju lejon të humbni deri në 3 kg për 4 ditë. Kjo dietë të ulët kalori mund të aplikohet jo vetëm për të luftuar trashje, por edhe për të pastruar trupin e toksinave dhe shumë substancave të tjera të dëmshme. Në 1 dhe 3 ditë të këtij dietë duhet të hani një shumëllojshmëri të djathë dhe fruta jo shumë të ëmbël. Dhe për 2 dhe 4 ditë për të ngrënë ushqime proteinike dhe banane. Gjatë gjithë dietë duhet të marrë ujë të mjaftueshëm, ujë mineral ose çaj jeshil. Për humbje peshe më efektive duhet të kombinojnë dietë me aktivitet fizik.


Në mënyrë që të mos shkaktojë dëme të pariparueshme në trupin tuaj, një dietë e tillë nuk është e rekomanduar për të ushtruar më shumë se një herë në muaj. Një dietë e tillë nuk është shumë i ashpër dhe në mënyrë të drejtë tolerohet mirë. Avantazhi kryesor i një dietë kalori të ulët se pesha e humbur nuk do të kthehen. Rishikimi dietën tuaj, të bëjë menu më të mirë, duke përfshirë të gjitha produktet rregulloret kombinim. Ju jo vetëm të humbur peshë, por edhe të shëruar trupin tuaj.